STARŠÍ NOVINKY

2008

LEDEN ÚNOR BŘEZEN DUBEN KVĚTEN ČERVEN
ČERVENEC SRPEN ZÁŘÍ ŘÍJEN LISTOPAD PROSINEC

Prosinec 2008
PŘEJEME VŠEM NAŠIM PŘÁTELŮM ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2009, HODNĚ ZDRAVÍ, LÁSKY A VÝSTAVNÍCH ÚSPĚCHŮ
Fotogalerie PF 2009 našich přátel. Moc děkujeme za jejich zaslání :o))

Nahoru

 

Listopad 2008
23.11.2008
Přidány fotografie z >> MVP Tulln (Rakousko) 27.09.2008 <<, >> MVP Praha 15.11.2008 << a >> Speciální výstavy dalmatinů DK ČR Praha 16.11.2008 <<

16.11.2008
Tento víkend byl opět výstavní.....:o))) Sobotní den (15.11.) patřil tradičně na Letňanském výstavišti v Praze výstavě mezinárodní a v neděli pak Speciální výstavě Dalmatin Klubu ČR. V sobotu jsem se jen šla účastnit jako divák a užít si výstavu. Naše dětičky z "D" vrhu bojovaly po oba dny :o))) Dreamskape Loves of Naire – Kyra absolvovala sobotní výstavu v mezitřídě, kde v dostatečné konkurenci získala prvního CACe a otevřela si cestičku k bojům o Šampiona ČR. Dreamlike Silas of Naire - Silas se předvedl také v mezitřídě a získal res.CAC. Ocenění, kterého oba dosáhli, si velmi vážím. Paní akad.soch.Ludmila Fintorová ze Slovenska je přísná, velmi zkušená mezinárodní rozhodčí - specialistka a dlouholetá chovatelka dalmatinů (ch.st. Plum Pudding), plemeno zná dokonale. Neodpustí sebemenší chybičku, posuzuje do detailů, ne nadarmo je výtvarník :o)) Kyra se zúčastnila také Junior Handlingu - zde prošla až do semifinále - super :o)) A aby toho neměla v sobotu málo, tak jsme se ještě rozhodly, že ji zbonitujeme. Získala perfektní bonitační kod A/5(tento má jen málo dalmatinů) a byla zařazena do chovu. No ?? Den byl nabitý, dlouhý, ale úspěšný. V neděli (16.11.) se konala Speciální výstava dalmatinů, kterou posuzovala německá rozhodčí a také dlouholetá chovatelka dalmatinů paní Andrea Mix (ch.st. vom Scheibenholz). Zde se předvedli hned čtyři zástupci naší ch.stanice - jeden klučík, dvě slečny (všichni 15-ti měsíční) a jedna 13-ti letá "starší dáma". J.Ch.Dreamlike Silas of Naire - Silas v mezitřídě získal V1, CAC a hurá za šampionátem ČR, Dreamskape Loves of Naire – Kyra ve třídě mladých pouze V2, Diamond Crown of Naire - Chloe v mezitřídě získala VD2 a 13-ti letá tetina Ch.Arien Kanberi of Naire - Bája ve třídě veteránů získala senzační V2. Předváděla ji naše Adri a obě byly vynikající. Bajunka je, po ztrátě maminky Jessinky, trošku pohublá a smutná. Chtěla jsem pro ni trošku jiného pohybu, rozptýlit její chmury. Povedlo se :o)) Vypadala, že je šťastná :o)) No a vzhledem k tomu, že zde byli přihlášeni 3 hnědáčci, tak jsme také poprvé zkusili soutěžit v chovatelských skupinách. Jen tak..... Pro radost z pohybu:o)) I toto klaplo, získali jsme druhé místo :o)) Závěr víkendu ?? Všichni unavení, ale spokojeni. Vždyť započetí cesty za Českým šampionem hned dvou našich mlaďochů je nemalý úspěch :o)) GRATULUJI A PŘEJI MNOHO DALŠÍCH :O))

Speciální výstava Dalmatin Klubu ČR Praha CZ (rozhodčí p.Andrea MIX - D)
J.Ch.Dreamlike Silas of Naire - Silas (h.t.) - Psi mezitřída 1/1 - V1, CAC CZ
J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra (h.t.) - Feny třída mladých 4/3 - V 2
Diamond Crown of Naire - Chloe (č.t.) - Feny mezitřída 2/2 - VD 2
BAJU Ch.Arien Kanberi of Naire - Baju (h.t.) - Feny třída veteránů 3/2 -V 2
CHOV.SKUPINA Soutěž chovatelských skupin - hnědě tečkovaní of NAIRE 2. MÍSTO

15.11.2008
MVP Praha CZ (rozhodčí p.akad.soch.Ludmila Fintorová SK)
J.Ch.Dreamlike Silas of Naire - Silas - Psi mezitřída 2/2 -V2, res.CAC CZ
J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - Feny mezitřída 4/3 -V1, CAC CZ BONITACE: A/5 CHOVNÁ FENA

09.11.2008
NVP Stuttgart D (rozhodčí p. Schadegg, CH) - psi třída mladých
SILAS J.Ch.Dreamlike Silas of Naire - Silas VD1, Jun.CAC VHD + Jun.CAC DDC
Nejlepší mladý pes a JUNIORSKÝ VÍTĚZ STUTTGART 2008 + splněny podmínky NĚMECKÉHO ŠAMPIONA MLADÝCH VDH
Velké gratulace pro Natalku a Silase :o))

08.11.2008
Páník Dappled Pearl of Naire - Dappy se dohodl s vedením základní školy Horní v Brně, že po třídních schůzkách začne Dapča chodit za dětmi. Prý velmi těší, až bude s dětmi cvičit psí kusy, naučí je, jak se o psa správně starat, co se pejskům líbí a vůbec všechno důležité. A to vše díky paní učitelce Daně Augustýnové, která vše s paní ředitelkou a s páníkem vyjednala. SUPER, SUPER :o))

02.11.2008
Svíčky Zapalujeme svíčky a myslíme na ty, kteří s námi již nejsou ..................

01.11.2008
MVP Nitra SK (rozhodčí p.Štefan Štefík, SK)
Kyra

EJV 08´+ Multi J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - mezitřída: V1, CAC SK, res.CACIB

Hupppssss :o)) Gratuluji !! První výstava v mezitřídě a Kyra je čekatelkou Slovenského šampionátu a Intešampionátu :o)) Res.CACIB je získaný za Interšampionkou :o))


Nahoru

 

Říjen 2008
30.10.2008
"Štěňátkům" z vrhu "D" of Naire je 15 měsíců.
Od zítřka se mohou na výstavách hlásit do mezitřídy nebo do třídy otevřené a bojovat o tituly nejvyšší. Samozřejmě jim ale také zůstává ještě po 3 měsíce možnost účasti ve třídě mladých. Budeme držet všechny palce, aby se jim dařilo alespoň tak, jako doposud :o))
KYRA EJV 08´+ Multi J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra je již velmi úspěšně výstavně ostřílená :o)) Na jejím kontě je opravdu veliké množství titulů ze všech dorosteneckých tříd. Nahlédněte na webové stránky ch.st. "ROYAL STUART"

SILAS J.Ch.Dreamlike Silas of Naire-Silas jezdí se svou paničkou po výstavách, miluje své puntíkaté kamarádky a velmi teskní, když některá z nich hárá a oni musí být rozděleni :o((

DEEP Deep in the Heart of Naire - Deep se prý celý "pomaminkoval". Nejen že dospíváním získává více podobu své mamky Samanthy, ale stejně jako ona rád sleduje televizi. Jak jsem z mailíků od jeho páníčka vyčetla, je-li na záběru jakékoliv zvíře, tak Deep zpozorní a pečlivě sleduje jeho konání. Nedávno prý byl pořad o gepardech, o jejich běhu, rychlosti a chování. No a Deepek hned při odpolední procházce vyzkoušel, zda by taky takovou gepardí rychlost uměl :o)). A ještě jeden poznatek. Každé štěně dostalo do své dokumentové výbavičky také samolepící fotografii své maminky Samanthy. Deepův paníček ji nalepil na dveře kuchyně. Deep moc dobře vnímá, že tam je pes. To Samantha dělá také.

CHLOE Diamond Crown of Naire - Chloe je velká cestovatelka :o)) Se svou paničkou před nedávnem strávila 3 týdny v Alpách. Prý se z ní stal pastevecký pes. Naháněla krávy do houfu a jak se na řádného pasteveckého psa sluší, vůbec na ně neštěkala :o)) Uvidíme se v listopadu na Speciální výstavě dalmatinů v Praze :o))

DENCI Dancing Lady of Naire - Denci
V půlce října se zúčastnili se svým páníčkem Barvářský zkoušek. Bohužel se jim nepodařilo úspěšně dokončit, vypadli na barvě (stopě). Před zkouškami poctivě pilovali tuto disciplínu, cvičně jich udělali snad 40. Při samotných zkouškách však byla stopa cca 17 hodin stará, celou noc pršelo a ráno o zkouškách byla mlha. Ostatní disciplíny zvládli bez problémů. Ale to vůbec nevadí. A jak říká její pániček :o)): "Nic nevzdáváme a zkusíme příší rok Lesní zkoušky :o)) Jsou tam podobné disciplíny a hlavně barva (stopa) je stará max. 4 hodiny. Čerstvé stopy jdou prý Dencině dobře."

DAPPY Dappled Pearl of Naire - Dappy se teprve nyní rozhárala :o)) No tééédááá ??? To je dost !! Zřejmě si chtěla užívat dětství déle, než všechny její sestry :o)). Jinak se má Dapča úžasně. Chodí s páníčkem na dlouhatánské procházky po moravských krásách. A aby ji bylo teď na podzim dobře vidět, tak jí páníček pořídil velmi výraznou dečku. Dobrá inspirace i na zimu, pokud bude letos sněžit. To opravdu dalmatin není moc vidět :o))

Dacryon Loves of Naire - Diana - Konečně se mi podařilo vymámit fotky :o)) Jsou to sice jen momentky, ale je vidět, že Diana je pořádný kus fenky a není vysoká :o)) Je jí 15 měsíců a už podruhé hárala. Pokud se vše podaří, měla by se objevit na nějaké výstavě v Rakousku, potom absolvovat bonitaci a její panička se těší na štěňátka. Pokusím se být co nejvíce nápomocna.

SARA Desert Rose of Naire - Sára je pořád čertík, fakt je prý hoodně temperamentní, ale na druhou stranu pořád veselá a velká hračička. Ke hře jí vystačí cokoliv :o))

Diamond Daphne of Naire - Daphne je neúnavný společník při jízdách na kole a při Joggingu.

18.10.2008
NVP Brno CZ (rozhodčí p.Otakar Vondrouš, CZ)
Kyra EJV 08´+ J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - třída mladých: V1, CAJC CZ

04.10.2008
KLUBOVÁ VÝSTAVA DALMATINŮ Maďarského Dalmatin Klubu Budapešť Maďarsko (rozhodčí p.Štefan Štefík, SK) - Feny - třída mladých (6/6)

EJV 08´+ J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra- V2. Holky, skvělé umístění při klimatických podmínkách v den maďarské Klubovky :o)) >> Kompletní výsledky z Klubové výstavy zde <<

I na této výstavě zaznamenala obrovský úspěch chov.stanice ALPHADIRATO, neboť V1, HP a KLUBOVÝM VÍTĚZEM se stal Samanthin bratr Ch.ALPHADIRATO EMPEROR. Gratulace pro pana Reného Jähnichena z Německa !!!

03.10.2008
EVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ BUDAPEŠŤ Maďarsko (rozhodčí p.Elizabeth Ann Ingram, Irsko) - Feny - třída mladých (11/11)
NEUVĚŘITELNÝ A OBROVSKÝ ÚSPĚCH FENKY Z NAŠEHO CHOVU NA EVROPSKÉ VÝSTAVĚ V MAĎARSKU
J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra

ZÍSKALA ÚŽASNÉ UMÍSTĚNÍ V1, HPJ + již třetí Cruft´s Kvalifikaci pro rok 2009 a 2010 do Birminghamu a vrcholný TITUL

KYRA EVROPSKÝ JUNIOR VÍTĚZ 2008

Co víc si chovatel může přát ????? Neuvěřitelné se stalo skutečností a já jsem jen a jen pyšná !!! LÍDO, OBROVSKÉ GRATULACE A DÍKY :O))
P.S. Aby těch chovatelských úspěchů nebylo málo, tak Samanthina sestra ALPHADIRATO Exact Copy-Birdie získala v silné konkurenci na této výstavě V1, CAC, CACIB a již podruhé se stala EVROPSKOU VÍTĚZKOU a BOB !!!
Gratulace pro chov.stanici ALPHADIRATO paní Leelo RATAS z Estonska !!!

Nahoru

 

Září 2008
28.09.2008
MVP České Budějovice CZ (rozhodčí p.Věra Dvořáková, CZ) - Feny - třída mladých:
Kyra J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra V 1, CAJC CZ + B O B
Kyra splnila podmínky pro získání již třetího Junior Šampionátu !!! Lído, posíláme velikou SUPERGRATULACI!!! Díky moc

27.09.2008
MVP Tulln - A (rozhodčí p.MUDr.Radana Zachová, CZ)
J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - Feny - třída mladých: V 1, Jugendbester-Bundesjugendsieger a NOMINACE CRUFT´S 2009
Kyra získala již druhou CRUFT 09´Nominaci a navíc načala již pátý Junior Šampionát
Samantha I.Ch.Alphadirato Eternal Love-Samantha - Feny - třída otevřená: V1, CACA, res.CACIB

24.09.2008

Dnes ráno vystoupala na obláčku do psího nebíčka naše zlatá JESSINKA - BESSY KILKIM. Nebe plakalo s námi.........

Věrně a oddaně nás doprovázela krásných 15 let a 2 měsíce na každém kroku. Je nám po ní moc smutno........ Chybí nám její přítomnost, její láska oblečená do puntíkatého kožíšku, neopakovatelná povaha s bezbřehým přátelstvím ke všemu živému........... Budeme moc vzpomínat.........

Zlatá..... Užij si skotačení po nebeských pláních a občas jukni, zda nezlobíme...........

 

Nahoru

 

Srpen 2008
30.08.2008
Dnes jsem se vydala na výstavu do Mladé Boleslavi bez pejsků, abych si užila klidný výstavní den. Lidka mi ale svěřila Kyru k vystavování. A dopadly jsme skvěle :o)) Vybojovaly jsme druhého CZ CAJCe a v odpoledních soutěžích byla Kyra vybrána jako 5. Nejhezčí mladá fena výstavy. Kyra je opravdu profík, šlapala perfektně a já si užila výstavu dokonale. Díky :o))
MVP Mladá Boleslav CZ (rozhodčí p.Josef Němec, CZ) FENY třída mladých (4/4): Další fotografie >>zde<<
Kyra J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - V 1, CAJC CZ, 5.BIS JUNIOR FENA

28.08.2008
J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra byla vybrána pro svou šikovnost, všetečnost a ochotu k natáčení reklamního spotu Olomouckého Večerníku. Chcete-li se dočíst, jak to probíhalo a jak jim to šlo, klikněte >> zde << Samozřejmě musím poděkovat Lídě a Kyrunce :o)). Tu budete vídat od 2. září v rámci reklamního bloku regionálního vysílání TV Morava na Primě (nově R1 Morava), konkrétně pak od 17:40 hodin. Pokud se vám nechce čekat do úterý, pak si můžete klip kdykoliv pustit na webu Olomouckého Večerníku či serveru YouTube. Reklamní spot najdete >> Kamera <<
Mé poděkování patří: Také je na světě veřejná pochvala pro šikulku Kyrunku >> zde <<
Logo Olomouckého Večerníku

23.08.2008
Samanthina hnědě tečkovaná dcera Dappled Pearl of Naire - Dappy má nový odkaz na >> webové stránky <<
Mám z Dappinky velikou radost, protože již podruhé navštívila Dětský domov v Brně. Dappčina páníčka kamarád Roman totiž k dětem chodí už delší dobu a páníka Toníka napadlo, že by se "malá" flekatice mohla dětem líbit a udělat jim radost. A třeba také by z Dappinky mohla být dobrá Canisterapeutka. Byla tam již asi před měsícem. Z té návštěvy si pamatovala jen Martínka, ale s ostatními dětmi se rychle zkamarádila. Nejvíc si s ní hrál Dan, dával jí psí mlsky a stále ji hladil. S Jitkou si hrála nejvíc na schovku a pak všichni hráli fotbal. Přečtěte si malý článeček >>zde<< a shlédněte fotografie >>zde<<Dappy má také založeno fotoalbum na Rajče.net : http://dappy.rajce.idnes.cz/

02.08.2008
Doplněno velké množství fotografií z MVP Litoměřice 5/2008 >> zde <<

Nahoru

 

Červenec 2008
30.07.2008

Dnes je tomu právě rok, kdy se narodila štěňátka z vrhu "D" of Naire (matka I.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha X otec I.Ch.Enrico Bazzi Raul). Sedm holčiček (4 hnědě tečkované a 3 černě tečkované) a dva klučíci (1 hnědě tečkovaný a 1 černě tečkovaný) přicházeli na svět od 17:30 do 23:55 v poměrně rychlém sledu. Samantha byla vynikající a starostlivou matkou. Všechna štěňátka získala perfektní majitele, kteří se jim věnují k mé obrovské spokojenosti. Co víc jsem si mohla přát :o)) Děkuji všem majitelům za péči a lásku, kterou mojim malým puntíkům dávají :o))

Podívejte se, jak se dětičky vyvinuly a jakých úspěchů dosáhly :o)) Získala jsem také velké množství fotografií, které můžete shlédnout >> zde <<

PŘEJEME DĚTIČKÁM VŠECHNO NEJLEPŠÍ K JEJICH NAROZENINÁM
Kyra J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra (h.t. fenka) plnochrupá, >> odkaz na vlastní webové stránky zde <<
Získané tituly a ocenění:
7x VN 1, 3x CAJC SK, 3x Zw.Ml PL + 3x Nejlepší Junior v plemeni, 1x CAJC ČR, 1x HPJ H + BOB Junior
Junior Šampion Slovenska & Junior Šampion Polska
Klubový Vítěz mladých Dalmatin Klubu Slovenska + BOB Klubové výstavy DK SK
Kvalifikace CRUFT´S 2009
Krajský Vítěz
Čekatelka Junior Šampionátu České Republiky & Maďarska
Vítěz Coursingu DK ČR 2008 << foto BIS Baby << foto, r.BIS Baby << foto, BIS Puppy << foto, BIS Junior << foto

SILAS J.Ch.Dreamlike Silas of Naire-Silas (h.t. pes) plnochrupý, >> odkaz na vlastní webové stránky zde <<
Získané tituly a ocenění: 6x VN 1, 2x JCAC VDH, 1x JCAC DDC, 1x JCAC CDF, 2x Res.JCAC DDC
Junior Šampion Německého Dalmatin Klubu DDC
SÁRSKÝ VÍTĚZ MLADÝCH 08´ << foto, DURINSKÝ ZEMSKÝ VÍTĚZ MLADÝCH 08´ << foto
BIS Puppy << foto
Čekatel Junior Šampionátu Německa VDH

DEEP Deep in the Heart of Naire - Deep (č.t. pes) - chybí 1x P4 LDČ
Získaná ocenění: VN 1
Vítěz Coursingu DK ČR 2008 << foto
Fotogalerie:
Jak se slaví 1. narozeniny >> zde <<

CHLOE Diamond Crown of Naire - Chloe (č.t. fenka) plnochrupá, 56 cm, 24 kg
Získaná ocenění: VN 2
Fotogalerie:
Jak se slaví 1. narozeniny >> zde <<

DENCI Dancing Lady of Naire - Denci (č.t. fenka) plnochrupá
Připravuje se na dráhu loveckého psa. Splněn svod loveckých psů.

DAPPY Dappled Pearl of Naire - Dappy (h.t. fenka) plnochrupá, >> odkaz na vlastní webové stránky zde <<
Fotogalerie:
Jak se slaví 1. narozeniny >> zde <<
Návštěva u páníčkovy babičky v Jeseníkách >> zde <<
Možná budu Canisterapeutka >> zde <<

Dacryon Loves of Naire - Diana (h.t. fenka) plnochrupá, 58 cm, 28 kg
Dianka je prý hrozná uličnice :o)) Fotografie dodáme později, panička má porouchané PC. A možná na podzim společně vyrazíme na nějakou výstavu.

SARA Desert Rose of Naire - Sára (h.t. fenka) plnochrupá,
Sárinka je rodinné zlato, na fotky se můžete podívat na jejích stránkách :o))

Diamond Daphne of Naire - Daphne (č.t. fenka) plnochrupá, 57 cm, 24,5 kg
Získaná ocenění: N 2
Fotogalerie:
Jak si hraji s balonem >> 1 << , >> 2 << , >> 3 <<
S mamkou Samanthou MVP Litoměřice >> zde <<
Můj kamarád >> zde <<

26.07.2008
KrVP Brno - Žebětín CZ (rozhodčí p.ing.Jaromír Dostál, CSc, CZ) - J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra V 1, VT, KRAJSKÝ VÍTĚZ

Již dvě hnědě tečkované Samanthiny děti Dreamskape Loves of Naire-KYRA a Dreamlike Silas of Naire-SILAS jsou v 11 měsících JUNIOR ŠAMPIONI. Krom těchto získaných je Kyra čekatelkou CZ a H Junior Šampionátu a Silas je čekatelem Junior Šampionátu VDH Německa !!!

20.07.2008
Tento víkend teda byl .....:o))) Z jedné strany skvělý - pro naše dětičky z "D" vrhu a z druhé strany špatný - ale pro mne, spíše tedy pro mé tělo :o(((. Od pátku do neděle jsem měla vysoké teploty 40´C a do Boleslavi jsem nemohla jet. Ale puntidětičky bojovaly na výstavách za mne :o))) Dreamskape Loves of Naire – Kyra absolvovala hned dvě výstavy - v Mladé Boleslavi a v maďarském Szombathely, kde opět zářila s vynikajícími známkami. Dreamlike Silas of Naire - Silas se předvedl na výstavě v německém Günningenu před přísným okem velmi zkušeného mezinárodního rozhodčího specialisty a dlouholetého chovatele dalmatinů (ch.st. vom Dalheim), který neodpustí sebemenší chybičku. Ale plemeno zná dokonale a jeho ocenění, které Silasovi zadal, si velmi vážím. Navíc, Silas se zúčastnil v Německu pouhých 4 výstav ve třídě mladých a díky ocenění na této výstavě má splněny podmínky pro Klubový Junior Šampionát německého Klubu DDC !!! Kdo zná počty přihlašovaných dalmatinů na německých výstavách, tak pochopí mé nadšení a obrovskou radost, že štěňátko z mého "D" vrhu of Naire se v Německu umísťuje s vynikajícími výsledky.
DAPPY A abychom toho psaní neměli málo, tak jsme se dozvěděli, že hnědě tečkovaná fenka Dappled Pearl of Naire - Dappy má na svých webových stránkách pozvánku na oslavu 1. NAROZENIN. Super :o))
>> Pro juknutí na Dappy stránky vstup zde kliknutím <<

20.07.2008
NVP Günningen - Německo (rozhodčí Burghard Hayek, D)
SILAS Dreamlike Silas of Naire - Silas Psi třída mladých

VD2, res. Jun.CAC DDC - splnil podmínky NĚMECKÉHO ŠAMPIONA MLADÝCH KLUBU DDC

MVP Szombathely - Maďarsko (rozhodčí Štefan Štefík, SK)
Kyra J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra FENY třída mladých: V 1, HPJ, Junior BOB !!!

19.07.2008
NVP Mladá Boleslav - CZ (rozhodčí p.Miroslav Václavík, CZ)
J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra FENY třída mladých: V 1

06.07.2008
NVP Ustroń - Polsko (rozhodčí p.Wojciech Burski, PL)
J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra, FENY třída mladých: V 1, Zw. Ml., Nejlepší mladý v plemeni
Pro Kyru již závěrečný :o)) Naše malá odchovankyně získala v Polsku během 1 měsíce 3x polský CAJC a 3x Nejlepší mladý v plemeni. Kyra je dvojnásobný Junior Šampion, Slovenska a Polska. Mimořádně velké GRATULACE A DÍKY pro Lidku :o)) Jsi ten největší poklad, který jsem mohla najít.
A také dnes byl velký den pro naši babulku - Bessy Kilkim - Jessí !!! Oslavila krásné 15-té narozeniny!!! Těší se celkem dobrému zdraví, sice toho moc neslyší a bohužel ani moc nevidí (jen stíny), ale hlavně chuť ŽÍT je u ní veliká. Skok v úbytku váhy obrovský, ale vitalita je :o))
Jessí a Baju Vánoce 2006. Jessí Vánoce 2006

05.07.2008
NVP Užgorod - Ukrajina (rozhodčí p.Oleynikova Zoya, UA)
Sam a já I.Ch.Alphadirato Eternal Love-Samantha: V1, CAC UA, LUČŠAJA SUKA (Nejlepší fena v plemeni), BOS.
ZÍSKÁN TITUL ŠAMPION UKRAJINY KOMENTÁŘ K VÝSTAVĚ a foto

Nahoru

 

Červen 2008
30.06.2008
Štěňátkům z vrhu "D" of Naire je 11 měsíců.
Černě tečkovaná fenka Dancing Lady of Naire - Denci začala teprve teď hárat :o)) Stále pokračuje ve svém loveckém výcviku a i jinak je velmi šikovná. Naučila se otvírat branku na zahrádku,takže si teď chodí sama trhat zeleninu a jahody. A jinak je to prý "hroznej mazel". :o))

Další skvělý výstavní víkend pro Samanthinu hnědě tečkovanou dceru J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyru byl velmi úspěšný. Výsledky viz.níže:
29.06.2008
MVP Krakow - Polsko (rozhodčí p.Štefan Štefík, SK) FENY třída mladých: V 1, Zw. Ml. (polský CAJC - pro Kyru již druhý), Nejlepší mladý v plemeni
28.06.2008
MVP Inter Canis Brno - CZ (rozhodčí p.ing.Jaromír Dostál, CSc, CZ) FENY třída mladých: V 1, CAJC CZ , postup mezi 10 TOP JUNIOR
Fantastický výkon :o))) Lído, DĚKUJI za skvělou prezentaci Samanthina potomka Kyrunky :o)) Posíláme jí pomazleníčko :o))

21.06.2008
OVP Náměšť na Hané - CZ (rozhodčí p.Miroslav Václavík, CZ)
Kyra J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra FENY třída mladých: V 1, Vítěz třídy
Super :o)) Další gratulace pro Lídu s Kyrou :o)) Mám opět radost, děkuji :o)) Jen je škoda, že se na těchto malých výstavách nezadává více :o((

20.06.2008
Tento týden se nám nahrnuly fotografie od našich potomků z vrhu "D :o)) Jsem vděčná za jejich pravidelné informace o tom, jak se naše "D" dětičky mají :o)) Díky moc všem :o))
Desert Rose of Naire-Sára (h.t. fenka) je super :o)). Strašně se podobá své mamince Samanthě :o)) A co o ní říká její panička Hanča? " Nevím, kde začít.... Snad, že je pořád skvělá a dělá nám jen radost :o)) Někdy i pozlobi, ale to asi každý :o ) Začali jsme s ni chodit k vodě a úplně si to užívá. Poprvé se docela bála, ale pak zjistila, že je sranda se tam jen tak cákat a kousat do vody.... Jasně :o)), že někdy se i napije :o ))" Objevila kouzlo vody a máme další tečkovanou "kachnu".

Diamond Daphne of Naire - Daphne (č.t. fenka) - fotografie od jejího páníčka © Sebastiana jsou více než profesionální :o)) Kouzlo vody už Daaphne dávno zná, plave "maratóny" :o)). Možná by mohla být i Železný Pes, protože 40 km chůze nebo běhu, či 35 km doprovodu u bicyklu nebo in-line bruslí jí nedělá problém. Zkusím to jejím majitelům navrhnout :o)) Nedávno u veterináře na prohlídce byla změřena a zvážena. Její výška je 57cm a váha 24,5 kg. Prostě správná dalmatinka - sportovkyně :o))

Dreamlike Silas of Naire - Silas (h.t. psík) - Přidány fotografie k jeho výstavám ze dne 18.05.2008 - Klubová výstava dalmatinů DDC v německé Mittweidě a také více fotografií k MVP v Erfurtu - Thüringen (Durinsko) v Německu ze dne 15.06.2008. Silas je velmi milý mladý dalmatínek, neustále dobře naladěný, stále spokojeně vrtící ocáskem, největší kamarád s každým. Nejradši ale odpočívá ve společnosti Natalky, jejího syna Phillippa a dalších dvou dalmatinek Julie a Nany :o))

15.06.2008
Tato neděle byla výstavní pro dvě naše 10ti měsíční "štěňátka" z vrhu "D". Mezinárodní výstava v německém Erfurtu - region Thüringen, kde ukázal své puntíky kouzelný a miloučký, hnědě tečkovaný Dreamlike Silas of Naire - Silas. Druhá výstava byla Krajská a konala se v Lanškrouně. Zde si zaběhala naše výstavně ostřílená hnědačka J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra. Krásné počasí jim přálo a doprovázelo je i štěstíčko :o))
MVP Erfurt - Thüringen (Durinsko) - Německo (rozhodčí p.Jens Böhme, D) Psi třída mladých(4/4)
Super, super :o)) Velké gratulace pro Natalku a Silase :o)) Mám opět radost, děkuji :o))
KrVP Lanškroun - CZ (rozhodčí p.Mgr.Lenka Frnčová, CZ) FENY třída mladých:
Kyra J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra V 1, Vítěz třídy

08.06.2008
NVP Wałbrzych - Książ- PL (rozhodčí p.Dorota Witkowska, PL) - FENY třída mladých:
Kyra J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra V 1, Zw. Ml. (polský CAJC), Nejlepší mladý v plemeni

03.06.2008
Ch.Churchil Straciatella dnes oslavil 8-mé narozeniny. Těší se plnému zdraví, je ve výborné kondici. Právě je po redukční dietě, takže žádné rohlíčky :o)) Jen procházky a dostatek pohybu.

01.06.2008

Neděle.... Den dětí..... Hmmm... Ten se opravdu nevyvedl.... V podvečer se nad Prahou stáhla zlověstná mračna. Bylo jasné, že z toho nic dobrého nebude. Z nebe začalo padat neuvěřitelné množství vody a kroupy. Během 20-ti minut jsme měli zahradu pod vodou. Musím upozornit, že v širokém dalekém okolí našeho domečku není jakýkoliv vodní tok či vodní plocha. Bazén si opravdu pořizovat nemusíme........ :o((

FOTO ZDE
Právě zrekultivovaný trávníček.... Áááách jóóó..... Zaplať .. (Kdo, že ??? Asi nebyl dneska doma...!!!), že jsme do podloží zahrady zapustili drenáže. Za dalších 20 minut byla voda pryč. Zůstalo však jílovité bahýnko.... Celý týden jsme oplachovali, oplachovali..... Nová travička přežila a už se zelená :o))

Nahoru

 

Květen 2008
30.05.2008 Štěňátkům z vrhu "D" of Naire je 10 měsíců.

24.05.2008
MVP Litoměřice (rozhodčí p.ing.Dostál Jaromír, DrSc - ČR) Feny - třída šampionů:
I.Ch.Alphadirato Eternal Love-Samantha V1, CAC, CACIB ( fotografie © Eva Dragović)
SPLNĚNY PODMÍNKY PRO UDĚLENÍ TITULU GRAND ŠAMPION ČR
Na výstavu se za námi přišla podívat i černě tečkovaná fenečka Diamond Daphne of Naire - Daphne se svým páníčkem Sebastianem. Žijí v Litoměřicích, tak to měli jako zpestření sobotního dopoledne :o)) Doma jí nazývají "Daphníčku" (s německou výslovností pana Sebastiana to zní úplně roztomile). Daphne je jejich rodinné zlatíčko, velmi se jí věnují. Nejen, že má spoustu pohybu při dlouhých procházkách, které s velkým nadšením zakončuje skokem do Labe, ale již umí hromadu povelů. A ne ledajakých :o)) Daphne ovládá znakové povely, které mi perfektně předvedla :o)) Také je velká zahradnice. Prý ji rozčilují žížaly, které žijí v kompostu na zahradě a tak se je snaží všechny ulovit. Zdatně přehrabe kompost a narazí-li na žížalu, tak ji slupne :o)) Chytrá holka :o)) Ví, že žížaly obsahují velké množství proteinu :o)), ale také že se kompost musí pravidelně přehrabovat :o)). Vraťme se k výstavnímu dopoledni. Daphne je výborně socializovaná a naprosto klidná. Její chování mezi velkou spoustou psů je odpovídající věku necelých 10-ti měsíců. Chtěla by si hrát, ale počká, zda protějšek její výzvu akceptuje :o)) Má úžasně milou a vstřícnou povahu :o)) Se Samanthou a dalšími dalmatiny bezvadně dováděla :o)) Díky za fotografie, které pořídil p.Sebastian Eigner.
Společná fotografie puntíků - z leva I.Ch.Alphadirato Eternal Love , Lacrima Christi Cotton Cloud a Ch.Chainie´s Secret by Raul s Ivetou Hradeckou - chovná stanice německého ovčáka "Z JENIVE"

16.+17.+18.05.2008 - Excelentní výstavní víkend
Dva potomci I.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samanthy z vrhu "D" of Naire výstavně zářili :o)) V pátek a o víkendu se konaly celkem čtyři výstavy:
V Bratislavě na Slovensku hned tři za sebou: Speciální výstava dalmatinů, pořádaná Klubem chovatelů dalmatínských psů Slovenska a dvoudenní MVP CACIB Spring Duo Danube s Nominací na prestižní výstavu v Anglii - CRUFT´S !!! Všech tří výstav se zúčastnila hnědě tečkovaná fenka Dreamskape Loves of Naire - Kyra.
V německé Mittweidě pak v neděli výstava Klubová a to Německého Klubu dalmatinů DDC. Zde se představil ve velké konkurenci hnědě tečkovaný psík Dreamlike Silas of Naire - Silas.

MÁM OBROVSKOU RADOST, NEBOŤ TŘI DNY NA ČTYŘECH VÝSTAVÁCH BYLY PRO "of NAIRE" VELMI ÚSPĚŠNÉ. GRATULUJEME k získání JUNIOR ŠAMPIONA SK Lidce a Kyrunce a také k perfektnímu umístění Natalce a Silasovi :o))

18.05.2008
Klubová výstava dalmatinů DDC Mittweida - Německo (rozhodčí p.Gisa Schicker, D) PSI třída mladých (8/9)
SILAS Dreamlike Silas of Naire - Silas - VD 2, Res.Jun.CAC DDC
Jsem nadšena, neboť Silas toto nádherné umístění získal ve veliké konkurenci 8-mi mladých psů !!! (V Německu se ve třídě mladých většinou zadává pouze známka Velmi Dobrá.) O první místo se utkal při dlouhých rozbězích s15ti měsíčním, již téměř dospělým psem. Nakonec paní rozhodčí zadala první místo staršímu, ale u Silase nešetřila chválou. Moc se jí líbil :o))

18.05.2008 - MVP Spring Duo Danube Bratislava - SK (rozhodčí p.Skok Damir, HR) třída mladých:
Dreamskape Loves of Naire - Kyra - V 1, CAJC
VE VĚKU 9,5 MĚSÍCE SPLNILA BĚHEM TŘÍ VÝSTAVNÍCH DNŮ PODMÍNKY PRO ZÍSKÁNÍ TITULU JUNIOR ŠAMPION SLOVENSKA
Kyra <<<<<< Profi FOTOGALERIE zde << Kyrunky nádherné fotografie od ©Lenky Daňkové

17.05.2008
MVP Spring Duo Danube Bratislava + Kvalifikace na CRUFT´S - SK (rozhodčí p.Teja Pedro Gonzales, GUA)
Dreamskape Loves of Naire - Kyra - třída mladých: V1, CAJC + NOMINACE CRUFT´S 2009

16.05.2008
Speciální výstava Klubu chovatelů dalmatinských psů SK(Rozhodčí p.Manola Poggesi, ITA)
Dreamskape Loves of Naire - Kyra - třída mladých: V1, CAJC, KLUBOVÝ VÍTĚZ MLADÝCH 2008
Po té běhala s velmi zkušenými výstavními jedinci (Šampiony a InterŠampiony) o titul nejvyšší :o)) Závěr ?? BOB !!!
Fantastické :o))) Lído, DĚKUJI :o)))

12.05.2008
MVP Saarbrücken - Německo (rozhodčí p. Peter König, D) Samanthy hnědě tečkovaný syn Dreamlike Silas of Naire na dnešní Mezinárodní výstavě v německém Saarbrückenu skvěle exceloval při své první prezentaci ve třídě mladých :o)) >> Kompletní výsledky zde <<
.SILAS V1, Jun.CAC VDH + Jun.CAC CDF + "SÁRSKÝ VÍTĚZ MLADÝCH 08´"
Moc a moc GRATULUJEME Natalce i šikovnému Silasovi :o)).
Maminka I.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha dostala od svého synka krásný dárek ke dnešním 4-tým narozeninám :o)) Díky :o))
Samantha 4 year .Samantha 4 year
Foto © of Naire

08.05.2008
KVP Hluboká nad Vltavou (rozhodčí p.Mgr.Božena Ovesná ČR):
Kyra Samanthy hnědě tečkovaná dcera Dreamskape Loves of Naire - Kyra na dnešní Krajské výstavě v Hluboké nad Vltavou (při své první prezentaci ve třídě mladých) získala ocenění V1 a Vítěz třídy. V závěrečných odpoledních soutěžích Kyra nastupovala mezi cca 50ti mladými jedinci různých plemen. Předvedla excelentní výkon. Vyběhala ve velké konkurenci 1.místo a získala vrcholný
"BIS JUNIOR Krajské výstavy"
Lído a Kyrunko :o)) Posíláme díky a moc GRATULUJEME :o)).

02.05.2008
Abychom těch novinek neměli málo, tak jsme doplnili a obnovili fotogalerie jednotlivých štěňátek. Také jsme se dozvěděli, že hnědě tečkovaná fenka Dappled Pearl of Naire - Dappy má vytvořeny své webové stránky. Super :o)) Máme další webový odkaz na holčičku z "D" of Naire.
>> Pro juknutí na Dappy stránky vstup zde kliknutím <<

Nahoru

 

Duben 2008
30.04.2008 Štěňátkům z vrhu "D" of Naire je 9 měsíců.
Hodně vyrostli a zmohutněli, od dospělých dalmatinů se liší pouze "štěněcí potrhlostí" :o)) Krom Dappy a Denci už ostatní holčičky háraly. Mám radost, že téměř všechna štěňata z tohoto vrhu jsou plnochrupá s pravidelným chrupem a nůžkovým skusem. Naši výstavní zástupci vstupují od nynějška do kategorie mladých, kde se již budou utkávat o tituly. Moc a moc držím palce, aby se jim i nadále dařilo. Pro potěchu z dětiček přidány další fotografie z Coursingu..... Na stránkách MSC naleznete velkou fotogalerii a ještě větší také na stránkách Psa Jíry. Děkuji za zaslání odkazů :o))

27.04.2008

V neděli , za krásného slunečného počasí, pořádalo Sdružení Moravskoslezského coursingu v Jezdeckém areálu Panská Lícha v Brně Dalmatin & Parson Cup 2008. Krom jiných dalmatinů se také zúčastnila naše dvě již velká "štěňátka" - hnědě tečkovaná fenka Dreamskape Loves of Naire - Kyra a černě tečkovaný psík Deep in the Heart of Naire - Deep. Střapeček pronásledovali důsledně. Běželi oba tak, že v kategorii BABY získali 1.místa + COURSINGOVÝ VÍTĚZ DK ČR 2008 !!!

Jsem naprosto nadšená... Co víc jsem si mohla přát..? Děkuji moc majitelům "D" of Naire štěňátek za to, jak se jim věnují :o)) Několik fotografií Deepa s páníčkem a v běhu :o)).


22.04.2008
Z Vilémova dorazila skvělá zpráva :o)). Černě tečkovaná fenečka Dancing Lady of Naire - Denci prošla 19.04.2008 úspěšně Jarním svodem loveckých psů v Havlíčkově Brodě. Stala se tak prvním dalmatinem v historii v tomto okrese. Dle mysliveckých rozhodčí je Denci 59 cm vysoká a má kompletní chrup. Pod trvalým vedením svého páníčka Josefa se teď připravuje na říjen, kdy ji čekají Barvářské zkoušky. S výcvikem Denci občas pomáhá velmi zkušený pán, který se lovecké kynologii věnuje už 50 let. I on je z Denci nadšený a líbí se mu, jak je fenka čiperná :o)) Příští rok by se chtěli pokusit o Lesní zkoušky a možná i Podzimní zkoušky. Budu moc držet palečky, aby se jim dařilo. Denci má skvělého páníčka :o)) Díky :o))
Mám obrovskou radost, neboť většina "D" dětiček podědila po Samanthě a Ričim to NEJ a NEJ :o))

19.04.2008
MVP České Budějovice (rozhodčí p.Mgr.Lenka Frnčová ČR): >> Kompletní výsledky zde <<
Psi - třída dorostu (1/2): Dreamlike Silas of Naire VN 1
Feny - třída dorostu (1/1): Dreamskape Loves of Naire VN 1
Feny - třída šampionů (2/3):
I.Ch.Alphadirato Eternal Love-Samantha:V1,CAC, CACIB, BOB a 3.BIG
Nejkrásnější psi skupiny FCI 6 - MVP České Budějovice - rozhodčí p.Věra Dvořáková
Děkuji za krásné fotografie © Líbě Borůvkové (Mates z Bezejovického údolí), Lídě Machačové od Kyrunky (Ch.st. ROYAL STUART) a © http://www.bohemia-acro.com

12.04.2008
NVP Ostrava (rozhodčí p.Mgr.Lenka Frnčová ČR): I.Ch.Alphadirato Eternal Love-Samantha(h.t.): V2, res.CAC >>Kompletní výsledky zde <<

05.04.2008
Dreamskape Loves of Naire-Kyra a Desert Rose of Naire - Sára jsou již velké slečny :o)) 23.03. se spolu a dalšími psími kamarády vydaly na báječnou procházku do Koryčan na zříceninu hradu Cimburk. Ještě že máme většinu štěňátek na Moravě :o)). Mohou se pospolu vídat :o))
Více fotografií na stránkách ch.st. ROYAL STUART nebo ve fotogalerii stránek Rhodezských ridgebacků Alexe a Pepeeho

:o)) Nemáme doma jen živé dalmatínky :o)) Část sbírečky miniatur dostala nové bydleníčko >>
Do našich stránek byla konečně přidána nová sekce "Vzpomínka" a to na mého prvního rodokmenového psa Casia AGIBEYS CS. Plemeno ?? Perský chrt - Saluki od chovatelky Evy Bekové-Benešové z Poděbrad. Po velmi dlouhé době jsem se konečně dostala k částečné digitalizaci jeho fotografií a podkladů, ale prozatím ještě stále dohledávám další ..... Je to tak dávno...... Za pár dní tomu bude 21 let, co mne opustil. Byl pro mne velkým psím učitelem, jak po stránce výchovné, tak výstavní a také na chrtích dostizích. Za mnohé mu musím ještě teď děkovat. Více zde: >> "Vzpomínka" <<

Nahoru
Březen 2008
30.03.2008 Štěňátkům z vrhu "D" of Naire je 8 měsíců.

22.03.2008
MVP Praha s nominací na Cruft´s (rozhodčí p.Petr Řehánek ČR): >> Kompletní výsledky zde <<
Feny - třída dorostu (2/3):
Dreamskape Loves of Naire-Kyra (h.t.) VN 1
Diamond Daphne of Naire - Daphne (č.t.) N 2
Feny - třída šampionů (2/3):
Samantha CACIB . BOB a BOS + nominace CRUFT´S ICh.Alphadirato Eternal Love-Samantha: V1, CAC, CACIB, Nominace CRUFT´S
Na výstavě v Praze se objevila i další naše černě tečkovaná holčička Diamond Daphne of Naire - Daphne. Je také plnochrupá :o)) a nádherně osvalená, protože denně chodí se svým páníčkem Sebastianem na dlouhatánské procházky. Jako první z našich slečen již odhárala (momentálně hárají ještě Dianka a Chloe). S Kyrou na výstavišti dováděly tak, že se mi mnoho fotografií nepodařilo :o((. Na většině byly jen tečkované šmouhy :o)) Snad získám ještě další fotky :o))

15.03.2008
MVP Offenburg Německo (rozhodčí J. Böhme Německo): Dreamlike Silas of Naire - Silas (h.t.) Psi - třída dorostu (2/2): VN

Také se podívejte na černě tečkovanou fenku Dancing Lady of Naire - Denci, o níž její páníček říká: "Pomalu jsme přes den v lese a cvičíme. Čubina má "obrovskej" temperament. Celou dobu vydrží pracovat nosem. Např.disciplínu - stopa vůdce - jsme vůbec nemuseli nijak cvičit. Denci nabrala pach a do slova po stopě utíkala. Nos, se zdá, má vážně výbornej!!"

19.04.2008 ji čeká Jarní svod loveckých psů v Havlíčkově Brodě.


02.03.2008
MVP Mnichov Německo (rozhodčí p.L.P. Teixeira Portugalsko):Psi - třída dorostu (2/2):Dreamlike Silas of Naire - Silas (h.t.)VN 1

01.03.2008
Štěňátkům z vrhu "D" of Naire je 7 měsíců. Dělají nám jen a jen radost, jak po stránce výstavní, tak po stránce výcvikové :o)). Tento víkend byl dalším úspěšným výstavním. Dětičky I.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samanthy získaly další skvělá umístění a jsem z jejich výstavní kariéry nadšená. Gratuluji oběma majitelkám úspěšných štěňátek a děkuji za to, že jsou :o)) Opravdu jsem si nemohla lepší lidičky přát. Držím jim palečky na do dalších bojů. Jak jsme všichni na výstavách dopadli? Jukněte, co je u nás nového:
Klubová výstava Dalmatin Klubu ČR (rozhodčí p.Tibor Havelka-Slovensko):Feny - třída dorostu (2/2):
Kyra Dreamskape Loves of Naire-Kyra(h.t.): VN 1 a BIS dorost Klubové výstavy
Feny - třída vítězů (4/4): I.Ch.Alphadirato Eternal Love-Samantha(h.t.): V2, res.CAC

Nahoru
Únor 2008
23.+24.02.2008
RVP Glauchau Německo - rozhodčí p.Georgios Kostopoulos Řecko:
I.Ch.Alphadirato Eternal Love-Samantha - feny - třída šampionů:V1, CAC VDH a CAC DDC
Splněny podmínky pro udělení dalších dvou titulů Šampion VDH Německa a Šampion Dalmatin Klubu DDC
Samanthy hnědě tečkovaný syn Dreamlike Silas of Naire-Silas - psi třída dorostu(2/2): VN a na závěr Best In Show Puppy !!!
Obrovský úspěch !!! Velké gratulace pro Natalku :o))
24.02.2008 - RVP Glauchau Německo - rozhodčí Boris Spoljarić Chorvatsko: I.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha - třída šampionů: V1, CAC VDH a CAC DDC. Samanthy hnědě tečkovaný syn Dreamlike Silas of Naire-Silas - třída dorostu: N

20.02.2008
Další skvělá zpráva :o)) Již páté naše štěňátko z vrhu "D" černě tečkovaná fenka Diamond Crown of Naire - Chloe je plnochrupá s perfektním nůžkovým skusem. Chloe již zmohutněla, je strašně hodná a klidná.


15.02.2008
Z hnědě tečkované Desert Rose of Naire-Sáry vyrostla krásná, povahově vynikající a velmi učenlivá slečna. Je strašně hodná k lidem a psům. Má na boku shluk puntíků ve tvaru srdce - velké a viditelné..:o)) Všichni ji obdivují.... A mamka Hanky říká, že jí koupí kontaktní čočku a přihlásí na výstavu :o) Panička Hanka ji přihlásila na Coursing 27.4. do Brna :o)) Tam se uvidí, jestli ji to bude bavit :o)Sárinka má také založeny své webové stránky, tak se jukněte na http://www.desert-rose.wbs.cz/

09.02.2008
MVP Brno (ing.J.Dostál,CSc)
Na dnešní mezinárodní výstavě byla (k mému potěšení) přihlášena dvě půlroční štěňátka z vrhu "D" po matce I.Ch.Alphadirato Eternal Love. Výstavně již zkušená, hnědě tečkovaná Dreamskape Loves of Naire-Kyra byla velmi pochválena a zaslouženě získala další VN 1. Poprvé se ukázal i černě tečkovaný pejsek Deep in the Heart of Naire - Deep. Trošku mu chyběla výstavní příprava. Nicméně, pan rozhodčí mu nic zásadního nevytkl :o)), pochválil sílu kostry a i přes psíkovu a páníčkovu nepřipravenost zadal i Deepovi ocenění VN 1. Oběma majitelům moc gratuluji :o)).
Po náročném dopoledni si Deep zaskotačil se svou sestrou Kyrou. Dle slov obou páníčků řádili oba stejným způsobem - prý se projevily společné geny. Krásné fotografie hnědě tečkované Dreamskape Loves of Naire-Kyry a Deep in the Heart of Naire - Deepa
(>> Krásné fotografie a kompletní fotogalerie z MVP BRNO od Royal Stuart zde <<)

08.02.2008
Opět skvělá zpráva !!! I další naše štěňátko z vrhu "D" - hnědě tečkovaný pejsek Dreamlike Silas of Naire-Silas je plnochrupý s perfektním nůžkovým skusem.

07.02.2008
A máme tady další report velmi hravé černě tečkované fenky Diamond Daphne of Naire ze zimní dovolené se svými páníčky - Kateřinou a Sebastianem Eigner-Henke v českých horách. Jeden týden superlegrace, kdy "malá" Daphne zažila pořádný sníh. Miluje hru na sněhu a užívala si denně 3-5 hodin procházek. Díky za zaslání fotografií :o)) Za všechny fotky jsem vybrala těchto šest, zbytek můžete shlédnout v >>galerii zde<< ,

Nahoru
Leden 2008
31.01.2008
Ch.Arien Kanberi of Naire-Bajunka dnes oslavila 12.té narozeniny. Těší se plnému zdraví, je ve výborné kondici, na procházkách prožene zajíce i bažanty a stále jí baví různé rošťačiny se Samanthou.
..

30.01.2008
Štěňátkům z vrhu "D" of Naire je 6 měsíců.

26.01.2008
MVP Trenčín-SK (Fintorová Ludmila SK)
Dreamskape Loves of Naire-Kyra (dcera I.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samanthy) třída štěňat (2/2): VN 1
Nesmím zapomenout dodat, že Kyra je také plnochrupá a má nůžkový skus. Dle posudku se tato fenka paní rozhodčí Fintorové velmi líbila :o)). V odpoledních soutěžích vybírala rakouská rozhodčí Heidecker Elfriede Nejlepší štěně výstavního dne. Nastoupilo 16 štěňat různých plemen. Dreamskape Loves of Naire-Kyra se probojovala ke skvělému res.BIS BABY. Super úspěch !! Lído, GRATULUJEME :o))
(>> kompletní fotogalerie z MVP TRENČÍN od Royal Stuart zde <<)

20.01.2008
Máme skvělou zprávu :o)) Přijela za námi se svými páníčky na návštěvu hnědě tečkovaná fenka Dappled Pearl of Naire - Dappy. Moc jsme se na ně těšili. První pohled na Dappy mi udělal velkou radost. V necelých 6ti měsících má krásně oříškově hnědé oči, velmi pěknou a silnou kostru, čistě bílou srst s lesklými, tmavohnědými tečkami. Kontrola v tlamičce ukázala, že Dappy má perfektní nůžkový skus a je již plnochrupá.
Navíc na ní bylo vidět, že na své rodiště nezapoměla. Všechno hned proběhla, očichala, chovala se jako doma. S maminkou Samanthou vyváděly neskutečné kousky:

11.01.2008
NVP Olomouc
Dreamskape Loves of Naire-Kyra (h.t.): třída štěňat: VN 1. Posudek:Ve všech proporcích odpovídá standardu, velmi dobře se předvádí, výborná v pohybu i v postoji. Fena je velice perspektivní.

Obrovské gratulace pro Lídu a Kyrunku :o)) Holky, děkuji :o)) Daly jste mi krásný dárek k narozeninám :o))

(>> kompletní výsledky z NV Olomouc zde <<)


01.01.2008
Jako každoročně jsme Nový rok 2008 přívítaly velkou procházkou. Vždy chodíme do lesa krmit zvířátka, ale tentokrát nás svedly ke zdolání hromady zeminy a kamení navršené do výše několika desítek metrů. Nedaleko od našeho domu se totiž staví nová dálnice. Po výstupu na vrchol jsme byly odměněny úžasným rozhledem po krajině. Praha na dohled, domů kousek...... Škoda jen, že nebyl sníh...... I.Ch.Alphadirato Eternal Love-Samantha a téměř 12-ti letá Ch.Arien Kanberi of Naire-Baju se perfektně vyběhaly a díky blátu trošku změnily svou image :o)). Několik fotografií z procházky:
..
..


Nahoru

Naire 2004-2009