STARŠÍ NOVINKY

2009

LEDEN ÚNOR BŘEZEN DUBEN KVĚTEN ČERVEN
ČERVENEC SRPEN ZÁŘÍ ŘÍJEN LISTOPAD PROSINEC

Prosinec 2009

31.12.2009
Konec roku svádí k bilancování. Ani nevím jak začít poslední editorial roku 2009. Samozřejmě se čeká nějaké to bilancování doznívajícího roku. Ovšem na druhou stranu, kdybych zde vypsala podrobnou bilanci, tak by jste nemuseli brouzdat po našich stránkách, nečetli o úspěších našich dalmatinů a neshlédli spousty fotografií. A já bych pak nemohla poděkovat všem návštěvníkům našich stránek, kteří se k nám často vracejí, mnohdy i 10x denně :o)) Díky :o))
Každopádně, v rychlé kostce si nemohu odpustit, že rok 2009 byl pro naši chovatelskou stanici a naše odchovy velmi úspěšný :o)) !!! Jsme pyšní na první Interšampionku z "of Naire" - hnědě tečkovanou Samanthinu dceru Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyru, která krom mnoha dokončených šampionátů také získala Coursingovou licenci. Jsme nesmírně vděční její majitelce Lídě Machačové za to, jakým způsobem s Kyrou reprezentuje nejen naši chov.stanici (ale i dalmatiny vůbec) na poli výstavním i v jiných sportovních aktivitách. Další dvě Samanthiny dcery - černě tečkované Diamond Crown of Naire - Chloe a Dancing Lady of Naire - Denci začaly sklízet první výstavní úspěchy a staly se čekatelkami na Českého šampiona. Nesmím také zapomenout na hnědě tečkovanou Dappled Pearl of Naire - Dappy, která se se svým páníčkem věnuje Canisterapii a je držitelkou Licence Canisterapeutického psa. V neposlední řadě je také třeba zmínit, že se Samantha stala v září babičkou :o)) - v německé chov.stanici Zaafirah´s se začátkem září narodila hnědě tečkovaná štěňátka po hnědě tečkovaném Samanthy synovi Dreamlike Silas of Naire - Silasovi. Podařilo se nám uskutečnit zahraniční krytí mladým pejskem, který se slibně vyvíjel a dnes je již tento psík - otec našich "E" štěňátek Elaridge Celtic Warrior - Mezinárodním Šampionem krásy FCI a dvojnásobným národním šampionem. Štěňata z tohoto "E"of Naire vrhu - černě tečkovaná fenka Evening Star of Naire - Puggi a hnědě tečkovaný pejsek Eldritch Moon Ray of Naire - Moon se stala BIS Baby Klubových výstav na Konopišti a v Praze. Naše D a E štěnda získala skvělé majitele :o)) Těšíme se tedy z umístění našich odchovů děkujeme za lásku, kterou jim páníčci věnují a přejeme všem štěňátkům a jejich majitelům, aby s našimi dalmatinky prožili mnoho krásných chvil, úžasných a neopakovatelných zážitků, strávených v jejich společnosti. Za tým "of Naire" Vám přeji všem mnoho úspěchů v životě a také samozřejmě ve výstavních kruzích!!
PŘEJEME VŠEM NAŠIM PŘÁTELŮM ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2010, HODNĚ ZDRAVÍ, LÁSKY, TOLERANCE A VÝSTAVNÍCH ÚSPĚCHŮ
PF 2010 od dalmatinů "Of Naire"

27.12.2009
"E" ŠTĚŇÁTKŮM JE 7 MĚSÍCŮ
Naše malá puntíkatá holčička Evening Star of Naire-Pugginka HÁRÁ. Přesně v den navršení 7 měsíců věku začala :o)) Je legrační ji pozorovat, jak je z toho úplně vedle, neví co se to děje, jak se snaží být velmi čistotná, jak brčí na brášku Eldritch Moon Ray of Naire-Moonečka a ten neví PROČ....... No ??? Ještě u nás bude veselo :o(( Maminky hárání jsme začátkem listopadu přežili bez jakýchkoliv problémů, ale to byl Mooneček ještě chlapečíček. Teď už je to velký chlap, výškou stejně jako mamča a důležitě již při čůrání zvedá nožičku :o))

Dorazily také fotografie dvou hnědáčků z vrhu "E" of Naire :o)) a skvělé zprávy, za které jsem moc a moc vděčná.
Modroočký klučík Elegant Blue-Eyed of Naire - Birdík. Rodinné sluníčko, skákačka a lítačka a absolutní řehtačka na každého, koho potká. Zubí se od ucha k uchu a je nesmírně milý. Letiště na Točné je mu prý už malé :o))
BIRD BIRD

A fotografie krásné slečny Exotic Beauty of Naire-Guilie, která si užívá ve velké smečce krásné dětství. Paní Margot mi poslala úžasnou zprávu a to, že Guilia je plnochrupá !!!
GRATULUJI :o))
TĚŠÍME SE NA FOTOGRAFIE A INFORMACE I OD DALŠÍCH MAJITELŮ NAŠICH "E" OF NAIRE ŠTĚŇÁTEK

Ještě jedna zpráva dorazila. Bohužel, tentokrát je smutná. 24.12.2009 odešel za duhový most Int.Ch.Gucci Straciatella - otec našeho "C" of Naire vrhu .

24.12.2009
KRÁSNÉ VÁNOCE 2009 ZA VŠECHNY Z "OF NAIRE"
PUGGI ROXY MOON
Puggi Roxy Moon

19.12.2009
J.Ch. ELARIDGE Celtic Warrior Mám další obrovskou radost - opět jsme dostali zprávu, že tatínek našich "E" of Naire štěňátek - černě tečkovaný
Int.Ch.ELARIDGE Celtic Warrior - Caio získal další šampionát - tentokrát ŠAMPION BELGIE a BELGICKÝ VÍTĚZ 09´
Na výstavách v Belgii získal dne 22.11.2009 na Klubové výstavě belgického Dalmatin Klubu ve Vilvoorde, 13.12.2009 na MVP v belgickém Brusselu získal vynikající ocenění:
V1, CAC Belg.Klub +BOB a BIS a V1, CAC Belg. + CACIB !!!
Moc GRATULUJI Caiovi,jeho majitelům - manželům Morgansovým a moc mne těší, že tak úspěšný pejsek je otcem našich "E" štěňátek :o))

09.12.2009
!!! MÁME NOVÉHO INTERŠAMPIONA Z NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICE !!!

O tomto víkendu se konaly ve slovenské Nitře dvě mezinárodní výstavy a k tomu se v sobotu večer konala ještě jedna kynologická akce - PEDIGREE CUP. Zde se mohli představit Národní Šampioni a Junior Šampioni. Na MVP jsem přihlásila Eldritch Moon Ray of Naire-Moonečka s Evening Star of Naire-Pugginkou do dorostu a mamka Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha (držitelka 10-ti šampionátů) se zde měla předvádět ve třídě čestné a večer na Pedigree Cupu. Moc jsem se na tuto akci těšila a hlavně na předvedení naší Samči. Holka nebyla na výstavě skoro rok........ Na těchto výstavách jsem měla mít svěřenu k předvedení i Samanthy hnědě tečkovanou dceru Dreamskape Loves of Naire - Kyru ve třídě šampionů - stačil by jediný CACIB na dokončení Interšampiona. Kyru měla přivézt Barča, těšila jsem se na bandu nadšenců a spoustu legrace a vyblbnutí našich malých puntiholomků :o)) Jenže jeden míní a druzí mění....... Lidičky? Tolik komplikací jsem snad nikdy nezažila a zažít už nechci. Když bych měla napsat, co vše se událo, tak by místo nestačilo a také nemám momentálně čas na psaní dramat. Třeba se jednou budu nudit a zrealizuji události do písemné podoby pod názvem "Mojich 10 dnů před Nitrou"...... Nakonec, přes všechny možné a nemožné komplikace, kombinace a šachování, nesmysly a smysly, jsme se nakonec dopracovali k jakémusi řešení a dorazili do Nitry. Jak se říká, pro úspěch je potřeba i položit nějakou oběť. Že to bude takto komplikované, složité a těžké, to mě nenapadlo ani ve snu. Na druhou stranu, vše dopadlo celkem dobře a tažení na Nitru bylo úspěšné. Pro všechny výše uvedené komplikace se Samanthy hnědě tečkovaná dcera Dreamskape Loves of Naire - Kyra nakonec prezentovala pouze dvakrát a to v sobotu večer na Pedigree Cupu s Lidkou a pak v neděli na CACIBovce pod mojim vedením.
NAŠICH 6 POHÁRŮ Z 2X CACIB NITRA
A jak se nám o víkendu vedlo?? Skvěle!! Moje puntimimča - Eldritch Moon Ray of Naire-Moon a Evening Star of Naire-Puggi po oba dva dny šlapala ve znamení Velmi Nadějný 1 a mamka Samča byla vždy Výborná 1. V sobotních odpoledních soutěžích do velkého kruhu nastoupili Čestní jedinci všech plemen a my jsme si se Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samanthou opět zažily chvilku chvění a pak slávy na stupních vítězů. Samča upoutala svým předvedením, stavbou těla, energickým a radostným pohybem a díky tomu byla vybrána jako 3.Nejlepší Čestný jedinec sobotní MVP NitraCanis (Fota dodáme později). V podvečerních hodinách už dorazila do Nitry i Lidka s Kyrou a maminkou a pak jsme nastoupily, společně se Samčou, do předkola PEDIGREE CUPU. Ve skupině 6 bylo celkem 18 jedinců, z toho za dalmatiny byly přihlášeny a předvedly se pouze 3 feny. Dva rozhodčí (MVDr.Piskay Vl.-SK a MVDr.Šimek Fr.-CZ) posuzovali každého jednotlivce samostatně a vybírali nejlepšího z plemene. Zde opět excelovala Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha a získala "BOB Dalmatian" 1.kolo Pedigree Cup s tím, že postupuje do závěrečné soutěže. Potud bylo vše pochopitelné. A pak už jen chaos, zmatek, neinformovanost.... Ze všech BOB psů bylo vybráno - bez jejich další účasti (pro mne záhadným způsobem - snad součet bodů od jednotlivých rozhodčích) pouze 16 postupujících z řad dospělých jedinců - a zbytek mohl "jít domů". Vzhledem k mé indispozici, nemobilnosti a totální vyčerpanosti, jsem další setrvání na Pedigree Cupu vzdala a odjely jsme do hotelu, společně s Kyrou a Lidčinou mamkou. Druhý den měl být pro mne náročnější - vodila jsem 4 psy a nedovedu si vůbec představit, jak bych to zrealizovala, kdyby tam Lidky mamka nebyla. Vždyť šlo o hodně. Musím opět podotknout, že Lidky mamka je stejně velký poklad, jako Lída ml.sama. Díky za tyto dvě osůbky :o)) Na neděli jsme se pěkně vyspinkali /měkké "i" záměrně - máme také kluka Moonečka :o))/ a jako soumaři jsme se vydali na výstaviště, rozložili tábor a čekali na svůj čas po bíglech a bassetech. Posouzení dalmatinů pak bylo rychlé, plné superlativů, chvály a spokojenosti pana rozhodčího MVDr.Šimka nad kvalitou všech předvedených puntíkatých jedinců. Malé "E" dětičky byly opěvovány za pohyb a úhlení, povahu a předvedení, Eldritch Moon Ray of Naire-Mooneček ještě za perfektní tečkování. Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra a Samantha za své známé přednosti a k mému potěšení jsem byla pochválena i já za dokonalou souhru s předváděnými jedinci. Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra se předváděla bezvadně, získala V 1 a svůj další CAC SK ve třídě šampionů a k tomu velmi důležitý CACIB !!!! Splnila tím podmínky pro udělení titulu Mezinárodní Šampion krásy FCI !!! Také obdržela v plemeni nejvyšší titul - BOB !!! Mimochodem již dvanáctý !!! Jsme moc pyšní, že se naše "Mimi" stala Interšampionkou a je první z naší chovné stanice, která tento titul získala. GRATULUJEME A JSME ŠŤASTNI, ŽE JSME U TOHO MOHLI BÝT !!! LÍDO, DĚKUJI MOC A MOC - ZA VŠE :O))

MVP Nitra Canis - Nitra SK 05.+06.12.2009 (rozhodčí: So: Dvořáková Věra - CZ, Ne: MVDr.Šimek František - CZ)
Eldritch Moon Ray of Naire-Moon- třída dorostu Evening Star of Naire-Puggi - třída dorostu Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha - třída čestná
Eldritch Moon Ray of Naire-Moon Evening Star of Naire-Puggi Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha
2 x VN 1 2 x VN 1 2 x V 1, 3.BIS HONOUR MVP NITRA 05.12.2009
V 1, BOB Dalmatian Pedigree Cup

Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - třída šampionů Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra a pan MVDr.Šimek při udělení BOB Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra a pan MVDr. Šimek při přísném posuzování
V 1, CAC SK, CACIB, BOB (již dvanáctý)
Splněny podmínky pro udělení titulu Mezinárodní Šampion krásy FCI !!!
Poděkování také patří neúnavné, skvělé a obětavé Báře Zdráhalové (Alex and PePee) nejen za fotografie z neděle, ale také za psychickou podporu a pomoc :o))

Nahoru

 

Listopad 2009

27.11.2009
NAŠIM "E" ŠTĚŇÁTKŮM JE 6 MĚSÍCŮ

19.11.2009
Kyra Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra je držitelkou Coursingové licence

15.11.2009
J.Ch. ELARIDGE Celtic Warrior S velkým potěšením jsme přijali zprávu, že tatínek našich "E" of Naire štěňátek - černě tečkovaný
Ch.ELARIDGE Celtic Warrior - Caio splnil podmínky pro udělení titulu MEZINÁRODNÍ ŠAMPION KRÁSY FCI
Dne 08.11.2009 na MVP v holandském Bleiswijku získal od rozhodčího W. de Vries-Hoogland vynikající ocenění:
V1, CAC NL, CACIB (již dvanáctý v pořadí), Nejlepší pes dne, BOB (třináctý) a BIG 2 !!!
Moc GRATULUJI Caiovi,jeho majitelům - manželům Morgansovým a samozřejmě také gratulace pro chovatele Caia - Ritu a Lew Stokes - ch.st. ELARIDGE z Anglie :o))
Víkend 07+08.11.2009 byl velmi a velmi úspěšný :o))

08.11.2009
Druhý víkendový den se konala tradiční listopadová Klubová výstava DK ČR, přihlášeno bylo 40 dalmatinů. Posuzovat přijela chorvatská rozhodčí FCI a chovatelka dalmatinů paní Ivana Bakal - chov.st. OD MOTOVUNA, která preferuje méně tečkované dalmatiny. Štěnda of Naire se sešla v hojném počtu, podobně jako na MJF na Konopišti. Pět pupíků a tři dospělé holky :o)) A jak jsme uspěli? Spokojenost :o)) Moji malí domácí GANGSTAS si vyměnili role - BBIS KV DK ČR se stal tentokrát Mooneček - Eldritch Moon Ray of Naire :o)) Kompletní výsledky Klubové výstavy >>ZDE <<
Klubová výstava DK ČR Praha - CZ (rozhodčí Bakal Ivana - HR)
Třída štěňat:
Psi (4/4):
Eldritch Moon Ray of Naire-Moon Easeful Bond of Naire  
Easeful Bond of Naire Pořadí třídy štěňat - psi
VN 1 VN 4 Pořadí třídy štěňat - psi Moon - BIS BABY

Feny (3/3):
Evening Star of Naire-Puggi Ebony Pearl of Naire-Elin Ebony Eyes of Naire-Elsa  
Ebony Pearl of Naire-Elin Ebony Eyes of Naire-Elsa
VN 1 N 2 N 3 Pořadí třídy štěňat - feny

Feny - otevřená (4/4): Tituly v této třídě nebyly zadány :o(( Třída vítězů - feny (2/2):
Diamond Crown of Naire - Chloe Dancing Lady of Naire - Denci   Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra
Diamond Crown of Naire - Chloe Dancing Lady of Naire - Denci Pořadí třídy otevřené - feny Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra
V 3 V 4 Pořadí třídy otevřené - feny V 2, res.CAC

Děkuji všem zúčastněným of Naire majitelům a puntíkům, gratuluji k umístění a těším se na shledání při příštích výstavách :o)) Autoři fotografií Adri a Lída Machačová - Royal Stuart . Děkuji :o))

07.11.2009
MVP Praha - CZ (rozhodčí MVDr. Piskay V. - SK) Feny - třída štěňat (2/2):
Evening Star of Naire - Puggi VN 1
Ebony Pearl of Naire - Ellin VN 2
Kompletní výsledky z MVP Praha >>ZDE <<

04.11.2009
Samanthiny dcery Dancing Lady a Ebony Eyes of Naire mají nově založené webové stránky chov.stanice OD VILÉMOVSKÉ STUDÁNKY - odkaz >>ZDE <<. Supeer, další štěnda of Naire na webu :o))

01.11.2009
Po dlouhé odmlce opět aktualizujeme ;o)) Mnoho práce je za námi. Hackeři si nedělají servítky a prolamují neprolomitelné....... Skoro tři týdny jsem se potýkala s neustálým napadáním Naire webových stránek, umístěných na Swebu, potažmo pak celého systému mého PC. Ale ZVÍTĚZILA jsem :o)) Získáním dalších zkušeností jsem mnohé objevila a pochopila. Musím se jen usmívat ;o))
Svíčky Zapalujeme svíčky, vzpomínáme a myslíme na ty, kteří s námi již nejsou ..................

Nahoru

 

Říjen 2009

27.10.2009
NAŠIM "E" ŠTĚŇÁTKŮM JE 5 MĚSÍCŮ

18.10.2009
Tento víkend se konaly hned dvě výstavy a počasí se zbláznilo....... :o(( V půlce října sníh......??? No jooo, hups :o)) Už mi to došlo :o)) Vždyť už zase začínám jezdit na výstavy a sníh s fujavicí se mě nemohli dočkat. Kamarádi ;o)) Vždy mě doprovází... Již několik let to mám vypozorované a známým říkám: "Až budete plánovat pobyt na horách, tak se mě zeptejte, kdy a kam jedu na výstavu. Tutově tam bude hromada sněhu a prožijete úžasnou lyžovačku". Ale opravdu mě nenapadlo, že by takto brzo moje prognózy vyšly. Naše psí autíčko dostalo o 14 dní dříve zimní botičky a my vyrazily spolu s Adri, se Samčou a se štěňátky do Brna na Národku. Výstavy v Brně nemám ráda a opravdu tam jezdím minimálně. Tentokrát jsem ale měla více důvodů, proč tam jet. Přihlásila jsem malou Evening Star of Naire - Puggi, byla také hlášena Ebony Eyes of Naire - Elza s Dancing Lady of Naire - Denci, Diamond Crown of Naire - Chloe a Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra. A když už jedu, tak jsem přijala "babičkovské povinnosti" v podobě předvedení Kyry, protože Lidka musela do práce. Výstavní prostředí v Brně mě opět nezklamalo - hrůza !!! Dalmatini se posuzovali v patře na poměrně úzkém ochozu haly. Byly tam sice docela prostorné kruhy, ale místo pro uložení psů minimální a ještě se tam pohybovali samozřejmě diváci. Prostě tlačenice, zmatek. Puntimimina dost protestovala při vstupu na schody, ač doma po nich lítají nahoru a dolů bez jakýchkoliv problémů. Abychom se vyhnuly zbytečným stressům, zvolily jsme raději výtah. Bezva nápad :o)) Zvládly jsme to s pomocí Lidčiny maminky perfektně. Musím jí zde velmi poděkovat. Díky ní jsme se také měly kam usadit a pak už jsme čekaly na posouzení. Malé puntislečny - Puggi a Elzička - běhaly jako panenky :o)) Radost pohledět :o)). Denci a Chloe se také krásně předváděly, lépe běhala Denci a získala svůj první CACík :o)) A Kyra ?? Její předvedení jsem si opravdu užila. Běhala a stála přesně podle mojich představ a výsledek ?? Myslím, že byl zasloužený. K mé obrovské radosti jsme spolu získaly V1, CAC, Národní Vítěz a co víc? Vyběhaly jsme spolu JUBILEJNÍ DESÁTÝ BOB !! Slzičky mi zvlhčily oči :o)) Kyra je šikulka, získala první CAC na GRAND ŠAMPIONÁT ČR :o)) !!! O to víc mě mrzelo, že jsem z časových důvodů nemohla s Kyrou nastoupit do odpoledních soutěží. Snad zase někdy příště. Ale ona si to vynahradila v polském Zabrze, kam jely s Lidkou druhý den. Holky, moc gratuluji a přeji mnoho dalších úspěchů :o))

NV Zabrze - PL (rozhodčí mgr.Lenka Frnčová - CZ)
Dreamskape Loves of Naire BIG 3 Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra
V 1, CWC, NSwR, BOB, BIG 3

17.10.2009
NV Brno (rozhodčí mgr.Lenka Frnčová - CZ)
Feny - štěňata (2/2): Feny - otevřená (2/2): Feny - vítězů (1/1):
Evening Star of Naire-Puggi Ebony Eyes of Naire-Elsa Dancing Lady of Naire - Denci Diamond Crown of Naire - Chloe Ch.Dreamskape Loves of Naire-Kyra
Dancing Lady of Naire - Denci Diamond Crown of Naire - Chloe Dreamskape Loves of Naire-Kyra
VN 1 VN 2 V 1, CAC V 2, res.CAC V 1, CAC, NÁRODNÍ VÍTĚZ, BOB
Nakonec vše dopadlo úúúplně super:o)) Posíláme poděkování za fotky od Lidky a Moniky. Také velké GRATULACE majitelům "D" odrostlých štěňat k dalším získaným titulům a budeme držet palečky na příští výstavy :o)). Kompletní výsledky dalmatinů (přihlášeno 14 / účast 12) z NV Brno >> ZDE <<

10.10.2009
WORLD DOG SHOW 2009 Bratislava - Slovensko (rozhodčí Oleg Fintora - SK) 09. 10. 2009
Světová výstava psů se konala v "blízké" Bratislavě a to se i bez pejsků vyplatí zajet se podívat, držet palce rodině :o)) Podle médií byla tato Světovka rekordní v historii kynologie s více jak 25.000 přihlášených psů. Dalmatini (sk.6) byli představeni v pátek - 155 příhlášených jedinců. Již s předstihem jsem věděla, že budu moci na vlastní oči vidět hodně psů z odchovů z chov.stanice Jilloc´s (odtud pochází Jilloc´s A Man in the Mirror - otec naší Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samanthy), a také dědečka Int.Ch.+Multi Ch.Bell-A-Mir´s Elegant Envoy - Zacco a tatínka J.Ch.ELARIDGE Celtic Warrior - Caio našich "E" štěňátek. Výstaviště INCHEBA skýtá dostatek prostoru pro tak obrovskou akci, jakou Světová výstava psů je. Jen je potřeba, aby organizátoři brali ohled na charakter plemen. A zrovna u dalmatinů se jim to kapku vymklo z ruky. Četně obsazené třídy a velkém množství dalmatinů, kteří patří zrovna plemenům, která potřebují prostor na předvedení v pohybu.....?!? Bohužel, byly nám přiděleny pouze dva pidimidi kroužky. Rozhodčím nezbylo, než dělit třídy na několik skupin, okolo kruhů bylo žalostně málo místa, jak pro přihlížející, tak pro fotografování. Třeba příště bude organizace lepší. Každopádně, na tuto Světovou výstavu bylo přihlášeno i 15 dalmatinů českých majitelů (12 z českých odchovů a 3 importy). Naši CZ dalmoušci neztratili v tak silně kvalitní konkurenci, ikdyž občas vylétla známka VD. Už jen jet se představit a účastnit na této prestižní akci je úspěch. Pro mne osobně bylo mnohem víc než zážitek vidět, jak se Samanthina dcera Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra v četně obsazené otevřené třídě (24/21) prosadila mezi evropskými a severskými špičkami. Probojovala se mezi 6 nejlepších fen a to je opravdu velký úspěch. Z českých fen měla v podstatě nejlepší umístění. Prostě paráda :o)) S velkým potěšením jsem sledovala, jak JILLOC´S jedinci získávají jedno krásné umístění za druhým, jak Int.Ch.+Multi Ch.Bell-A-Mir´s Elegant Envoy - Zacco - dědeček našich "E" štěňátek získává vítězství ve třídě šampionů, CAC, CACIB, potřetí titul SVĚTOVÝ VÍTĚZ a BOB k tomu :o)) A ani J.Ch.ELARIDGE Celtic Warrior - Caio se ve třídě otevřené neztratil a získal vynikající V2 a res.CAC SK. Podtrženo a sečteno ....... ??? Krásní dalmatini, špičková kvalita, perfektní předvedení, přátelská atmosféra. A také myslím, že volba otců pro náš vrh "D" a vrh "E" byla velmi vydařená. Děkuji Lidce s Kyrou za spolujízdu a společnost na výstavě, gratulace k výbornému umístění a velké díky za to, že existuje :o)).
Kompletní výsledky SVĚTOVÉ VÝSTAVY BRATISLAVA 2009 >>ZDE <<, Foto ze Světové výstavy v >> Galerii Rajče - Royal Stuart <<

Klubová výstava Dalmatinů Bratislava - Slovensko (rozhodčí Tamás Jakkel - HU) 10.10.2009
Na stejném místě v Bratislavě se v tento den předvedlo rovných 100 dalmatinů, jen v malinko jiném výstavním "prostředí" . Možná jsme rozmlsaní halami, ale skoro v půlce října výstava pod přístřechem venku ?? Něco podobného se podařilo i pořadatelům Klubové výstavy v Maďarsku při Evropské výstavě v loňském roce ve stejném termínu. Počasí bylo identické - zima, vítr, déšť - psa by nevyhnal, ale výstava se koná !!! Zima nezima, dalmatin je sporťák.... V kruzích opět excelovali psi z předcházejícího dne, jen se malinko přeházelo pořadí na předních místech. Klubovým Vítězem Dalmatin Klubu SK pro rok 2009 se stal Int.Ch.+Multi Ch.Bell-A-Mir´s Elegant Envoy - Zacco (již trojnásobný Světový vítěz a dědeček našich "E" štěňátek). Tatínek našich "E" štěňátek - J.Ch.ELARIDGE Celtic Warrior - Caio získal ve třídě otevřené V1, CAC SK. Samanthina dcera - odchovankyně z vrhu "D" - Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra vyběhala ve třídě otevřené známku Výborná a Klubovou vítězkou se stala hnědá fenka Jilloc ´s Joyride, která získala i nejvyšší ocenění BOB !!! Psi z chov.stanice Jilloc´s na předních místech :o)) - to nepotřebuje další komentář.........
Kompletní výsledky KLUBOVÉ VÝSTAVY DALMATINŮ BRATISLAVA 2009 >>ZDE <<, Foto z Klubové výstavy Dalmatin Klubu SK v >> Galerii Rajče - Royal Stuart <<

06.10.2009
J.Ch. ELARIDGE Celtic Warrior DNES JSEM SE DOZVĚDĚLA DALŠÍ SKVĚLOU INFORMACI !!! Otec našich "E" of Naire štěňátek - černě tečkovaný
J.Ch.ELARIDGE Celtic Warrior - Caio je Holandský Šampion !!!
Na MVP v holandském Zwole získal 04.10.2009 od rozhodčího L. Erharta vynikající ocenění:
V1, CAC NL (splnil podmínky pro NL Šampionát), CACIB (již jedenáctý v pořadí), Nejlepší pes dne, BOB (dvanáctý) a BIG 3 !!!
Moc GRATULUJI Caiovi a manželům Morgansovým :o))

04.10.2009
MVP Komarom - HU (rozhodčí Kardos Vilmos HU)
Kyrunka si přidala do sbírky další čekatelství Maďarského šampionátu a přidala něco k dobru :o)) SUPER :o))
Kyra Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra
V 1, CAC HU, CACIB
Posíláme veliké GRATULACE, holky šikulky :o))

Nahoru

 

Září 2009

27.09.2009
NAŠIM "E" ŠTĚŇÁTKŮM JSOU 4 MĚSÍCE
A přesně v den jejich "měsíčnin" se konala na Konopišti Klubová výstava Dalmatin Klubu ČR, poprvé pořádaná pod názvem Memoriál ing. Jana Findejse. Moc jsem se na tuto akci těšila, na naše malá " E" štěňátka a také na odrostlá "D" štěňata, těšila jsem se na známé lidičky, ostatní puntíky, na výstavní atmosféru. Vždyť jsem také měla dlouhou půlroční pauzu ve vystavování. (Po dobu odchovu štěňat totiž na výstavy nejezdím, abych náhodou domů nepřivezla nějakou chorobu.) Tento termín byl příznivý tím, že naše "E" mimča přesně na den splňovala věk pro přihlášení do třídy štěňat :o)) a k mému potěšení se jich přihlásilo šest. Z "D" vrhu byly přihlášeny tři slečny. A pak se nemám těšit ?? Perfektní počasí, velmi příjemné prostředí pod zámkem Konopiště, moje zlatíčko dcera Adri s kámoškou Evinou, úžasná Lidka s mamkou a Kyrou, Míša s Chloe, Pepa s Dencinkou a Elsičkou, rodina Kramlova s Elin a také z Rakouska dorazili manželé Nemecek s Guilií. Prostě prima :o)). Jen Boník nedorazil, dostal na cvičáku kašel a baštil antibiotika. Posuzování této výstavy přijala italská rozhodčí a chovatelka dalmatinů paní Pia Pedercini - chov.st. "della Belcora" , které patří můj velký dík. Výstavu jsem si užila se vším všudy, byla jsem nad míru spokojena s umístěním našich zástupců z vrhů D a E. Všichni se nádherně prezentovali, štěňátka "E" cupkala skvěle, Diamond Crown of Naire - Chloe získala své první fantastické vítězství a titul CAC - čekatelství na ČR Šampionát !!! Paní rozhodčí nešetřila výbornými posudky :o)) I v chovatelských soutěžích jsme se umístili perfektně. Naše Samantha - Int.Ch.Alphadirato Eternal Love se také zúčastnila, ale jen jako matka. Byla úžasná - při vyhlášení Nejlepší chov.skupiny se s radostí sama běžela představit paní rozhodčí :o)) Soubory fotografií budou umístěny na Rajče, jen co se proberu téměř 1.000 snímků :o)) POSÍLÁME VŠEM JEŠTĚ JEDNOU OBROVSKÉ GRATULACE A PODĚKOVÁNÍ ZA KRÁSNOU REPREZENTACI :o)) Zde jsou výsledky našich D a E štěňátek:

Memoriál  Ing. Jana Findejse DK ČR - Konopiště - CZ ( Rozhodčí:  Pia Pedercini - IT)
Třída štěňat
Psi (2/1): Feny (4/4):
Eldritch Moon Ray of Naire-Moon Evening Star of Naire-Puggi Exotic Beauty of Naire-Guilia Ebony Eyes of Naire-Elsa Ebony Pearl of Naire-Elin  
Eldritch Moon Ray of Naire Exotic Beauty of Naire Ebony Eyes of Naire Ebony Pearl of Naire Pořadí třídy štěňat
VN 1 VN 1 + BIS BABY VN 2 VN 3 N 4 Pořadí třídy štěňat feny
Feny:
Třída otevřená (4/4) Třída vítězů (3/3)
Diamond Crown of Naire - Chloe Dancing Lady of Naire - Denci Dreamskape Loves of Naire-Kyra
Diamond Crown of Naire Dancing Lady of Naire (foto Monika Pelíšková Dreamskape Loves of Naire
V 1, CAC V 4 V 2, res.CAC
V soutěži o Nejlepší Chovatelskou skupinu jsme předvedli sedm jedinců ze dvou vrhů - po jedné matce a dvou otcích a získali jsme 1.místo :o)) V soutěži o Nejlepší chovnou fenu se Samantha umístila na druhém místě, první místo získala starší fena Kitty z Bezejovického údolí, se kterou se představili potomci ze tří vrhů
NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ SKUPINA "of Naire"
NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ SKUPINA
Zleva: Ebony Eyes of Naire-Elsa, Dancing Lady of Naire - Denci, Diamond Crowm of Naire - Chloe, Eldritch Moon Ray of Naire-Moon, Ebony Pearl of Naire-Elin, Evening Star of Naire-Puggi, matka Samantha - Int.Ch.Alphadirato Eternal Love a Dreamskape Loves of Naire-Kyra
Děkuji moc za fotografie Evině Vaňkové, Monice Pelíškové a Jitce Kramlové :o))

24.09.2009
Dnes je to jeden rok, co jsi nám odešla........ Bessy KILKIM

21.09.2009
Exotic Beauty of Naire Podívejte se, jak roste do krásy hnědě tečkovaná Exotic Beauty of Naire - Guilia, která žije v Rakousku v Chov.st. "of Foxy Wonderworld".
Moc děkuji za krásnou fotografii :o))

16.09.2009
Do fotogalerie Rajče jsou přidány fotky tří štěňátek "E" of Naire ve věku 79 dnů, jak si hrají s Agility Tunelem: >> ZDE << , také fotky živočichů, kteří se vyskytují na naší zahrádce >> ZDE << . Jsou zde také zaktualizované galerie Echo in Silence of Naire >> ZDE <<, Ebony Eyes of Naire >> ZDE << a Ebony Pearl of Naire >> ZDE << . Moc se těšíme na setkání na Klubové výstavě na Konopišti, kde se z naší chov.stanice představí 9 jedinců !!!!! :o))

13.09.2009
Dnes se vydaly Lidka s Dreamskape Loves of Naire - Kyrou, spolu se sestřičkou Desert Rose of Naire - Sárou, Barčou a jejími RR a Zdenkou s boxerkou Easy, na krásný výlet do lomu v Míškovicích. Dostala jsem úžasný report, nejen v podobě telefonátů, SMSek, mailů a vzkazů v Návštěvní knize, ale také odkazy na fotogalerie na Rajčeti - Royal Stuart >> ZDE << a >> ZDE <<Alex a Pepee >> ZDE << a Boxerka Easy >> ZDE <<. Prý je Sára celá maminka - to nás těší - ještě aby ne, že? Neskutečné množství fotografií jsem shlédla jedním dechem a málem mi vypadly oči údivem nad krkolomnými skokanskými kousky Desert Rose of Naire - Sáry. Ta má snad místo nožiček pružiny :o)) Její skoky ve vodě jsou neuvěřitelné :o)) Holčička nabitá energií a temperamentem. Dreamskape Loves of Naire - Kyra se také suprově vyskákala, ale na Sáru teda neměla. Všichni psíci se dostatečně vyblbnuli a já jsem moc ráda, že existuje banda nadšenců, kteří k sobě vždy a za jakýchkoliv okolností najdou cestu a vyrazí za zábavou pso psy. Holky díky moc :o))
Fotografie "létající" Desert Rose of Naire - Sáry:
Další fotografie najdete na adrese Rajče - Dalmatians of Naire: >> ZDE << , >> ZDE << a >> ZDE <<. Díky za fotky Royal Stuart, Alex a Pepee a Boxerka Easy :o))

06.09.2009
Naše dvě puntidětičky "E" of Naire rostou před očima. Mooneček má 18,5kg a Puggíska 16kg. Porovnávala jsem váhy a míry jejich maminky Samanthy ve stejném věkovém období. Jsou téměř stejné, jak ve výšce těla, tak i v délce lebky. Rozdíl je jen mezi klukem a holkama, on je vyšší a těžší. No, je to budoucí chlap, ne :o)) ?? Jsou úžasně čistotní, krásně baští, řádí spolu na zahradě a také se společně učí všechno možné / i nemožné - výborným učitelem špatností je maminka Saminka :o))/a jsou velicí šikulové. Mám z nich radost. Také musím říct, že Puggi je neskutečný šašek,rarach a blecha zašitá v puntíkatém kožichu, který je ušitý z hadích ocásků :o)) Ale vždy jí musím odpustit, když přiběhne a tlamičku má rozesmátou, že jí koukají všechny zoubky. Prostě naše Puggi se směje na plnou tlamu tak, jak to umí jenom dalmatini :o))
Štěňátka "E" of Naire - STÁŘÍ 102 DNŮ (pro zvětšení klik na foto)

!!!!! PEJSEK EV. K PRODEJI POUZE VÁŽNÉMU ZÁJEMCI !!!!!

Eldritch Moon Ray of Naire - Moon, hnědě tečkovaný pejsek, BAER +/+

EVENING STAR OF NAIRE - PUGGI, černě tečkovaná fenka, BAER +/+


02.09.2009
Skvělá zpráva dorazila z Německa
Naše Samantha - Int.Ch.ALPHADIRATO ETERNAL LOVE - JE BABIČKOU :o))
DREAMLIKE SILAS OF NAIRE A NANA NOUGAT von Reinhold´s Hüsung
DNES V NOCI SE V NĚMECKÉ CHOV.STANICI ZAAFIRAH´S NARODILA HNĚDĚ TEČKOVANÁ ŠTĚŇÁTKA
Otec je hnědě tečkovaný odchovanec z vrhu "D" Jun.Ch.Dreamlike Silas of Naire-Silas a matka Jun.Ch. Nana Nougat von Reinhold´s Hüsung
Jsme moc pyšní a posíláme obrovské gratulace :o)) Přejeme hnědě tečkovaným čumáčkům "NaSis" hodně mlíčka a sourozeneckých radovánek. Ať rostou do krásy a síly, ať je provází životem láska a pochopení, až se potkají s novými majiteli :o)) Budeme držet palce :o))

Nahoru

 

Srpen 2009

31.08.2009
Prázdniny utekly jako voda a naše mimipuntismečka se "rozprchla". Všechna štěňátka z vrhu "E" of Naire, která jsme chtěli umístit, mají nové domovy. Mooneček - hnědě tečkovaný Eldritch Moon Ray of Naire zůstává zatím doma u maminky do doby než se rozhodneme, zda ho třeba ještě někomu nesvěříme. Jeho povaha je tak božská, že to prostě není jednoduché........ Ikdyž u nás dvě štěňátka zůstávají, přesto je mi smutno. Chybí mi ta velká banda tečkovaných uličníků. Vím ale, že je o ně dobře postaráno, protože všichni noví majitelé dalmatina měli nebo mají. Brali si od nás štěňátko s vědomím, že odpovědnost za jeho spokojenost je jen a jen na nich samotných. Dovolím si zopakovat text z půlky července: Přeji všem našim štěňátkům, aby byla milována, vychována v tom nejlepším duchu. Odmění se pak láskou, kterou umí dát jen pes. Jejich majitelům přeji mnoho krásných chvil, úžasných a neopakovatelných zážitků, strávených ve společnosti s našimi malými "E" of Naire dalmatínky. Štěněcí dětství je velmi krátké, ale o to intenzívnější. Užívejte si ho plnými doušky a nezapomeňte, že pes má, oproti člověku, krátký život, který žije v přítomnosti a umí bezmezně milovat. Za veškerou péči všem předem děkuji.

29.-30.08.2009
2x MVP Debrecen - HU (rozhodčí HU + RO)
Kyrunka se s paničkou vydala do vzdáleného Debrecenu, aby se pokusila přidat nějaká další čekatelství Maďarského šampionátu. Opět bojovala ve velkém a úmorném horku, ale plán vyplnila :o))
Kyra Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra
SOBOTA V 1, CAC HU, res.CACIB
NEDĚLE V 1, CAC HU, res.CACIB
Posíláme veliké GRATULACE, holky šikulky :o))

26.08.2009
Konečně máme doma CD s fantastickými fotografiemi od PSA JÍRY :o)). Opět ovšem narážíme na nedostatek času. Takže ještě chvilku trpělivosti, brzo budou k dispozici i pro Vás, včetně hromady fotek od majitelů našich "E" of Naire štěňátek.

25.08.2009
Dnes odpoledne odešel do nového domova velmi přátelský, milý a po dalmatinsku se smějící hnědě tečkovaný Elegant Blue-Eyed of Naire - Bird. Jeho spontánnost snad vyplní prázdné místo po černě tečkovaném dalmouškovi s PP, který odešel za Duhový most před 14-ti dny a paničce chyběl psí společník na procházkách. Doma na něj čeká kocourek :o)), to bude legrace :o))

Vrh "E" of Naire - NOVÍ MAJITELÉ (pro zvětšení klik na foto)

Štěně 3

Praha

Pes

Hnědě tečkovaný

Elegant Blue-Eyed of Naire a jeho nová panička Elegant Blue-Eyed of Naire - Bird

23.08.2009
ÖKV Centennial Winner Show Wels - A (rozhodčí Karl P.Reisinger - A)
SILAS J.Ch.Dreamlike Silas of Naire-Silas V 2, res.CACA A
Skvělé Natalko a Silasi :o)) Gratuluji :o))
Ještě jedna úplně super NOVINKA :o))
Naše Samantha - Int.Ch.ALPHADIRATO ETERNAL LOVE - se brzo stane babičkou :o))
V chovatelské stanici ZAAFIRAH´S očekávají začátkem září hnědě tečkovaná štěňátka ze spojení po našem potomkovi z vrhu "D" of Naire, hnědě tečkovaném J.Ch.Dreamlike Silas of Naire-Silasovi a hnědě tečkované J.Ch.Nana Nougat von Reinhold´s Hüsung. Držíme všechny palečky, aby se narodila krásná, silná a zdravá štěňátka. Budeme informovat :o))

16.08.2009
Zbývající štěňátka nás teda řádně zaměstnávají a my jim věnujeme veškerý čas :o)) Učí se čistotě a poslušnosti a jsou mooooc šikovní. Budoucí majitelé to budou mít o dost jednodušší. No a vzhledem k trvalé výuce nezbývá místo na aktualizaci našeho webu. Nahromadily se informace a fotografie, ale bohužel, není stále časík. Tak jen v blesku nové fotky hnědě tečkovaných psíků a odkaz na nově založenou podstránku naší malé, černě tečkované slečny Evening Star of Naire - Puggi. V průběhu doplníme......... Děkuji všem stálým návštěvníkům našich stránek za trpělivost ....... :o)) Zatím jukněte na Rajče, tam jsou momentkové fotky štěňátek z řádění na zahradě.
Vrh "E" of Naire - STÁŘÍ 74 DNŮ (pro zvětšení klik na foto)

!!!!! VOLNÝ PEJSEK K PRODEJI !!!!!

Eldritch Moon Ray of Naire - BAER +/+ VOLNÝ - vhodný pro výstavy

Pes

Hnědě tečkovaný

Elegant Blue-Eyed of Naire - BAER +/+ Praha

Pes

Hnědě tečkovaný


A zde naše Evening Star of Naire - Puggi ve 2 1/2 měsících - ZŮSTÁVÁ DOMA U MAMINKY !!!

EVENING STAR OF NAIRE - PUGGI, černě tečkovaná fenka, BAER +/+ (pro zvětšení klik na foto)


02.08.2009
Celý víkend jsme se věnovali v úmorném vedru štěňátkům a večer jsme byli zmoženi tak, že jsme všichni padli za vlast. Máme nové fotky i nějaké další info od nových majitelů. Dodáme později..........

01.08.2009
Dnes brzo ráno mne čekalo velmi milé překvapení v podobě telefonátu z Rakouska. Naši hnědě tečkovanou holčičku Exotic Beauty of Naire si totiž vybrali dlouholetí majitelé a chovatelé dalmatinů a hladkosrstých foxterrierů manželé pan prim.Dr.Harald a paní Margot Nemecek - chov.st. "of Foxy Wonderworld". Byla jsem opravdu potěšena, neboť zahraniční chovatelé jsou velmi opatrní při výběru štěňat. V brzkém odpoledni jsme pak mohli přivítat manžele Nemecek u nás. Paní Margot byla do naší malé zamilovaná. Pro mne to však bylo velice smutné loučení, protože tato čubinka byla jednou ze dvou favoritek a je velmi milá. Ovšem nemohu si nechat všechny, že? ACHJOOO..... Zatím, co si štěňátka společně hrála, slovo dalo slovo a já mohla malou připravit na cestu do nového domova. Hnědě tečkovaná fenka Exotic Beauty of Naire - Guilia dostala bohatou výbavu a se slzami jsme ji vyprovodili na dlouhou cestu. Ale věděla jsem, že na ni doma čeká banda psích kamarádů :o)) Nyní žije ve společnosti fenek - hnědě tečkované Gucci (Gucci of Wolfsclubs), černě tečkované Gianny (Gianna Nannini of Agomenti) - "milé tetičky" a černě tečkovaných kluků - Smileyho (Keep Smiling vom Goldenen Hut) - "milého strýčka" a Rockera (HardRock of Agomenti) - ten se do malé okamžitě zamiloval. Velká psí parta ji mezi sebe vzala s nadšením. Pro Guilii perfektní a puntíkatá a terriérská společnost !!! Bude mít krásné dětství - samá tečka, samý chlup - spousta dovádění a legrace. To je úplně super - další štěňátko u dalmatinařů :o)) Díky :o))

Vrh "E" of Naire - NOVÍ MAJITELÉ (pro zvětšení klik na foto)

Štěně 9

Chov.st. "of Foxy Wonderworld" - Olgersdorf - Rakousko

Fena

Hnědě tečkovaná

Exotic Beauty of Naire a její noví majitelé Exotic Beauty of Naire - Guilia
Nahoru

 

Červenec 2009

30.07.2009
Jsou tomu dva roky, kdy se narodila štěňátka z vrhu "D" of Naire (matka I.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha X otec I.Ch.Enrico Bazzi Raul). Sedm holčiček (4 hnědě tečkované a 3 černě tečkované) a dva klučíci (1 hnědě tečkovaný a 1 černě tečkovaný) z tohoto vrhu získala perfektní majitele, kteří se jim věnují k mé obrovské spokojenosti :o)) Děkuji všem majitelům za péči a lásku, kterou jim dávají :o))
PŘEJEME "D" DĚTIČKÁM VŠECHNO NEJLEPŠÍ K JEJICH NAROZENINÁM

26.07.2009
Naše mimi punti smečka se hodně zmenšila, ale ještě máme tři nezadaná hnědě tečkovaná štěňátka a hledáme pro ně nový domov. Jedná se o dva kluky Eldritch Moon Ray of Naire a Elegant Blue-Eyed of Naire a jednu holčičku Exotic Beauty of Naire. Všichni jsou oboustranně plně slyšící a bezva společníci :o))
Tento víkend proběhlo pět výstav, kterých se zúčastnili dva naši odchovanci z vrhu "D" of Naire. Oba, a to jim budou za pár dní dva roky, sklidili ve své výstavní kariéře nemalé úspěchy a velké množství titulů. Jsem na ně velmi pyšná :o)) a oběma majitelkám děkuji za nadšení pro výstavy a držím i nadále všechny palce :o))
26.07.2009 - Zemská výstava Baden-Württemberg (Gunningen) - D (rozhodčí Marco Schadegg, CH)
SILAS J.Ch.Dreamlike Silas of Naire-Silas V 1, CAC VDH, CAC DDC
Skvělé Natalko a Silasi :o)) Gratuluji :o))

23.07 - 26.07.2009 - FOUR SOMMER NIGHT DOG SHOW 4xCAC + 2xCACIB - SPLIT - CHORVATSKO
Kyrunka se na těchto výstavách neztratila v konkurenci, bojovala ve velkém a úmorném horku, před očima čtyřech velmi přísných rozhodčích:
Kyra Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra
ČTVRTEK - Marja Talvitie - FI V 1, CAC, BOB a 2.BIS NATIONAL BREED
PÁTEK - Javier Sanchez - ESP V 2, res.CAC
SOBOTA - Michael Forte - IE V 2, res.CAC
NEDĚLE - Evgenij Kuplyauskas - RU V 2, res.CAC
Krásná umístění :o)) Holky moc a moc GRATULUJI :O))

Na Rajče přidány fotografie z volného života štěňátek, která jsou ještě doma a také od nových majitelů:
Štěňátka "E" of Naire - stáří 56 dní - volně na zahradě >> ZDE <<
Ebony Eyes of Naire - Elsa - >> ZDE <<
Echo in Silence of Naire - Angie - >> ZDE <<
Ebony Pearl of Naire - Elin - >> ZDE <<

23.07.2009
Dnes odešla do nového domova další černě tečkovaná fenka Ebony Pearl of Naire - Elin. Zapadla dobře do nové rodiny, neboť tam má hromadu chlupatých kamarádů :o)) Žije ve společnosti hnědě tečkovaného dalmatina Arga Viva Valencia, gordonsetra Mortyho Chyta ch.st. z Želečky, kokršpanělky Alby ze Svojšovic a kočky Aminy. V této rodině se dalmatini chovali a Elin bude pokračovatelkou chovu. To je úplně bezvadné :o))

Vrh "E" of Naire - NOVÍ MAJITELÉ (pro zvětšení klik na foto)

Štěně 5

Kralupy n/Vltavou - chov.st. "VIVA BOHEMIA"

Fena

Černě tečkovaná

Ebony Pearl of Naire Ebony Pearl of Naire - Elin

19.07.2009
Začalo pro mne smutné období. Naše puntimiminka se rozlétají do nových domovů....... :o(( Čas neúprosně letí..... Nedávno se narodila a uuužž.... Achjo.... Ale na druhou stranu jsem ráda, že většina štěňátek z vrhu "E" of Naire bude opět dělat radost a společnost v rodinách, kde již dalmatin je a nebo byl. Každého chovatele jistě uklidní a potěší, když ví, kam jeho malý puntíkatý uzlík jde, že o něj bude dobře postaráno a noví majitelé vědí, jaký je dalmatin bezva společník. O to víc potěší mě, když černě tečkovaná fenečka Ebony Eyes of Naire - Elsa má u nového páníčka svou polosestru z předcházejícího vrhu "D" Dancing Lady of Naire - Dencinku. Páníček Josef hned psal, že doposud neviděl Dencinku tak šťastnou, jako když jí přivezli ségru :o)) Hnědě tečkovaná fenka Emerald Dawn of Naire - Sára je ve společnosti černě tečkované starší dalmatinské dámy Brii. Další hnědulka Echo in Silence of Naire - Angie okamžitě perfektně zapadla do rodiny, kde žije pětiletý hnědě tečkovaný kluk Arnold. Ten ji bleskově adoptoval a vyvádějí prý spolu neuvěřitelné kousky. Easeful Bond of Naire - Bony, jako jediný, společníka nemá. O to intezivněji si jej noví majitelé užívají. Byl jim asi osudem předurčen. Naše štěňátka se totiž narodila v den, kdy zemřel jejich předcházející dalmatinek, černě tečkovaný Bony. Mamina Samantha své děti vyprovázela, kontrolovala nové majitele a byla klidná. Tušila, že jsou to ti praví :o))
Přeji všem našim štěňátkům, aby byla milována, vychována v tom nejlepším duchu. Odmění se pak láskou, kterou umí dát jen pes. Jejich majitelům přeji mnoho krásných chvil, úžasných a neopakovatelných zážitků, strávených ve společnosti s našimi malými "E" of Naire dalmatínky. Štěněcí dětství je velmi krátké, ale o to intenzívnější. Užívejte si ho plnými doušky a nezapomeňte, že pes má, oproti člověku, krátký život, který žije v přítomnosti a umí bezmezně milovat. Za veškerou péči všem předem děkuji.

Vrh "E" of Naire - NOVÍ MAJITELÉ (pro zvětšení klik na foto)

Štěně 1

Praha

Pes

Černě tečkovaný

Noví majitelé

Easeful Bond of Naire - Bony

Štěně 4 Vilémov

Fena

Černě tečkovaná

Noví majitelé Ebony Eyes of Naire - Elsa
Štěně 6 "Zůstává doma" - u maminky

Fena

Černě tečkovaná

Evening Star of Naire

Evening Star of Naire - Puggi

Štěně 7

Brandýsek

Fena

Hnědě tečkovaná

Noví majitelé

Emerald Dawn of Naire - Sára

Štěně 8

Český Brod

Fena

Hnědě tečkovaná

Nová majitelka

Echo in Silence of Naire - Angie


12.07.2009
NVP Košice - SK (rozhodčí Grzegorz Werona PL)
Kyra Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - tř.šampionů V 1, CAC SK, NÁRODNÍ VÍTĚZ a BOB
Kyrunka se na Slovensku představila prvně ve třídě šampionů a získala CAC SK na Slovenského Grand šampiona. Gratulace od nás, holky, mám z Vás velkou radost :o))

10.07.2009
CR BRNO Páníček Dappled Pearl of Naire - Dappy byl dnes v 9.30 ráno v Českém rozhlasu Brno v pořadu Apetýt. S paní Marcelou Vandrovou mluvil o Canisterapii. Paní Marcela se ptala na všechno možné; jací psi mohou pracovat jako Canisterapeuti, jak se pejsci cvičí, kam s páníčkem chodí a vůbec na spoustu zajímavých věcí.
Chtěla bych Tonymu poděkovat, jakým úžasným způsobem se pustil do práce v Canisterapii a jak prezentuje dalmatina samotného :o)) Jsem moc a moc ráda, pyšná a vděčná. Již teď mám informaci, že tento rozhovor není posledním. V plánu jsou i další akce, třeba i v ...... Nebudeme však předbíhat :o))
Záznam si můžete stáhnout a poslechnout >> ZDE <<

V ten samý den a hodinu naše "E" štěňátka absolvovala audiometrické vyšetření sluchu - BAER test na Klinice JAGGY Praha.
(Trocha teorie o sluchu psa, hluchotě a BAER testu a onemocnění ucha >> ZDE <<)
Jely jsme spolu s Adri. Nemáme to daleko, cesta proběhla poměrně hladce, až na malé vyměšovací nehody vyplašených mimísků :o((. Po 45 minutách jízdy jsme dorazily ke klinice. K mé velké nelibosti jsme, bohužel, nemohly být přítomny vyšetření. Byla jsem velmi rozhořčena a znepokojena. Předat celý vrh štěňat někam do neznáma a nebýt u toho ??? Cssss....... !!!! I přes naše velké protesty holt nezbylo nic jiného, než předat puntimiminka a čekat. Jediné, k čemu jsme umluvily personál, byl fotoaparát s prosbou o zdokumentování testace. Pak jsme jen čekaly a se slzami v očích nervozně přecházely po parkovišti. Po necelých třech hodinách jsme se konečně dočkaly. Pak už jsme pouštěly slzy štěstím. Díky personálu, máme i krásné fotografie z vyšetření - >> ZDE <<

Vrh "E" of Naire - BAER test - foto 10.07.2009 - STÁŘÍ 45 DNÍ (pro zvětšení klik na foto)

VRH "E"při BAER testu

BAER test vrhu "E" of Naire

 

Když se miminka odpledne vyspinkala, vypustili jsme je na zahradu, aby si po úmorném dni opět trochu zařádila a pročesala zahradní porost. Fotografie najdete >> ZDE <<

08.07.2009
Dnes odpoledne k nám dorazil se svou fotografickou výbavou úžasný psí fotograf Jiří Křivánek neboli Pes Jíra a fotila se naše "E" of Naire štěňátka v terénu. Ač celý den svítilo sluníčko, tak odpoledne, jako na povel, nebe vytáhlo mraky a na fotografování malých puntíkatých špuntů bylo úplně jedinečně :o)) Teda ale ?? Kdo četl Dášeňku od Karla Čapka, nebo chtěl fotit štěně jistě ví, co je to za dřinu. V paměti jsem listovala touto knihou a v duchu jsem se smála. Je to úúúúplně stejnééé :o)) Uhonění jsme byli všichni i malí psíci :o)) Pouštěli jsme je do volné zahrady vždy jen po dvou, ale i to stačilo. Než jsme nafotili jedno, to druhé zmizelo v porostu. Jen díky pohybu větviček jsme identifikovali, kde je. Samantha nám poctivě asistovala. Legrační byla tím, že se snažila vtěsnat do záběru ke štěněti také. Hlavním cílem byla štěňátka, ale občas jí bylo i dopřáno zapozovat. Ostatní štěnda čekala na svou akci. No, čekala...... Nechtěla čekat........ Pár šikulů přelezlo ohrádku, jiná ze sebe udělala placku a protáhla se spodem a vesele poskakovala bez dozoru po celé přední zahradě. Byla to pro ně obrovská legrace. Nejzajímavějším místem byl podvozek auta, truhlíky se surfiniemi, kropicí konev s vodou a PAŽITKA. Moooc zajímavé, to se dá i papat :o)). Uprchlíky objevila Samantha, ovšem i ona je pro každou špatnost. Sice mě upozorňovala houkáním, že se děje něco nepravého, nicméně se do blbnutí se štěňátky zapojila také. Jen pod auto se nevešla. Asi ji to mrzelo, tak alespoň lehla vedle auta na bok a otlapkávala se s malými automechaniky :o)) Můra jedna :o)) Po třech hodinách lovení snímků jsme konstatovali, že všech devět uličníků máme ve foťáku :o)) To bylo to jediné, kde byl pořádek. Byl nejvyšší čas pochytat rozdováděná štěňátka, nakrmit a šup spinkat. Ani moc neprotestovala. Mamka Samantha je nakojila, pak špunti dostali příkrm a než jsem uklidila prázdnou misku, byli všichni naskládaní na pelíšku a načítali první verše spánku :o)) Vypadali jako andílci :o))
Každopádně chci poděkovat Psu Jírovi za profesionální přístup ke štěndům, za obrovskou zkušenost a trpělivost :o)). Moc se těšíme na fotografie. Jakmile budou k dispozici, okamžitě se s Vámi podělíme.

05.07.2009
Nemoci se nevyhýbají nikomu :o(( Ani mě, která marodí tak jednou do roka. Minulých 14 dní tomu tak bylo. Moribundus jako vyšitý. Proto mám co dohánět v aktualizacích. Snad jsem na nic nezapomenula a pokud ano, tak doplním později. Štěňátka mezitím pěkně vyrostla, baští jako o závod. Pokud neprší, tak si užívají pobytu venku v ohrádce. Jsou opravdu velmi hodná, krásně si spolu hrají, občas také pořádají sourozenecké šarvátky. Je legrační pozorovat, jak si spolu vyřizují, že tahle hračka je zrovna toho druhého :o)) Mají také úžasnou zábavu v podobě plátěného tunelu pro kočky, který má bambulky a rolničkový balonek na gumičce. Štěnda tunelem prolézají, mnohdy se jich tam snaží nacpat i víc. Válí s ním sudy, tahají ho za sebou, skáčou do něj po hlavě a nakonec v něm strašně rádi spinkají. Prostě bezva věc :o)) Vřele doporučuji. :o)) Třeba tato štěňátka budou výborní Agiliťáci :o)). Vzhledem k mé nemoci jsme nefotili, abych špunty nenakazila. Ovšem ve čtvrtek bylo krásné počasí, příznivé světlo, přijela naše Adri a šly jsme fotit. V zahradním prostředí se nám podařily nádherné fotky 5-ti týdenních "E" štěňátek v postoji. Jsou tak kouzelná, dobře stavěná a vyrovnaná, že u nás stále není rozhodnuto, která holčička nebo chlapeček zůstane doma. Třeba i černá holčina :o)) Počkáme na Audiometrii a pak se rozhodne.......
Neděle byla dost nabitá :o)) Po obědě jsme měli milou návštěvu. Přijel Tony, páníček naší odchovankyně Dappled Pearl of Naire - Dappy (ta ale tentokrát zůstala doma), s pětiletými neteřemi - dvojčaty Miškou a Moničkou. Holky byly ze štěňátek úplně unešené, celé odpoledne se v nich vzhlížely. Jukněte >> ZDE << na spoustu fotografií. Díky za bezva odpoledne :o))
Událo se prostě hodně novinek, tak si počtěte pěkně popořádku :o))

NVP Ustroń - PL (rozhodčí Boguslawa Patrzykont, PL)
Kyra Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra V 1, CWC, NSwR (BOS)

04.07.2009
MVP Lednava - SLO (rozhodčí Liliane DeRidder-Onghena, Belgie)
Kyra Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra: VD 1
Hupsss...!! Jednou to muselo přijít :o(( Zrovna od této rozhodčí to zase tak špatné ocenění není. U ní totiž jeden nikdy neví, jak dalmatina v tu chvíli pojme, co si vymyslí či usmyslí. A zkušenost s touto rozhodčí ??? Rozporuplná.... Pokládám tuto paní za jednoho z největších odborníků na dalmatiny, ale už to asi tak nebude. Kdysi zadala psovi diskvalifikaci za tmavé ucho - že prý plotna!!! O jiném psovi prohlásila, že černý dalmatin má mít černý čenich. Paradoxem však bylo, že konkrétní pes byl hnědě tečkovaný. Naše Samantha (ještě jako malé štěňátko) od ní získala na Klubové výstavě titul BIS Puppy a špičkový posudek s větou, že se jedná o opravdu krásné štěně s velmi slibnou výstavní kariérou. Tehdy byla ze Sam úplně unešená, dlouho ji zkoumala a po výstavě mne požádala o nahlédnutí do rodokmenu. O několik měsíců později měla tato paní posuzovat mezinárodku v Praze a proto jsem Sam na tuto výstavu s nadšením přihlásila. Jak jsme tehdy dopadly ?? Z výstavy jsme odcházely s VD 2 (prvním a do této doby také jediným) !!! Tentokrát, na výstavě v Lendavě, měla paní rozhodčí pocit, že dalmatin se posuzuje na stole...... Jako malá plemena.....?? Hmmm, to jsou mi věci ?? Co asi vymyslí příště?? Já ovšem vím, že na ni hlásit své psy asi nebudu.

02.07.2009
Konečně nové fotografie štěňátek ve stáří 36 dnů. A jako vždy - Foto © RoxyGirl. Díky moc mé dceři Adriance za trpělivost a krásné fotky :o))
Vrh "E" of Naire - foto 02.07.2009 - STÁŘÍ 36 DNÍ (klik na foto)

Vrh "E" of Naire 5 týdnů


Nahoru

 

Červen 2009

30.06.2009
Již delší dobu dlužím zmínku o černě tečkované Diamond Crown of Naire - Chloe a její paničce Míše. Ta udělala opravdu úžasný dobrý skutek. V novinách objevila inzerci z útulku v Plzni, že je tam umístěn černě tečkovaný, krásný dalmatinský kluk bez PP, který je kastrovaný. Míša ani chvilku neváhala a Chloe má skoro stejně starého puntíkatého kamaráda Alexe. Je moc hodný, vděčný a s Chloei šťastný. Nadšená je samozřejmě i ona. Musím zde složit Míše obrovskou poklonu a za všechny puntíky za tento čin moc a moc poděkovat :o)) Kdyby všichni psící, a to nejen dalmatini, měli takové páníčky, nebyly by útulky potřeba. Děkuji i za to, že takový člověk, jakým je Míša, je majitelem mého štěněte z "D" of Naire.
Fotografie obou naleznete >> ZDE <<
CHLOE ALEX
DIAMOND CROWN OF NAIRE - CHLOE ALEX

28.06.2009
Dnes odpoledne dorazila na mimískovou jukandu také Lída s maminkou, s Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyrou - naší odchovankyní z "D" vrhu a se Sanynkou. Obě puntíkaté dámy zůstaly samozřejmě v autě a Lída s mamkou se muchlaly s puntimiminky. Samantha stála pyšně u ohrádky venku na zahradě, ukázala mimina a chovala se naprosto excelentně. Později jsme pustily alespoň Kyru. Nestačily jsme zírat, jak úžasné bylo přivítání matky Samanthy se svou, téměř dvouletou, dcerou Kyrou. Vzájemné olizování uší, tlam a jiných částí, také přivítání se mnou - pochopitelně za účasti Samči. Ona je opravdu fantastická fena - matka :o)) Ač má nový vrh, tak pozná i své štěně z předchozího. Nezapomněla :o)) Dokonce jí nevadilo, že se Kyra disciplínovaně dívala na své polosourozence. Blízko ji ale nepustila. Pravda, Kyra se ani moc nesnažila. Při malém náznaku ji Sam něžně vzala za tlamu a natočila pryč. Vše přátelské a mateřské.
Díky moc za super návštěvu, perfektně strávené odpoledne a spoustu fotek. Fotografie z návštěvy naleznete >> ZDE <<

27.06.2009
MVP Brno - CZ (rozhodčí J. Homem Mello, Portugalsko)
Kyra Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra V 2, res.CAC

21.06.2009
Kr.VP Zemská Koruna - Lanškroun - CZ (rozhodčí mgr.Frnčová Lenka CZ)
Kyra Lanškroun Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra V 1, VT, KRAJSKÝ VÍTĚZ
Posíláme veliké GRATULACE pro obě :o))

20.06.2009
OVP Kunratice - Praha - CZ (rozhodčí J. Hejda CZ)
DANCING LADY OF NAIRE Dancing Lady of Naire - Denci: V1, VT
Dencinka se velmi snažila, bohužel, pan rozhodčí jaksi další tituly nezadával. A to ani u jiných plemen, která posuzoval..... Když se zkušení vystavovatelé - majitelé Bíglů - dotázali, proč neuděluje tituly, byl pan rozhodčí zjevně zaskočen. Prý mu nebylo řečeno, že má na Oblastní výstavě něco zadávat. Budiž, nemusí..... Ale???? Mohl by alespoň oznámit, že nic nedá, proto a protože....... Každopádně Dencince a jejímu páníčkovi k zisku Vítěze třídy GRATULUJEME :o)) a jsme nadšeni, jak se snaží. Jen tak dál :o))

17.06.2009
Dnes nás čekalo milé překvapení :o)) Cestou na dovolenou se u nás zastavil na krátkou návštěvu Samanthin syn z "D" vrhu černě tečkovaný Deep in the Heart of Naire se svým páníčkem :o)) Vyrostl z něj opravdu krásný a silný pes, s milou povahou. Proběhl se po zahradě, přes terasové dveře se pozdravil s maminkou. Sam byla velmi klidná a vrtěla na něj přívětivě ocasem. S panem Pavlem jsme chvilku popovídali, nafotili jsme několik snímků. Mám radost, jak super páníčky mají "D" puntíci. Děkuji :o))
DEEP IN THE HEART OF NAIRE DEEP IN THE HEART OF NAIRE DEEP IN THE HEART OF NAIRE DEEP IN THE HEART OF NAIRE DEEP IN THE HEART OF NAIRE DEEP IN THE HEART OF NAIRE DEEP IN THE HEART OF NAIRE

14.06.2009
Naši malí pejskové - "E" mimískové - rostou jako z vody. Jsou to pěkní cvalíci. Vyrůstají jim zoubky a jejich hry jsou kouzelné :o)) Spokojená miminka si spolu klidně hrají, otlapkávají se, něžně si strkají do oušek. Vstoupí-li mamka Samantha, sesypou se na ní, nejdříve se napapají a potom ji ožužlávají, lezou a kutálejí se po ní. Ona mezi nimi spokojeně leží, láskyplně olizuje jejich tělíčka. No, lidičky ?? Nepotřebuji televizi :o))
Vrh "E" of Naire - foto 14.06.2009 - STÁŘÍ 18 DNÍ (klik na foto)

Vrh "E" of Naire 18 dní


14.06.2009
MVP Klagenfurt - A (rozhodčí S.Sionko, SLO)
Kyra Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra V 3

MVP Erfurt - D (rozhodčí A.Mix, D)
SILAS J.Ch.Dreamlike Silas of Naire-Silas V 4
Skvělá zpráva navíc :o)) Silas se podrobil RTG kyčlí a výsledek je vynikající : HD 0 Gratuluji :o))

07.06.2009
V průběhu posledních 12 dnů se opět nahromadila spousta novinek. Proběhly výstavičky, navštívila nás spousta puntiznámých a konečně jsem se dostala k nafocení a zpracování fotografií štěňátek ve stáří 12ti dnů. Musím také poděkovat všem za krásné maily, SMSky a zápisy v naší NK s gratulacemi k narození dětiček. Nestihla jsem zatím všem po mailu odepsat. Omlouvám se :o)). Nestíhám. Ne kvůli štěňátkům, ale tak....., všeobecně. Miminka jsou neuvěřitelně hodná, pouze papají a spinkají. Tak tomu bylo i při prvním fotografování. Samantha je pochodující mléčná cisterna a na dětech je to vidět. Jsou spokojená a baculatá. Ale s maminkou ve své "noře". Pokusila jsem se je zvážit a teda... ?? To byl zážitek..... Udržet malé puntě na váze a zvážit přesně?? Vyloučeno. Takže ve čtvrtek (04.06.) měli malí puntíci ve stáří 8 dnů od 800-960g. Jejich váhy jsou vynikající, štěňata jsou pěkná a silná. Většina má pootevřená očka, již se spolu užužlávají a něžně si hrají.
Vrh "E" of Naire - foto 07.06.2009 - STÁŘÍ 12 DNÍ (klik na foto)

Vrh E of Naire 12 dní


NVP Walbrzych - PL (rozhodčí Grzegorz Werona PL)
Kyra Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra V 1, CWC
Kyrunka prolomila smůlu na polských výstavých a získala druhý CWC na Polského šampiona. Gratulace od nás, holky, mám z Vás velkou radost :o))

06.06.2009
Kr.VP Lysá nad Labem - CZ (rozhodčí ing.Leoš Jančík CZ)
DANCING LADY OF NAIRE Dancing Lady of Naire - Denci: V1, VT, KRAJSKÝ VÍTĚZ
Dencinka se snaží a sklízí i úspěchy. Moc a moc GRATULUJEME :o))

OVP Valašské Meziříčí - CZ (rozhodčí p.mgr.Frnčová Lenka CZ)
Kyra Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra V 1, VT, OBLASTNÍ VÍTĚZ
Posíláme veliké GRATULACE pro obě :o))

Nahoru

 

Květen 2009

27.05.2009
!!! MÁME ŠTĚŇÁTKA !!!
!!! VRH "E" of NAIRE SE NARODIL 27.05.2009 !!!
PRVNÍ DEN "E" of NAIRE E of Naire
První den Třetí den
Už jsou tady :o)) MÁME 9 KRÁSNÝCH ŠTĚŇÁTEK - tři kluky (1 černě tečkovaný a dva hnědě tečkovaní) a 6 holčiček (3 černě tečkované a 3 hnědě tečkované). Jejich váhy jsou od 380 do 460 gramů. Nebylo to vůbec jednoduché. Porod probíhal velmi dramaticky...... Celkem se narodilo jedenáct štěňátek, všechna krásná a velká. Ale dvě miminka (460gr a 380gr) svůj boj o život prohrála dříve, než jej začala. Matka příroda je neúprosná....... Samantha byla moc statečná, snažila se ze všech sil a byla hodně unavená. Už je v naprostém pořádku a přepečlivě se stará. Štěňátka se mají čile k světu a doufejme, že porostou do krásy :o))

24.05.2009
Dlouho jsme neaktualizovali :o(( Za tu dobu se odehrálo tolik moc, že nestíhám. Ještě než Sam porodí, bylo potřeba vše připravit, zajistit, což jsem zvládla a nyní ?? Už budeme jen čekat :o)) Každopádně Vy si můžete počíst a prohlédnout, co se událo a kolik vynikajících zpráv dorazilo. Opravdu jsem moc ráda za všechny skvělé majitele štěňat z vrhu "D". Dělají mi se svými puntíky velikou radost a já jsem na všechny náležitě pyšná. Doufám, že najdeme zrovna tak skvělé majitele štěňátek z očekávaného vrhu "E" :o)) Mamina Samina jim připravuje asi pěkně velkou ošatku na výběr :o)) Jukněte tedy, co se od 10.05.2009 seběhlo ........
Int.Ch.ALPHADIRATOETERNAL LOVE 57 DAY PREGNANT Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha 57 den březosti :o)) Obvod bříška je nyní 84 cm, obvod hrudníku 88 cm. Kam nám, holka, porosteš :o))
No a když už jsem fotila Saminu, tak jsem nafotila i další naše psíky :o)) A že jich je :o)) Jen Ch.Arien Kanberi of Naire-Bajunka odmítla v horku pózovat. Nafotím ji jindy. Malá ďáblice - Jorkšírka Mína, rozvážná a milounká Šitzunka Roxy a všudepřítomný standardní jezevčík dlouhosrstý černý s pálením Mickie si nenechali objektiv ujít :o))
Mína Mína Roxy Mína a Roxy Mickie

Canis Terapeutické zkoušky Větřkovice u Frýdku-Místku, 23-24.05.2009 PODANÉ RUCE, a.s. (rozhodčí p.ing.Vítková Ludmila)
Dappled Pearl of Naire - Dappy MÁME PRVNÍHO CERTIFIKOVANÉHO "CANISTERAPEUTICKÉHO PSA" Z NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICE !!!
Naše hnědě tečkovaná odchovankyně Dappled Pearl of Naire - Dappy se tento víkend zúčastnila dvoudenního školení Canisterapeutických psů, na jehož závěru se skládaly certifikované zkoušky. Dapčinému páníkovi se podařilo skvěle zvládnout její temperamentní povahu i pro polohování nemocných a v přístupu k postiženým dětem. Dappy skvěle rozpozná, kdy si může "blbnout" a kdy musí být "CANIS pes" :o)) Miluje děti a práce u nich ji baví. Podívejte se na stránky Dappinky, dozvíte se více i se můžete podívat do fotogalerií. Měla jsem slzy v očích, když jsem dnes po obědě dostala zprávu o tom, že DAPPY ÚSPĚŠNĚ SLOŽILA ZKOUŠKU POVAHOVÝCH TESTŮ CANISTERAPEUTICKÉHO PSA a získala certifikát. Super, super :o)) DĚKUJI ZA SKVĚLOU PRÁCI A GRATULUJI TONYMU A DAPČE :O))

Speciální výstava Dalmatin Klubu ČR - Litoměřice - CZ (rozhodčí p.Mgr.Maciej Kozber, PL)
Ač si Litoměřickou Mezinárodku většinou nenechávám ujít, tak letos, když se pak ještě v neděli konala Speciální výstava DK ČR, to opravdu nešlo. Samča je tak kulatá, že se mohlo klidně stát, že by mohla porodit dřív. A tak jsem ji hlídala, pozorovala, při tom se slunila na zahradě a připravovala prádélko pro miminka :o)). Ale horké želízko jsme, tak jako tak, v Litoměřicích na SVD měli v podobě Kyry, která opět zabodovala ziskem dalšího CACe. Moc GRATULUJI Lidce a Kyrunce za bezva reprezentaci :o)) Posuzoval vynikající polský rozhodčí p.Maciej Kozber. Znám jeho posuzování a přístup k dalmatinům, vzhledem k tomu, že on sám je dlouholetým chovatelem - ch.st. Anusi Marzenie - a moc mě mrzí, že tentokrát nebyla možnost vystavit i Samanthu. Snad se mi to podaří jindy a jinde.
Dreamskape Loves of Naire - Kyra Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - mezitřída V 1, CAC CZ

Deep in the Heart of Naire v článku z Kynologického časopisu Pes přítel člověka č.6/2009. Celý článek si musíte přečíst sami v konkrétním čísle, ale majitel Deepa dodává, že autor se v textu malinko spletl:
Deep v časopise Pes přítel člověka 6/2009 " Na textu u fotky je třeba vytknout jedno slovo a to když píše, že se Deep má jako v bavlnce. Tak to není pravda, žádné "jak", on je v bavlnce, právě teď je zavrtaný v bavlněné přikrývce. Samozřejmě, že musel nejdříve projít po vycházce na dvoře skotskými střiky. Deep má svoje rituály a nenechá se ošidit. Třeba si rád 2x denně čistí zuby. Těmi tyčinkami, co jednou propagoval náš zubař v televizi. Je to sice k ničemu, ale Deep to vyžaduje a třeba i 2x až 3x po sobě. Přece zuby se musí čistit a tak škrabe tak dlouho až dostane tyčinku. "

17.05.2009
I.Ch.ALPHADIRATO ETERNAL LOVE 50 DAY PREGNANT Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha 50 den březosti :o)) Obvod bříška je nyní 81 cm, obvod hrudníku 84 cm.

MVP Budapešť - HU (rozhodčí p.David R. Miller USA)
Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - mezitřída V 1, CAC HU, res.CACIB
Dvojnásobná radost :o)) Res.CACIB přechází v plný CACIB, Kyra jej získává v třetí zemi :o)) Na posledního CACIBa si bude ještě muset počkat, může jej uplatnit až po 1.listopadu 2009 :o)) Každopádně mám velkou radost a jsem nadšená. Holky :o)) Jen tak dál a ještě jednou GRATULUJI !!!

Klubová výstava Německého Dalmatin Klubu DDC - Mittweida - D (rozhodčí p.Marco Schadegg CH)
DREAMLIKE SILAS OF NAIRE J.Ch.Dreamlike Silas of Naire-Silas - Mezitřída V 2, res.CAC VDH + res.CAC DDC
Skvělé umístění na výstavě. :o)) GRATULACE pro Natalku a Silase. Kompletní výsledky >> zde <<

16.05.2009
TOP TEN DDC 2008+ Bonitace dalmatinů klubu DDC - Mittweida (Německo)
DREAMLIKE SILAS OF NAIRE TOP TEN DDC je obdoba našeho TOP DALMATIN DK ČR. J.Ch.Dreamlike Silas of Naire-Silas se v roce 2008 účastnil pouze 4 německých výstav a za umístění získal 84 bodů. Z celkového počtu 46 v TOP TEN bodovaných mladých psů byl Silas vyhlášen jako 4. NEJKRÁSNĚJŠÍ MLADÝ PES 2008 v Německu Kompletní výsledky najdete >> zde <<
Také se dnes J.Ch.Dreamlike Silas of Naire-Silas zúčastnil své zkoušky pro zařazení do chovu. Získal 8x známku Výborný za povahu, 13x Výborný a 2x Velmi dobrý v celkovém vzhledu. Prospěl tedy perfektně a je CHOVNÝ PES Musím moc pogratulovat Natalce a Silasovi k dosažení vynikajících výsledků a za skvělou reprezentaci mé ch.stanice. Natalka je prostě poklad, který se málokdy najde :o))

MVP Budapešť - HU (rozhodčí p.Laszlo Kollonay HU)
Kyra Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - mezitřída V 1, CAC HU, res.CACIB
Získáním prvního CAC v Maďarsku Kyra plní podmínky pro udělení titulu Junior Šampion Maďarska . Je to již čtvrtý Junior Šampionát naší odchovankyně z vrhu "D" of Naire. Posíláme veliké GRATULACE pro obě :o))

OVP Zámek Kačina u Kutné Hory CZ (rozhodčí Josef Němec CZ)
Dancing Lady of Naire - Denci Dancing Lady of Naire - Denci: Mezitřída - V1, VT
Dancing Lady of Naire - Denci Dancing Lady of Naire - Denci Dancing Lady of Naire - Denci Dancing Lady of Naire - Denci

12.05.2009
Samantha Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha (naše budoucí mamina) slaví 5. narozeniny
Baya Tawizi of Naire Vrh "B" of Naire slaví 9.narozeniny !!! GRATULUJI VŠEM !!!
Foto Baya Tawizi of Naire

10.05.2009
ICh.Alphadirato Eternal Love - Samantha se nám fakt pěkně kulatí :o)) Máme zhruba 20 dní do porodu. Obvod bříška je nyní 74 cm, obvod hrudníku 78 cm. Vyštrachala jsem Saminy fotku z roku 2007 (ve 44 dni březosti) na porovnání.
FOTO 43 DEN
Březost 10.05.2009 - 43 den Březost 11.06.2007 - 44 den
Int.Ch.ALPHADIRATO ETERNAL LOVE-SAMANTHA 43 DAY PREGNANT

Také jsem dnes dostala pár fotografií hnědě tečkované odchovankyně Desert Rose of Naire - Sáry od její majitelky Hanči. Sárinka s nadšením přivítala oteplení a opět řádí ve vodě, stejně jako loni.
DESERT ROSE OF NAIRE 22 MONTHS DESERT ROSE OF NAIRE 22 MONTHS DESERT ROSE OF NAIRE 22 MONTHS

08.05.2009
KrVP Hluboká nad Vltavou CZ (rozhodčí p.Božena Ovesná - CZ)
Kyra KRAJSKÝ VÍTĚZ Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra V 1, VT, KRAJSKÝ VÍTĚZ + 3.BIG

06.05.2009
J.ChELARIDGE CELTIC WARRIOR DNES JSEM SE DOZVĚDĚLA DALŠÍ SKVĚLOU INFORMACI !!! Otec našich budoucích "E" of Naire štěňátek - černě tečkovaný J.Ch.ELARIDGE Celtic Warrior (Caio - 22.měsíců) získal 03.05.2009 na Evropské výstavě (přihlášeno 90 dalmatinů !!!) v německém Dortmundu v mezitřídě (10/8) od rozhodčího Jean Pierre Achtergaela (B) vynikající ocenění:
V1, CAC VDH 2x, CAC DDC, CACIB (již osmý v pořadí), Nejlepší pes dne, BOB (sedmý) a titul EVROPSKÝ VÍTĚZ !!!
Moc GRATULUJI Caiovi a manželům Morgansovým :o)) Kompletní výsledky >> zde <<. Foto © Emsbachdalmis

Vrh "C" of Naire dnes slaví 8. narozeniny !!! GRATULUJI :O)) Jak ten čas letí - již jsou z nich "veteráni"..................
CEDRIK OF NAIRE Cedrik of Naire - Kani žije ve Švýcarsku a jeho panička Desiree Meier zaslala foto s přáním ostatním sourozencům k narozeninám :o)) Díky :o))

03.05.2009
SAMANTHA 36 DEN BŘEZOSTI Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha březost - FOTO 36 DEN
Samina roste před očima :o)) Rozhodla jsem se měřit jí obvod bříška, které je den ze dne větší a větší. Výchozí míra byla 54 cm, 14.den po krytí, 21.den , 28.den a dnes?? HUPINKY HUP...... 68 cm !!! :o))
Den obvod břicha obvod hrudníku
7.den 54 cm 73 cm
14.den 56 cm 74 cm
21.den 57 cm 75 cm
28.den 59 cm 75 cm
36.den 68 cm 76 cm
<< klik na foto pro zvětšení <<

NVP Banská Bystrica SK (rozhodčí Iveta Vojteková - SK)
Další potěšení a radost: Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra získává na NV v Bánské Bystrici posledního CACe pro dokončení Slovenského šampionátu, připojuje sedmý BOB a korunuje ziskem 3.BIG v odpoledních soutěžích. MÁME NOVÉHO SLOVENSKÉHO ŠAMPIONA Z NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICE !!! GRATULUJI :O))
Kyra Bánská Bystrica SK Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra V 1, CAC SK, BOB + 3.BIG

02.05.2009
MVP Praha CZ (rozhodčí Silvie Desserne, Francie)
Prodloužený víkend a má oblíbená výstava :o)) Byla jsem zde pouze v roli diváka. Chtěla jsem se přesvědčit, zda můj odhad na posuzování rozhodčí z Francie je správný - tedy, že bude preferovat pravidelé tečkování a lehčí typy dalmatinů. Paní rozhodčí posuzovala svižně, ale s hodnotnými posudky. Při posuzování jednotlivých psů bylo jasně vidět, který se jí líbí. Usmívala se. A s úsměvem také posoudila naší hnědě tečkovanou odchovankyni Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyru v mezitřídě. Bylo mi potěšením sledovat práci sympatické rozhodčí a Lidce s Kyrou GRATULUJI k zisku CAC :o))
Kyra MVP Praha Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - Mezitřída V 1, CAC ČR

Nahoru

 

Duben 2009

27.04.2009
SAMANTHA 28 DAY PREGNANT ICh.Alphadirato Eternal Love - Samantha je březí - FOTO 28 DEN
Dnes v poledne(30.den od krytí) jsme navštívily našeho oblíbeného a spolehlivého veterináře, abychom se utvrdily, že je Alphadirato Eternal Love - Samantha opravdu březí. Už minulý týden jsem měla téměř jasno, ale důkaz je důkaz :o)) Samča při vyšetření opět dokázala, jak úžasný je "salámista". Ležela spokojeně na stole a vrtěla ocasem, když jsme s potěšením komentovali snímky na obrazovce sonogramu :o)) Malinkatá stvořeníčka jsme prohlíželi jedno po druhém. Překontrolovali jsme, zda jejich vývoj odpovídá stáří a sledovali s úsměvem jejich tepají srdíčka. Pupence končetin jsou krásně založeny (4 bílé čárky), lebka (vlevo) ve správném vývojovém stádiu, již je vidět páteř a zbývá dostatečný žloutkový vak (vpravo). Nakonec jsme dostaly fotografii jednoho mimíska s sebou domů. Je škoda, že nelze na snímku zachytit tepající srdíčko - je to opravdu krásný pohled. Teď se už těšíme na konec května, až se narodí puntíkatí špunti. Držte palečky s námi :o)) SONO 27.04.2009
<< klik na foto pro zvětšení <<

24.04.2009
Krajowa Wystawa Grupy 6. a 9. - Opole PL (rozhodčí p.Aleksander Skrzynski - PL)
Kyra Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - Mezitřída V 2

19.04.2009
Klubová výstava Dalmatin Klubu DDC - Biebesheim - Německo (rozhodčí pro psy p.Simone Zollinger, Ch)
SILAS J.Ch.Dreamlike Silas of Naire-Silas - Mezitřída (9/9) V 4
Další radost pro mne a úspěch našich odchovů :o)) Posíláme Natálce a Silasovi velké gratulace k perfektnímu umístění v silné konkurenci !!! Další psi, umístění v pořadí za Silasem, byli oceněni VD a D od velmi přísné švýcarské rozhodčí. Kompletní výsledky >> zde <<

Ve Fotoalbu na Rajčeti jsou fotky z Holandska :o))

PŘÁNÍ KRÁSNÝCH VELIKONOC ZA VŠECHNY PSÍKY A PUNTÍKY TENTOKRÁT OD NAŠÍ SHIH-TZU BESSY Z AKÁTOVÉ CESTY
KRÁSNÉ VELIKONOCE

11.04.2009
KrVP Mladá Boleslav CZ (rozhodčí p.ing. Dostál Jaromír, DrSc - CZ)
Krásný a slunečný Velikonoční víkend byl zpestřen Krajskou výstavou v Mladé Boleslavi. Zde se poprvé předvedla další Samanthy dcera č.t.Dancing Lady of Naire a já se na ni jela podívat. Byla jsem nadšena, jak je Dencinka úžasně disciplínovaná a poslušná a jak se na první výstavě ( v hale) bezproblémově chová.
DANCING LADY OF NAIRE KRAJSKÝ VÍTĚZ Dancing Lady of Naire - mezitřída - V1, VT, Krajský Vítěz a VÍTĚZ MLADÉ BOLESLAVI
DENCI DENCI DENCI
Posíláme velké gratulace. Páníčkovi se vystavování zalíbilo a chce zkusit ještě účast na dalších výstavách.

06.04.2009
Tento víkend se konal v Slavětíně u Slavonic závod v Coursingu - DALMATIN FEST 2009, pořádaný MSC společně s Dalmatin Klubem ČR. Byly přihlášeny i dvě Samanthiny dětičky - Kyra a Deep. Krásné počasí a skvělá parta lidí, výborné výsledky :o)). Psíci se vyřádili do sytosti. Deep in the Heart of Naire - Deep získal 1.místo a titul Vítěz coursingu 2009 v kategorii amatér pes (2/2). Dreamskape Loves of Naire - Kyra vyběhala 2.místo v kategorii amatér fena (3/4) a splnila podmínky pro udělení Coursingové licence.
DEEP DEEP DEEP DEEP
DEEP A KYRA DEEP A KYRA DEEP A KYRA DEEP A KYRA
OBĚMA MOC GRATULUJEME :o)) Další fota najdete zde , zde, zde, zde, zde a zde. Autorům fotografií Psu Jírovi, Lídě Machačové a Monice Pelíškové díky za skvělé fotky a zaslání odkazů.

Nahoru
Březen 2009

31.03.2009
I.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha nakrytá :o)) Cesta do Holandska byla výborná, po úžasných dálnicích. Doprovázel nás déšť a vytrval po našem dojezdu k manželům Morgansovým i samotném aktu. Samině se mokro při milostných hrátkách nelíbilo, tak byl puntíkatému páru nabídnut přístřešek. To bylo jiné, ke spojení došlo téměř okamžitě. Nyní si budeme držet palečky. Také jsme se vydali na výlet do Amsterdamu - svítilo sluníčko. Fotografie z dodáme později.

28.03.2009
NVP Nitra SK (rozhodčí p.ak.soch.Ludmila Fintorová - SK)
Kyra Naše odchovankyně Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra získala v mezitřídě V1 a další CAC SK :o)) k tomu si přidala již šestý titul BOB !!!
Posíláme Lidce a Kyrunce gratulace a skvělé handlerce Báře velké poděkování za vynikající předvedení :o))

25.03.2009
Naše Samča si svůj den "K" pěkně protáhla. Hmmm :o)) Ale již se to blíží. Odjíždíme do Holandska za mladým, krásným a velmi nadějným, černě tečkovaným J.Ch.ELARIDGE Celtic Warrior (Caio). Pejsek pochází z Anglie, z ch.st. ELARIDGE, chovatelkou je známá rozhodčí pro dalmatiny paní Rita Stokes. Caio žije v ch.st. GWYNMOR u velmi známých chovatelů dalmatinů manželů Annemiek a Rhyse Morgansových. V rodokmenu Caia jsou zastoupeni krásní dalmatini, vítězové Cruft´s výstavy a Světoví vítězové - >> podívejte se zde <<. Splní se tak další kousek mého snu. Držte nám palečky :o))

20.03.2009
MVP Katowice PL (rozhodčí p.Ryk Jan - PL)
Kyra Naše odchovankyně J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - mezitřída: V2

14.03.2009
Je to tady :o)) Samantha začala v týdnu hárat. Pravda, o něco málo dříve, než jsme očekávali a tím nám zkomplikovala situaci. Velmi zkrátila a změnila rozhodování. Snad vše vyjde podle náhradního plánu.

Nahoru
Únor 2009
22.02.2009
Delší dobu jsme neaktualizovali......... :o(( Nenudili jsme se ovšem. Měli jsme i pár překvapení, které nachystala Matka příroda spolu s Náhodou. Hned na začátku měsíce jsme místo sněhové nadílky objevili na zahradě do stříbrného smrku napasovaného červeného Favorita, jehož řidička nezvládla řízení a ze silnice proletěla k nám skrz plot...... Naštěstí se jí nic nestalo, jen jsme museli puntíkaté holky hlídat. O druhé překvapení se postarala Samantha svou potrhlostí :o)). O víkendu jsme se vydali na pravidelnou procházku a tentokrát jsme šli k Vltavě. Nakrájela jsem pár rohlíků pro labutě a kačenky. U řeky jsme potkali hromadu pejsků a Samantha měla o zábavu postaráno. Já šla mezitím krmit vodní ptáky. Jen v koutku duše mě napadlo, jestli nebude Sam chtít rohlíčky také, ale okamžitě jsem tu myšlenku zapudila. Honí se teď s jinými psy a vodu v zimě přece velkým obloukem obchází..... No....??? Opak byl pravdou!!!!! Než jsem hodila třetí dávku labutím, tak okolo mne prolétla "dělová koule" s hnědými puntíky a šup mezi ptáky do vody s výrazem: "Ty rohlíky jsou MOJE". Vzduch měl minus 3 stupně a Sam se koupala mezi labutěmi..... Byla sama překvapena, co se to stalo. Překrásný labutí samec jí okamžitě vysyčel a vykulená Sam rychle doplavala na břeh. Rohlíky nerohlíky :o))) Tady, v bezpečí, tomu syčícímu labuťákovi řádně vynadala a odpálila za hrajícími si psy. Bylo po krásné procházce, protože mokrý pes v mrazivém únoru není to pravé ořechové :o(( Co mě však na tom mrzí nejvíce ?? Že foťák zůstal tentokrát doma. Ale stejně pochybuji, že bych to stačila vyfotit :o))

Další aktivitou bylo, že jsme se věnovali úmorné práci na dokončování přestavby našich stránek pro úúúplně nový vzhled a ještě k tomu opravě a rekonstrukci PC. V mezidobí nám dorazila spousta fotografií našich 18-ti měsíčních potomků "D" of Naire. Všichni si užívají bohatou sněhovou nadílku - páníčkům Dappinky, Silase, Dencinky, Deepa a Sáry děkuji za fotky :o)) Můžete se mnou sledovat, že ve výrazu obličejů a očí je vidět veliká podoba maminky Samanthy :o))
Úžasné je, že Dappled Pearl of Naire - Dappy opět vyrazila za dětmi do školy. Připravili si s páníčkem program: TADY DNES UČÍ DAPPY :o)) Podívejte se na stránky Dappinky . Mám velkou radost :o)) Celou fotogalerii můžete shlédnout >> zde << a jak děti malovaly s Dappinkou obrázky >> zde <<
Tady učí Dappy Tady učí Dappy Tady učí Dappy Tady učí Dappy

Dreamlike Silas of Naire - Silas je jako Paša v harému :o)) Má doma dvě hnědé kamarádky a užívají si spolu sněhových radovánek. Jukněte >> zde <<
Silas Silas Silas Silas

Dancing Lady of Naire - Denci je nadále připravována v loveckém výcviku. Těší se na novou tečkovanou kamarádku :o))
Denci Denci Denci Denci Denci Denci

Panička Hanča o hnědě tečkované Desert Rose of Naire říká: Sárince teď skončilo druhé hárání a asi si zase bude hrát na maminku :o) Jinak je vše v pořádku. Je zdravá, pořád hoodně aktivní. Ale je hodná. Když ji necháme doma, tak nic netrhá a čeká, až se vrátíme, protože ví, že bude následovat dlouhá procházka a vyřádí se. Miluje sníh !! Viz fotky. Pořád jí ho musíme házet a ona se může uskákat... Snad bychom měli uspořádat nějaké představení, ona je na toto fakt číslo...vždy něco vymyslí :o)))
Sára Sára Sára Sára Sára Sára Sára

Deep in the Heart of Naire je spokojený při dlouhých procházkách. Je k neutahání, nabitý energií :o)) A proto se jeho páníček rozhodl, že ho přihlásí na Coursing v dubnu. Budeme držet palečky, prý se pokusí získat závody pro Coursingovou licenci
Deep Deep Deep Deep Deep

09.02.2009
MÁME NOVÉHO ČESKÉHO ŠAMPIONA Z NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICE
Tento víkend se konaly v Brně poprvé dvě mezinárodní výstavy DUO CACIB BRNO. Po oba dny se posuzovaly všechny skupiny najednou. Jistě to byl nápor na pořadatele, ale i na vystavovatele. Držela jsem statečně doma palečky naší odchovankyni, až mě bolely ruce. Určitě se vyplatilo, neboť........ ??? Samanthy hnědě tečkovaná dcera Dreamskape Loves of Naire - Kyra se prezentovala v mezitřídě... a jak se jí vedlo?? Skvěle!! Oba dva dny byla Kyra mezi nejlepšími pejsky. První den získala Kyra další cenné tituly po těžkých bojích a druhý den se ziskem čtvrtého CAC CZ v 18-ti měsících a 8-mi dnech splnila podmínky pro udělení titulu Český Šampion !!! Také obdržela v plemeni nejvyšší titul - BOB !!! Mimochodem - ve výstavní sezoně 2009 již získala tento titul potřetí !!! Jsme moc pyšní, že se naše "Mimi" neztratí, že je stále vidět na titulovaných pozicích a věříme, ze se jí povede stejně dobře i nadále :o))

MVP DUO CACIB Brno CZ (rozhodčí p.Věra Dvořáková - CZ)
08.02.2009
Kyra EJV 08´+ J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - mezitřída: V1, CAC CZ, CACIB, NOMINACE CRUFT´S a BOB !!!
Splněny podmínky pro udělení titulu Český Šampion OBROVSKÉ GRATULACE PRO LÍDU A KYRUNKU !!!!

07.02.2009
MVP DUO CACIB Brno CZ (rozhodčí p.mgr.Lenka Frnčová - CZ)
Kyra EJV 08´+ J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - mezitřída: V1, CAC CZ a CACIB !!!

Nahoru
Leden 2009

31.01.2009
Ch.Arien Kanberi of Naire-Bajunka dnes oslavila 13.té narozeniny. Těší se celkem dobrému zdraví, na procházkách už zajíce ani bažanty nehoní. Začala se chovat jako "starší dáma". Konečně, už bylo na čase chovat se rozumně :o))
Foto © Renata Hoffman

30.01.2009
Mladým psíkům z vrhu "D" of Naire je 18 měsíců.
Miminkovské dětství je za nimi, jistě v nich ale zůstane i nadále :o)) Podle informací se budou účastnit sportovních a mysliveckých akcí. Na výstavách se od zítřka mohou hlásit už jen do mezitřídy a třídy otevřené. Máme už i jednu fenečku - Kyrunku, která se může hlásit na Národních výstavách a na výstavách nižšího tipu do třídy vítězů - díky získanému titulu Národní vítěz z NV Olomouc 2009 :o))
Aktuální fotografie černě tečkovaného Deepa - Deep in the Heart of Naire.
DEEP DEEP DEEP
Deep je neustále skotačivý, ikdyž teď zrovna smutní...........

Před týdnem mu odešel navždy jeho psí kamarád Beník. Dožil se ve společnosti Deepa krásných 16-ti let. Rozpustilý Deep ho bude denodenně navštěvovat za zahradě u ořechu, kde Beník odpočívá ...


Fotografie fenky Diamond Crown of Naire - Chloe (č.t.) s maminkou Samanthou u nás na zahradě :o))
CHLOE

25.01.2009
Včera se za námi přijela podívat se svými páníčky hnědě tečkovaná fenka Dappled Pearl of Naire - Dappy. Moc jsme se na ně těšili. První pohled na Dappy mi opět udělal velkou radost. V necelých 18ti měsících má krásně oříškově hnědé oči, velmi pěknou a silnou kostru, čistě bílou srst s lesklými, tmavohnědými tečkami. Je kouzelná, miloučká. Páníček je z ní nadšený a uvažuje o dalším puntíkatém raráškovi, aby nebyla sama. Ani Dapča není moc veliká, měří 56cm a váží 24kg. Ale šídlo je to pořádné :o)) Na chvilku se nezastavila, hned byla tu a hned tam. Se Saminou málem obrátili dům nohama vzhůru. Lítaly také po zahradě, ale sníh již skoro všechen roztál :o(( Dovedete si představit, jak vypadaly ???? Vzali jsme je zpět a holky se rozhodly, že nejlepší místo na skotačení je sedačka v obýváku a mě že z ní vystrkají. No, jukněte sami do fotogalerie na Rajčeti >> zde << kujeme za návštěvu, budeme se těšit na další :o))
DAPPY DAPPY DAPPY

24.01.2009
MVP Trenčín SK (rozhodčí p.Tibor Havelka - SK)
Kyra EJV 08´+ J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - mezitřída: V1, CAC SK, CACIB a BOB !!!
Druhá letošní výstava a opět BOB :o)) Holky válejí :o)) V odpoledních soutěžích byla Kyra vybrána do TOP 5, ale na slovenských výstavách se zadává pořadí pouze třem jedincům. Ale i tak je to SUPER umístění. POSÍLÁME GRATULACE :o)) Fotky můžete shlédnout ve >> fotogalerii Royal Stuart << a >> zde <<

17.01.2009
Šampion Šampionů 2008 - TOP HOTEL PRAHA
ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2008 Dalmatini V sobotu proběhl v pražském TOP HOTELU již třetí ročník soutěže České republiky - ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2008. Přihlásilo se téměr 250 psích šampionů! Nejvíce zastoupená byla FCI skupina 2, kde bylo přihlášeno 35 jedinců 20 plemen! V FCI 1 bylo 26 psů 14 plemen, v FCI 3 celkem 24 psů 14 plemen, v FCI 4 jen 18 psů všech 9 variant a velikostních rázů. FCI skupina V byla zastoupena 25 psy 15 plemen, FCI 7 byla druhou nejzastoupenější skupinou co do počtu přihlášených psů, kterých bylo 30 a reprezentovalo ji 14 plemen. Třetí nejvíce obsazenou skupinou byla FCI 9 s 27 přihlášenými psy 19 plemen, v FCI 10 pak bylo jen 13 psů 8 plemen a nejslabší byla skupina neuznaných plemen, kam se přihlásilo 10 psů 8 plemen! Nejvíce obsazeným plemenem, se 7 přihlášenými jedinci, byli Jezevčíci trpasličí dlouhosrstí, Labradoři a Rhodéští ridgebackové!
Více >> fotogalerii Royal Stuart <<
KYRA LEDEN 2009

Do FCI 6 se přihlásilo 19 psů 7 plemen - dalmatini byli přihlášeni pouze tři. Dva dospělí, výstavně zkušení Interšampioni a naše odchovankyně - 17-ti měsíční hnědě tečkovaná Junior Šampionka Dreamskape Loves of Naire - Kyra. V konkurenci se rozhodně neztratila. Jak jsem sledovala posuzování, tak rozhodčí pro VI.skupinu FCI, paní Věra Dvořáková, vyřazovala v jednotlivých plemenech vždy od posledního. No a Kyra uspěla na krásném druhém místě.

Moc GRATULUJEME :O))

Více fotografií >> zde <<

09.01.2009
Nová výstavní sezona začala úplně super a já dostala skvělý dárek k narozeninám :o))
Národní výstava Olomouc CZ (rozhodčí p.Štefan Štefík - SK)
Kyra EJV 08´+ J.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - mezitřída: V1, CAC CZ, Národní Vítěz, BOB a 5.BIG !!!
Posíláme velikou gratulaci a Lidko ? Díky :o))

06.01.2009
Na pozdní jaro plánujeme štěňátka - vrh "E" of Naire. Pokud vše půjde podle plánu, štěňata by se měla narodit v květnu 2009. Matkou bude hnědě tečkovaná I.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha a černě tečkovaného otce pečlivě zvažujeme. Rozhodujeme mezi dvěma krasavci............ Pro jakoukoliv informaci a v případě vážného zájmu o štěňátko nás kontaktujte na náš e-mail již nyní.

Nahoru

Naire 2004-2009