STARŠÍ NOVINKY

2011

LEDEN ÚNOR BŘEZEN DUBEN KVĚTEN ČERVEN
ČERVENEC SRPEN ZÁŘÍ ŘÍJEN LISTOPAD PROSINEC

NÁVRAT NA HLAVNÍ STRANU

Prosinec 2011

31.12.2011

A je za námi další rok !! Jsme zase o rok starší, a i o mnoho moudřejší!! Předešlých 365 dní roku 2011 je nyní najednou minulostí a vzpomínkou !! Zanechal v nás tolik cenných, nezapomenutelných a neopakovatelných chvil !! Začátek roku je vždy plný více či méně reálných předsevzetí na rok začínající a spolu s nimi plánování budoucnosti. Je ale stejně tak příhodný k ohlédnutí se za našimi uplynulými dny roku končícího. Vzpomínám na chvíle hezké, které jsem si navždy uložila do svého podvědomí, ale hlavně hluboko do srdce. Zamýšlím se i nad těmi méně hezkými, které se mi do srdce vryly s velkou bolestí a jen tak nejdou vymazat !!! Byly však i okamžiky krásné :)

Tím nejkrásnějším okamžikem roku 2011, ale také v mém životě, byl příchod lidského miminka do naší rodiny:) Našeho malého vnoučka Nikolase, který se narodil 09.08.2011 naší dceři Adri :) Takový pocit štěstí je nepopsatelný :)

V tomto roce jsme také plánovali poslední vrh štěňátek po naší krasavici Samanthě. Otce jsme hledali v zahraničí. Toto krytí se mělo uskutečnit nejpozději počátkem roku, ale Sam se rozhodla posečkat s háráním. Čekání bylo dlouhé, až koncem dubna jsme jeli za ženichem. Pak se už jen těšili na malá, tečkovaná stvořeníčka a na vše, co je s tím spojeno !!!! Celé prázdniny se pak už jen točily okolo štěňátek. A věřte, že to nebylo ani trochu lehké. Předpoklad, že koncem prázdnin budou všechny puntiděti v nových domovech, se rozplýval den po dni. Zájemci byli, ale ....?? Hlavně o fenky :(( Ty jsme však měli jenom dvě.... Ale hlavně, já nedám štěně hned tak někomu, pečlivě vybírám. Bohužel, i krize byla cítit v tomto směru a není-li zájemce ochotem akceptovat cenu kvalitního štěněte, tak jak by se o ně pak staral v průběhu jeho života :((( S obětavou maminkou Saminkou, bezvadným polobráškou Moonkem a poloségrou Puggi, jsme to zvládli. Celá mimipuntismečka s námi natolik splynula, že když pak nastalo loučení s některým s odcházejících miminek, byli jsme smutní všichni, ale nejsmutnější byl Moonek :)

Na druhou stranu však musím konstatovat, že všechna štěňátka získala, po pečlivém výběru, fantastické majitele a mají se super :) !!! DÍKY MOC :) !!!

Jsme tedy moc spokojeni a šťastni, že to nakonec výborně dopadlo :) !!!

Rok 2011 je nyní nenávratně pryč… Čeká nás rok 2012 !!! Máme velké plány, ale jestli se uskuteční ?? To se uvidí………

Děkujeme všem, kteří nás podporují a jsou návštěvníky našich webových stránek :)

Moc si toho vážíme a ještě jednou moc DĚKUJEME!!!!!
PF 2012
PŘEJEME VŠEM NAŠIM PŘÁTELŮM a návštěvníkům našich stránek ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2012, HODNĚ ZDRAVÍ, LÁSKY, TOLERANCE A VÝSTAVNÍCH ÚSPĚCHŮ

11.12.2011
Stále ozývají zájemci na štěňátka, ale naše tečkované hnízdečko je prázdné. Všechna naše "F" of Naire štěňátka mají úžasné páníčky a já jsem velmi spokojena. Přála bych každému malému dalmatínkovi podobné rodiny :)

02.12.2011
Naše hnědě tečkovaná krasavice Int.Ch.ALPHADIRATO ETERNAL LOVE - SAMANTHA začala hárat..... Nejdřív se o 4 měsíce opozdí a teď naprosto přesně za 7,5 od začátku posledního hárání ?? To mi dělají ty naše holky schválně. Předpokládám, že spustí i Puggi :( Budeme mít ooopravdu veselé Vánoce :(

Nahoru

 

Listopad 2011

26.11.2011
Klubová výstava Dalmatin Klub ČR - Praha Vinoř CZ (rozhodčí Markus Ameis D)
Tato výstava byla letos naší poslední :) Německý rozhodčí - dlouholetý chovatel dalmatinů (von der Stadt Bensheim) - nalákal celkem 62 přihlášených dalmatinů. Těšila jsem se, jaký názor bude mít na české odchovy. Posuzoval přísně, podrobně. Neodpustil a nepřehlédl jedinou chybičku !! Posudky pejsků, které jsem měla možnost překládat, byly naprosto přesné. Kdybych nečetla jméno psa, poznala bych ho. Nejvíce jsem ocenila, že neopomenul podotknout kondici psa - u veteránů nešetřil chválou a to veřejně!! Všichni dorazivší "of Naire" získali krásné posudky a to bylo pro mne odměnou :) Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, setkat se se známými, pomuchlat hromadu puntíků :) Prostě, jak já říkám, vypustit mozek mezi tečkované :)

Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon - Třída otevřená psi (2/2) Jun.Ch.Evening Star of Naire - Puggi - Třída otevřená feny (5/6) Ebony Pearl of Naire - Ellin - Naše černě tečkovaná odchovankyně - Třída otevřená feny (5/6)
ELDRITCH MOON RAY 20 months PUGGI 18 měsíců Ebony Pearl of Naire - Ellin
V 1, CAC CZ V 3 VD 5

Int.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - Třída Vítězů feny (4/5) Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart - Naše hnědě tečkovaná vnučka -Třída mladých feny (6/7)
Int.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart
V 1, CAC CZ VD 4

Ch.Eldritch Moon Ray of Naire Náš hnědě tečkovaný, krásný Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon je od dnešního dne CHOVNÝM PSEM :))
Nevěsty se mohou hlásit :o) Mooneček je velký gentleman, něžný a ohleduplný :o)

20.11.2011
Máme několik horkých novinek !!! Hlavní novinkou je, že VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA UŽ MAJÍ SVÉ NOVÉ MAJITELE !!! A také :) Po více jak 6ti měsíční výstavní pauze jsme opět vyrazili... A zadařilo se :o) Sklidili jsme obrovské úspěchy našich odchovů na dvou mezinárodních výstavách ve slovenské Nitře :o))
MVP Nitra SK (rozhodčí Grzegorz Weron - PL)
Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon - Třída šampionů psi Jun.Ch.Evening Star of Naire - Puggi - Třída otevřená feny Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart - Naše hnědě tečkovaná vnučka - Třída mladých Int. Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra -Třída šampionů feny
Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon - Exc.1, CAC SK, CACIB, BOB, BIG3 Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart IntCh.Dreamskape Loves of NAIRE
V 1, CAC SK, CACIB, BOB V 1, CAC SK, CACIB V 1, CAJC SK V 1, CAC SK, res. CACIB

19.11.2011
TÁÁÁK...... Od dnešního dne je naše tečkované hnízdečko prázdné..... Šest klučíků a dvě holčičky jsou u nových pánečků :o) Odnikud na mne nevybafne tečkovaný uličník, nesbírám roztahané hračky po domě a zahradě, nemusím napomínat naše velké dalamany, aby ty hračky nebrali malinkým :o) !!! Je tady divný klid... Smutno, prázdno.... Mohu chvilku posedět... Zvláštní :o) Na druhou stranu, jsem přesvědčena, že jsme pro naše štěňátka našli spolehlivé majitele, kteří jim obětují spoustu svého času. Lidičky ? Mějte je rádi jako své vlastní děti - zaslouží si to :o) Na oplátku Vás oni budou milovat svou bezelstnou psí duší a nikdy Vás nezklamou :) TAK HODNĚ ŠTĚSTÍ A DĚKUJI PŘEDEM !!!!
I náš poslední tečkovaný chlapeček našel své páníčky. Fulfilled Promise of NAIRE - Heart nás bude reprezentovat na Slovensku a já jsem moc ráda :o) Hodně štěstí, lásky a krásné dospívání, náš malinký Larry (nové jméno)
VÍCE INFO << VRH "F" of Naire <<
Velké poděkování také patří mojí rodině - hlavně za toleranci a pochopení. Bylo to náročné, a také poučné. A také díky všem přátelům a známým, kteří annoncovali naše štěňátka mezi svými známými, na svých webových stránkách a na Facebooku. Jsem vděčná a velmi si cením takové prezentace a pomoci. DĚKUJI MOC A MOC :o)

MVP Nitra - SK (rozhodčí Iveta Vojteková - SK)
Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon - Třída šampionů psi Jun.Ch.Evening Star of Naire - Puggi - Třída otevřená feny
Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon - Exc.1, CAC SK, CACIB, BOB, BIG3
V 1, CAC SK, CACIB, BOB, BIG 3 V 1, CAC SK, CACIB

17.11.2011
Kyra Naše odchovankyně - hnědě tečkovaná Int. Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra získala nový šampionát !!! Splnila velmi náročné podmínky pro získání ŠAMPIONA PRÁCE DALMATIN KLUBU ČR !!!
JSME VELMI PYŠNÍ A POSÍLÁME VELKÉ GRATULACE JEJÍ MAJITELCE LÍDĚ :o)

Poslední - krásný a velmi nadějný, šikovný a učenlivý, černě tečkovaný puntimimísek Fulfilled Promise of NAIRE - Heart čeká na svého milujícího páníčka. Je plně slyšící na obě ouška (tento vrh je jako jediný s BAER testem sluchu v ČR!!!), plně očkovaný a má aplikován mikročip. Podívejte se na jeho fotografie - je nádherný, že ? :o) :o) ??
VÍCE INFO << VRH "F" of Naire <<

16.11.2011

Dnes opustil naše tečkované hnízdečko předposlední pejsek. Tentokrá Fire Ice of NAIRE - Iceáček :o) Byl zarezervován již před 14ti dny a čekal u maminky na své nové pražské páníčky. Doma se ho již nemohou dočkat dvě děti. Iceáček vyplní prázdné místo po předchozím dalmatínkovi Flekovi, který se dožil nádherných 14ti let :o) Jsem moc ráda, že tento pejsek zůstal v Praze a je u lidí, kteří mají s dalmatinem zkušenost. Určitě mu připraví krásné dětství a prožije s nimi spokojený život. Víc jsem si nemohla přát :o))


13.11.2011
Dnes opustil naše tečkované hnízdečko další uličník Free Spirit of NAIRE - Rait :o) Odjel do nového domova v Českých Budějovicích. Přejeme hodně lásky a rozmazlování od paní Ireny :o) Určitě se budeme setkávat a moc se těšíme :o)

05.11.2011
MVP Praha CZ (rozhodčí Dolejšová Olga CZ)
Ebony Pearl of Naire - Ellin - Naše černě tečkovaná odchovankyně - Třída otevřená feny
Ebony Pearl of Naire - Ellin
VD 4

04.11.2011
Naše štěňátka mají kompletní očkovací set - včetně Vztekliny a Leptospirozy !!! :o))

Na své nové páníčky čekají u nás již jen dva malí tečkovaní kluci. Oba jsou plně slyšící na obě ouška (jediná štěňata s BAER testem sluchu v ČR!!!) Podívejte se na jejich fotografie - že jsou kouzelní :o) :o) ??
VÍCE INFO << VRH "F" of Naire <<

01.11.2011
Svíčky

Vzpomínáme na ty, kteří s námi již nejsou .........


Nahoru

 

Říjen 2011

30.10.2011
Fire Ice of Naire Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány nové fotky >> Vrh "F" of Naire - Dva kluci na zahradě při hře s Frisbee <<

K OKAMŽITÉMU odběru jsou již pouze tři pejskové !!! Hledáme nové majitele - případně do spolumajitelství !!! Pejskové jsou velmi vhodní na výstavy a další chov, ale také pro sporty a jako rodinní miláčkové !!!
Všichni jsou oboustranně plně slyšící a v MOMENTÁLNÍ DOBĚ JSOU JEDINÍ V ČR S TESTEM SLUCHU !!!
Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány nové fotky >> Vrh "F" of Naire - Tři kluci na zahradě - stáří 16 týdnů <<
VÍCE INFO << VRH "F" of Naire <<

Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány fotky >>> Jednotlivých pejsků vrhu "F" of Naire ve stáří 4 měsíců <<

PEJSEK 2 - Fulfilled Promise of NAIRE

PEJSEK 3 - Free Spirit of NAIRE

PEJSEK 5 - Fire Ice of NAIRE

29.10.2011
Maya Naše malá, hnědě tečkovaná vnučka Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart - Maya (matka Int. Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - náš odchov X otec JCh Dvojica Viking Henry) dnes slaví PRVNÍ NAROZENINY :)) Hodně štěstí, zdraví a výstavních úspěchů, Mayo :))

21.10.2011
K OKAMŽITÉMU odběru jsou již pouze tři pejskové !!! Hledáme nové majitele - případně do spolumajitelství !!! Pejskové jsou velmi vhodní na výstavy a další chov, ale také pro sporty a jako rodinní miláčkové !!!
Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány nové fotky >> Vrh "F" of Naire - 4 kluci na zahradě - stáří 14 týdnů <<
VÍCE INFO << VRH "F" of Naire <<

20.10.2011
Freckled Boy of NAIRE - Flíček Dnes odešel do nového domova v pražských Klánovicích náš další pejsek Freckled Boy of NAIRE - Flíček. Veselý, rozumný, společenský, chytrý a učenlivý. Flíčku ? Přejeme hodně Lásky u paní Zdeny a krásné dětství s pudličkou Bárou :)

11.10.2011
Free Spirit of Naire & mother Samantha Přidány nové fotografie našich "F" štěňátek - čtyř kluků ve věku 100 dní :)
Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány nové fotky >> Vrh "F" of Naire - 4 kluci na zahradě - stáří 13 týdnů <<
<< VRH "F" of Naire <<

09.10.2011
NVP Zabrze-Gliwice PL (rozhodčí Aleksander Skrzynski PL)
Int. Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - Naše hnědě tečkovaná odchovankyně - Třída Vítězů - feny Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart - Naše hnědě tečkovaná vnučka - Třída mladých - feny
IntCh.Dreamskape Loves of NAIRE Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart
V 1, CWC, NDSwR, BOB V 1, Zwyczęzca Młodzieży, Junior BOB
Gratulujeme :) Jste holky šikulky - hlavně, že jste to našly :)

08.10.2011
MVP České Budějovice CZ (rozhodčí Miroslav Václavík CZ)
Ebony Pearl of Naire - Ellin - Naše černě tečkovaná odchovankyně - Třída otevřená - feny
Ebony Pearl of Naire - Ellin
V 1, CAC CZ
Mám velikou radost :) Získat CAC od pana Václavíka potěší 2x :) GRATULACEEEE :)

06.10.2011
Po téměř měsíční pauze odešel do nového domova v Praze na Vinohrady další pejsek :o) Tentokrát Adámek - Faithful Crony of NAIRE - první narozený, nejmazlivější, nejrozumnější a nejposlušnější. Máme ho tedy nablízku, nebude problém ho dojet navštívit nebo může přijet se svými páníčky za maminkou na návštěvu :o) Každopádně mu všichni přejeme hodně štěstí, lásky, skotačení a krásné štěněcí dětství :o)

04.10.2011
Dnes k nám opět zavítala naše paní doktorka - veterinářka, aby 5ti klukům aplikovala třetí dávku očkování :o) To se ti noví majitelé budou mít :o) Skoro všechna očkování už naše štěňátka dostala doma, u maminky. Ještě chybí přeočkování na Leptospirózu a Vzteklinu, ale to až za tři týdny :o) No, nekupte si štěňátka, která jsou v momentální době jediná v celičké ČR s Audiometrickým BAER testem sluchu a jejich rodiče ho mají také :o)) Prostě naše štěňátka mají vše, na co by měl zodpovědný a poctivý chovatel myslet, ohlídat a štěňátkům poskytnout :o)

Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány nové fotky >> Vrh "F" of Naire - Hlavičky 5ti kluků - stáří 12 týdnů << a také fotografie hlavy >> Jun.Ch.Evening Star of Naire - Puggi <<

01.10.2011
5 KLUKŮ - VRH "F" of Naire Přidány nové fotografie hlaviček našich "F" štěňátek - pěti kluků ve věku 90 dní.
Aktualizována stránka << VRHU "F" of Naire <<

Obě čubinky a pejsek dělají svojim majitelům jen a jen radost :o)) Majitelé posílají fotky, na kterých je vidět, že štěňátka rostou do krásy :o)) Najdete je postupně ve fotogalerii RAJČE.

Nahoru

 

Září 2011

24.09.2011
Bessy KILKIM Dnes je to tři roky, co jsi nám odešla........ Jsi stále v našich srdcích. Byla jsi naše první....

23.09.2011
Fulfilled Promise of Naire Stále máme doma ještě pět štěňátek - pejsků, kteří hledají nové majitele. Je nejvyšší čas, aby se rozletěli do nových domovů. Všichni kluci jsou oboustranně slyšící a jsou jediní v republice s testem sluchu. Další taková opravdu nejsou a nebudou !!!
Podívejte se do aktualizované fotogalerie RAJČE - NAJDOU SE NOVÍ PÁNÍČCI PRO TATO KOUZELNÁ, KLIDNÁ A OPRAVDU HODNÁ ŠTĚŇÁTKA ??
Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány nové fotky >> Vrh "F" of Naire na naší zahradě - stáří 11 týdnů <<

18.09.2011
Fire Ice of Naire Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány nové fotky >> Vrh "F" of Naire na naší zahradě - stáří 10 týdnů <<

NVP Brno CZ (Rozhodčí Dvořáková Věra CZ)
Int. Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - Naše hnědě tečkovaná odchovankyně - Třída Vítězů - feny Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart - Naše hnědě tečkovaná vnučka - Třída mladých - feny
IntCh.Dreamskape Loves of NAIRE Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart
V 1, CAC CZ, CAC ČMKU, BOB V 1, CAJC, Junior BOB
Gratulujeme Kyře k zahájení cesty k novému titulu - Šampion ČMKU :o) Bezva práce :o)

10.09.2011
Dnes opustilo naši mimismečku další štěňátko a vydalo se do nového domova. Tím, který nahradí zemřelého dalmatinského kamaráda Jerry-Lea v německém Goeppingenu, je můj rozmazlánek - nenapapánek Fabulous Friend of NAIRE - Brouček. Doma na něj čekají dva velcí psí kamarádi - Dobrmani.
Broučku :o), šťastnou cestu a chovej se tak, jak jsem Tě já a Tvoje maminka Samantha vychovala a plň poslání svého jména - náš malý BÁJEČNÝ PŘÍTELI :o)) Přejeme Ti hodně štěstí a náruč plnou lásky u paní Helene a jejího manžela :o)

Dappled Pearl of Naire - Dappy Canis Terapeutické zkoušky 10.09.2011 - PODANÉ RUCE, a.s.
NAŠE HNĚDĚ TEČKOVANÁ ODCHOVANKYNĚ Dappled Pearl of Naire - Dappy DNES OBHÁJILA CERTIFIKACI "CANISTERAPEUTICKÉHO PSA" !!!
Canisterapeutická zkouška není po jejím získání bez omezení - musí se opakovaně obhajovat. Certfikace totiž po dvou letech propadá a bez platného certfikátu nelze vykonávat praxi. Někteří psi se chlubí, že zkoušku mají, ale že má historické datum a je neplatná, to již neprozradí.... :(( Asi by nebylo na škodu, aby certifikovaní psi dokládali své obhajoby!! Dappy a její páníček to ví a tak se tuto sobotu společně zúčastnil obhajoby certifikované zkoušky Canisterapeutického psa. Dapčinému páníkovi se opět podařilo skvěle zvládnout její temperamentní povahu. Pravda, rozhodčí vytkla, že by mohla být povolnější a ještě více oddaná povelům, ale z dalmatina retrievera, ba ani ovčáka neuděláme... Hlavní je, že ji práce u dětí baví. Podívejte se na stránky Dappinky, dozvíte se více i se můžete podívat do fotogalerií. DĚKUJI ZA SKVĚLOU PRÁCI A GRATULUJI TONYMU A DAPČE :O))

06.09.2011
Dnes přijela naše paní doktorka - veterinářka, aby 6ti klukům aplikovala druhou dávku očkování :o) Všichni byli moc stateční, ani nezaznamenali, že mají dírku v kožíšku. Hmm :o), jak by mohli, že? Vždyť se okamžitě opět pustili do řádění na zahradě :o). Trénují totiž svaly pro nové páníčky :o)

03.09.2011
Naše štěňátka byla potřetí odčervena :o)

02.09.2011
Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány nové fotky >>> Vrh "F" of Naire na naší zahradě - stáří 2 měsíce <<

01.09.2011
Dnes odešla do nového naše druhá fenečka - překrásná FULGENT BEAUTY of NAIRE - Blondie :o) Doma se na ni těší 11-ti letá Bessica Moragh of Naire, černě tečkovaná fenka z našeho "B" vrhu - * 2000 (Ch.Hideaway´s Washakie Chief (USA) X Ch.Arien Kanberi of Naire).

Nahoru

 

Srpen 2011

29.08.2011
Do nového domova dnes odjela naše malá princeznička FLASHING HOPE of NAIRE - Hopinka. Doma na ni čeká 5ti měsíční Křepelačka a spolu se budou věnovat mysliveckému výcviku. Přejeme hodně štěstí a úspěchů :o)

28.08.2011
Aktualizována stránka << VRHU "F" of Naire <<
Přidány nové fotografie našich "F" štěňátek v postojích ve věku 59 dní.
Aktualizována stránka << VRHU "F" of Naire <<

Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány fotky >>> Jednotlivých štěňátek vrhu "F" of Naire v postojích - stáří 2 měsíce <<

PEJSEK 1 - Faithful Crony of NAIRE

PEJSEK 2 - Fulfilled Promise of NAIRE

PEJSEK 3 - Free Spirit of NAIRE

PEJSEK 4 - Fabulous Friend of NAIRE

PEJSEK 5 - Fire Ice of NAIRE

PEJSEK 6 - Freckled Boy of NAIRE

FENKA 1 - Flashing Hope of NAIRE

FENKA 2 - Fulgent Beauty of NAIRE

26.08.2011
Konečně jsem se dostala k rozsáhlé aktualizaci našeho webu. Nevím, kde mi hlava stojí... Událo se tolik věcí, že jsme neměli ani vteřinu času nazbyt :o(( Některé texty ještě doplním, opravdu nestíhám. Omlouvám se :o))

Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány nové fotky >>> Vrh "F" of Naire na naší zahradě - stáří 57 dní <<

Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány nové fotky >>> Vrh "F" of Naire na naší zahradě - stáří 51 dní <<

Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány nové fotky >>> Vrh "F" of Naire doma - stáří 46 dní <<

Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány nové fotky >>> Naire "E" potomci a vnučka Maya <<

Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány nové fotky >>> Vrh "F" of Naire - stáří 31 dní <<

Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány nové fotky >>> Vrh "F" of Naire - stáří 30 dní <<

21.08.2011
2x CACIB - MVP DUO DANUBE 20.08.+21.08.2011 - Bratislava - SK (Rozhodčí: Josef Němec - CZ, Dupas Jean-Jacques, F)
Int. Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - Naše hnědě tečkovaná odchovankyně - Třída šampionů - feny Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart - Naše hnědě tečkovaná vnučka - Třída mladých - feny
IntCh.Dreamskape Loves of NAIRE Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart
2x V 1, 2x CAC, 1x CACIB 1x V 1, 1x CAJC, 1x VD
Super výsledky, Lidko ! Gratulujeme :o))

15.08.2011
Test sluchu našich štěňátek "F" of Naire - BAER vyšetření

Vrh "F" of Naire - při Audiometrii - foto 15.08.2011 - stáří 46 dní (Klik na foto)

Lídy maminka, já a Lída
Našich "8 STATEČNÝCH" štěňátek dnes podstoupilo audiometrickou testaci sluchu - BAER test
Všechna slyší - pejskové jsou oboustranně slyšící, obě holky slyší jen na jedno ouško...... :o(( :o(
Testována také byla hnědě tečkovaná Aliénor d´Aquitaine Royal Stuart - Maya. Je to vnučka naší Int.Ch. ALPHADIRATO ETERNAL LOVE - SAMANTHY. Maya je plně slyšící na obě ouška - BAER +/+ !!! :o)) GRATULUJI MOC :o))
Zde máme fotografie našich štěňátek z BAER testu - věk 46 dní. Aktualizována stránka << VRHU "F" of Naire <<
Pro nezasvěcené trocha teorie o sluchu, hluchotě, BAER testu a onemocnění ucha psa >> ZDE <<

Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány nové fotky >>> Vrh "F" of Naire BAER test - stáří 46 dní <<

14.08.2011

Yveta Holatová - kontrolor vrhu

Dnes byla u nás kontrola vrhu z Dalmatin Klubu ĆR. Poprvé k nám přijela kontrolovat Yveta Holatová. Všechna štěňátka jsou v pořádku, mají pěkné a silné kostry, pěkné tečkování a tmavá očka. Celkově pěkný a vyrovnaný vrh :o))
Váhy štěňátek jsou od 4,600 gramů do 5,400 gramů - to vše ve věku 45 dní :o))
Yvet, děkuji. Byla jsi přísným kontrolorem a tak to má být :o)) !! No, a.... ? Zítra nás čeká testace oušek................. Již teď jsem velmi nervozní.........

11.08.2011
DNES BYLA ŠTĚŇÁTKA POPRVÉ NAOČKOVÁNA A DOSTALA IDENTIFIKAČNÍ MIKROČIP

09.08.2011

My little Grandson Nikolas Click Dnes se udála úžasná věc !! STALA JSEM SE BABIČKOU :O))
Moje dcera Adri dnes v noci porodila syna - chlapečka NIKOLASE !!! VÁŽÍ 3,890 gramů a je 52 cm dlouhý :o)) Maminka i chlapeček jsou v pořádku :o))
HODNĚ ŠTĚSTÍ V ŽIVOTĚ, MŮJ MALÝ VNOUČKU :o))

08.08.2011
Dnes proběhlo u našich štěňátek další odčervení.

06.08.2011
ZDE MÁME NOVÉ FOTOGRAFIE NAŠICH ŠTĚŇÁTEK ZE ZAHRADY - VE VĚKU 35 DNÍ :o))
Aktualizována stránka << VRHU "F" of Naire <<

Nahoru

 

Červenec 2011

30.07.2011
Vrh "D" of Naire slaví již 4.narozeniny !!!
Je to neuvěřitelné..... Zdá se, jako by to bylo v loňském roce. Je vidět, jak letí čas. Vždyť už dalmatinské děti našich dalmatinských dětí mají své potomky :o))
PŘEJEME "D" DĚTIČKÁM VŠECHNO NEJLEPŠÍ K JEJICH NAROZENINÁM

21.07.2011
Vrh "F" of Naire - stáří 21 dnů DNES BYLA ŠTĚŇÁTKA ODČERVENA. Vypadá to, že všechna naše štěňátka, ve stáří 21 dnů, zjevně slyší :o)) Ovšem nebudeme dělat ukvapené závěry a počkáme si na Audiometrickou testaci sluchu za 3 týdny, zda slyší na obě ouška. Proběhlo první odčervení a jejich váhy jsou od 1340gr do 1840gr. Jsou pěkně napapaná, spokojená. Začínají podnikat výpravy z porodny.
PŘIDÁNY další fotografie z 21.dne. Aktualizována stránka << VRHU "F" of Naire <<
Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány nové fotky >> Vrhu "F" of Naire ve stáří 21 dnů <<

NAŠE WEBOVÉ STRÁNKY SHLÉDLO JIŽ 50.000 NÁVŠTĚVNÍKŮ
Děkujeme za neúnavné vracení se k nám :o))

 

17.07.2011

Vrh "F" of Naire - stáří 17 dnů Našich "8 STATEČNÝCH" štěňátek pomalu otevřelo očka a koukají se na svět tmavou duhovkou :o)) Žádné štěňátko nemá modrá očka !! SUPER :o))
PŘIDÁNY nové fotografie ze 17.dne. Aktualizována stránka << VRHU "F" of Naire <<
Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány nové fotky >> Vrhu "F" of Naire ve stáří 17 dní <<

16.07.2011
NVP Mladá Boleslav CZ (rozhodčí Ubrová Libuše CZ)
Int. Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - Naše odchovankyně - Třída Vítězů - feny Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart - Naše hnědě tečkovaná vnučka - třída dorostu
IntCh.Dreamskape Loves of NAIRE Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart
V 1, CAC CZ VN 1
Posíláme veliké gratulace k dalším úspěchům :o))

09.07.2011

Našim štěňátkům je 9 dní a jsou neuvěřitelně hodná :o)) Spokojená napucaná, baculatá. Jejich váhy jsou 700- 900g :o)):o)) Dva klučíci, kteří se narodili jako poslední a nejmenší, se mají čile k světu a dohánějí "starší" sourozence (o 18 hodin). Pomalinku se všechna štěňátka otečkovávají, ale kromě spinkání a papání nic jiného nedělají :o)) Zatím ani nemá až tak význam ty bílé myšky detailně fotografovat. Nemluvě o tom, že mi doma chybí další ruce. Naše Adri, se svým bříškem, toho už moc nezvládne. Snad se najde o víkendu trochu času a třeba i nějaké ruce dojedou :o))

Nesmím zapomenout na naše odrostlé puntiděti Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moonečka a Jun.Ch.Evening Star of Naire - Pugginku :o)) Ty jsou jako u vytržení :o) Strašně nutně by malé bratříčky a sestřičky potřebovali poňuchat. Stojí u porodní nory, koukají, snaží se je alespoň trošku olíznout. Mamča Samča zatím nedovolí. Mladí nechápou, že je maminka už tolik neopečovává a tak chodí za mnou a strkají mi hlavu do klína :o)) Broučkové tečkatí :o))
Ještě dodám veliké poděkování všem za krásné maily, SMSky a i za pár zápisů v naší moderované NK s gratulacemi k narození puntidětiček. Je prima vědět, že spousta lidí byla s námi a držela nám palce :o))
Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány momentkové fotky našich "8 statečných" >> štěňátek vrhu "F" of Naire ve stáří 8 a 9 dnů <<

06.07.2011

Bessy Kilkim - Jessince by dnes bylo 18 let..... Je to skoro 3 roky, co s námi není :o(( Ale stále je v našich srdcích.........


1.den života Aktualizována fotogalerie RAJČE, přidány fotky našich "8 statečných" >> štěňátek vrhu "F" of Naire ve stáří 1 - 5 dnů <<

Nahoru

 

Červen 2011

30.06.2011
Všechna naše štěňátka jsou černě tečkovaná, bez vad - mají plný pigment čeníšků a už nyní je vidět pigmentace očních víček. Váhy štěňátek jsou od 300 do 400 gramů. Statečná maminka i štěňátka jsou již v pořádku. Nechci se opakovat, ale musím :o(( Ani tentokrát to nebylo vůbec jednoduché. Porod 12-ti štěňátek probíhal celých 24 hodin, ale celkově v pravidelných intervalech. Od pátého štěňátka však začalo drama - boj o život čerstvě narozených. Čtyři svůj zápas prohrála.... Příroda je neúprosná a nemá cenu s ní o něčem diskutovat. Asi to tak mělo být ...... :o(( ZŮSTALO NÁM "OSM STATEČNÝCH", silných bojovníků :o)) /Ve filmu "7 Statečných" to také dopadlo dobře :o)) My máme o jednoho víc a o to je větší důvod :o))/ Zapotili jsme se všichni, proto jim držme palce, aby průběh svojím životem měla naše "8" jednodušší, než samotný vstup do něj !!!
1.den života
Foto štěňátek 2.den - rozdíl ve velikosti - větší štěně je o 18h starší!!! Celý vrh "F" of Naire 3.den
Rodiči "F" vrhu of Naire jsou hnědě tečkovaná Int.Ch. ALPHADIRATO ETERNAL LOVE - SAMANTHA (Recesivní homozygot "bb") a černě tečkovaný NL Ch. SPOTNIK´S ARCTIC ADAM (Dominantní homozygot "BB" - nenese vlohu pro hnědé tečkování). Všechna štěňata tedy ponesou geneticky vlohu pro hnědé tečkování - "Bb".
Moje velké díky za podporu, cenné rady a pomoc po telefonu v průběhu porodu patří MVDr. Plaché, MVDr. Andělovi a kamarádce Zorce, která je dlouholetou chovatelkou. Neméně podpory jsem dostala od mé dcery Adri a manžela, od Kyruščiny Lídy a Evy Liškové. Lidičky děkuji :o)) Hodně jste mi pomohli :o)). Bez Vás všech by to bylo horší.

Zde fotografie pro porovnání velikosti bříška při březosti v roce 2009 a nyní - 2011.
Sam březost 43.den - rok 2009 (v bříšku 11 štěňátek) Sam březost 42.den - rok 2011 (v bříšku 12 štěňátek)
Den březosti (2011) Bříško v cm Hrudník v cm
59.den 87 90
56.den 86 90
53.den 83 90
50.den 79 86
36.den 69 79
28.den 58 77
21.den 56 76
14.den 55 74
7.den 55 74

26.06.2011
Výstavní úspěchy Samanthiny dcery Int. Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyry a vnučky Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart - Mayi v průběhu posledních tří týdnů :o)) VELKÉ GRATULACE PRO LIDKU, KYRU A MAYU :o)) !!!
Int. Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - třída šampionů feny Aliénor d' Aquitaine Royal Stuar - Mayat - Naše hnědě tečkovaná vnučka
IntCh.Dreamskape Loves of NAIRE Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart
25.06.2011 CACIB - INTERCANIS Brno CZ (rozhodčí Petr Řehánek CZ)
V 1, CAC CZ, CACIB VN 1
12.06.2011 Krajská výstava - 4.ročník Zemské koruny Lanškroun CZ rozhodčí Tibor Havelka SK)
V 1, Vítěz třídy, Krajský Vítěz, Nejlepší fena výstavy, res.BIS VN 1
FOTO-REPORT ZDE >> PART 1 << a >> PART 2 <<
04.+05.06.2011 2X CACIB - GRAND PRIX SLOVAKIA + DERBY WINNER SHOW - Nitra - SK (rozhodčí: ak.soch.Ludmila Fintorová + Vlastimil Vojtek - SK)
V 2, res.CAC SK, res.CACIB - účast pouze na jedné výstavě VN 1
VN 1
FOTO-REPORT ZDE >> GRAND PRIX SLOVAKIA << a >> DERBY WINNER SHOW <<

02.06.2011
PŘIDÁNA STRÁNKA S FOTORODOKMENEM OČEKÁVANÉHO >> VRHU "F" of NAIRE <<

Nahoru

 

Květen 2011

28.05.2011
Speciální výstava Dalmatin Klubu ČR - Mladá Boleslav (rozhodčí: ing.Ivana Roubalová CZ soudce FCI - Chov.stanice dalmatinů Pikaro)
Na tuto výstavu jsem moje hafy nehlásila z důvodů níže uvedených. Potřebovala jsem si i odpočinout, ale přece jen mi to nedalo. Byly přihlášeny tři fenky of Naire a malá vnučka. To si nemohu nechat ujít :o)) Jako správný chovatel musím jet držet palce a udělat psychickou podporu, že :o)) ?? Třeba bude i krásné počasí, ač nebylo hlášeno. Jela jsem s Míšou od Chloe. Po dlouhé době jsem měla možnost být na výstavě bez psů, užít si ji z jiného pohledu. Těšila jsem se na setkání s Lídou, její mamkou, Kyrou a Mayou, na Kramlovi s Ellin, přijel Pepa od Dencinky a spousta dalších známých tváří. Pravda, hned ráno jsem dostala ledovou sprchu, která mi pokazila náladu na celý den, ale já se nesesypu, haha...... Jak se říká, každý dobrý skutek je po zásluze potrestán..... Ale na každého jednou dojde, haha... No a? Život jde dál.... Boží mlýny melou pomalu a jistě :)
Výstavu posuzovala přísná paní rozhodčí - chovatelka dalmatinů. S výsledky jsem tak trochu počítala a myslím, že taková přísnost by měla být. Mnohde bych já byla ještě přísnější. Posouzení mojich odchovů mne u jedné uspokojilo, u druhé a u třetí mrzelo. Ale vše je o momentálním stavu předvedených jedinců a o názoru rozhodčího. Výsledky jsou pěkné :o)) 2x res.CAC na Speciálce je bomba a 1x VD je také krásné :o))
Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart - třída dorostu feny - Naše hnědě tečkovaná vnučka Ebony Pearl of Naire - Ellin - třída otevřená feny Diamond Crown of Naire - Chloe - třída otevřená feny Int. Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - třída Vítězů feny
Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart Ebony Pearl of Naire - Ellin Diamond Crown of Naire - Chloe Int. Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra
VN 4 V 2, res.CAC CZ VD 3 V 2, res.CAC CZ
GRATULACE VŠEM MOJIM ODCHOVANÝM ČUBINKÁM :o))
Výběr fotografií z této výstavy najdete na >> RAJČE <<

27.05.2011
Skoro dva měsíce od poslední aktualizace...... To je hrůza...... Událo se tolik věcí a já vůbec nemám čas na psaní. A nejen to, nejsem schopná zařídit si kvalitní hosting. Na Swebu mám tak strašně málo místa, že již nemohu nahrávat fotografie. Díky tomu musím přejmenovávat soubory, fotky a slučovat do menších. A pořád málo. Jenže, kde vzít čas ???
JEDNOU Z NEJHLAVNĚJŠÍCH NOVINEK JE, ŽE SAMANTHA ČEKÁ ŠTĚŇÁTKA :o))
Ač se Int.Ch. ALPHADIRATO ETERNAL LOVE - Samantha netváří jako březí, tak jsme dnes získali potvrzení z ultrazvuku :o))) Mám obrovskou radost, protože krytí probíhalo až 23. a 24. den ovulace !! Už moc těšíme na černě tečkovaná štěňátka z vrhu "F" of Naire, která by se měla narodit na přelomu června a července 2011 :o))
<< Ultrazvuková fotografie jednoho štěňátka :o)) <<

Jsou tomu dva roky, kdy se narodila štěňátka z vrhu "E" of Naire (matka I.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha X otec I.Ch.Elaridge Celtic Warrior - Caio). Šest holčiček (3 hnědě tečkované a 3 černě tečkované) a tři klučíci (2 hnědě tečkovaní a 1 černě tečkovaný) z tohoto vrhu získali perfektní majitele, kteří se jim věnují k mé obrovské spokojenosti :o)) Děkuji všem majitelům za péči a lásku, kterou jim dávají :o))
PŘEJEME "E" DĚTIČKÁM VŠECHNO NEJLEPŠÍ K JEJICH NAROZENINÁM

15.05.2011
Aktualizována fotogalerie >> RAJČE <<

2x MVP SPRING DUO DANUBE - Bratislava SK (rozhodčí MVDr.Piskay Vladimír - SK a Dvořáková Věra - CZ)
Int. Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - Třída čestná - feny Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart - Naše hnědě tečkovaná vnučka
IntCh.Dreamskape Loves of NAIRE Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart
2 x V 1 2 x VN 1

14.05.2011
MVP Praha - CZ (rozhodčí Miroslaw Redlicki - PL)
Jun.Ch.Evening Star of Naire - Puggi - Mezitřída - feny Ebony Pearl of Naire - Ellin - Otevřená třída - feny
Jun.Ch.Evening Star of Naire - Puggi Ebony Pearl of Naire - Ellin
V 2, res.CAC CZ Dobrá 3
Na tuto výstavu jsem Pugginku hlásila jen z principu. V letošním roce již žádné další CACe nepotřebujeme. Ale kdyby se zadařilo získat něco více, nebylo by to špatné. Trošku mi vadil polský rozhodčí, ale doufala jsem, že nebude toužit po posuzování v Německu. Hmmm, toužil..... S Pugginkou nastoupila ve třídě německá fena, která byla v poměrně slušné výživové kondici a navíc? Neustále šla mimochodem. Rozhodčí několikrát majitele upozornil, aby si fenu srovnal. Fena ale šla mimochodem stále. A? Světe div se, rozhodčí jí zadal první místo a dostala CAC!!! :-(( Takže, pan Redlicki? Ne ee ee!!!

13.05.2011
Aktualizovány stránky: Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon, Jun.Ch.Evening Star of Naire - Puggi a Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha

Stalo se přesně to, s čím jsem počítala...... Díky Samanthině hárání se našemu čokoládovému chlapečkovi Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moonkovi podařilo opět zhubnout...... Tentokrát to není tak tragické, jako v loni, ale minimálně 3-4 kg z jeho pracně nabrané váhy jsou pryč.... :o((:o(( S jeho účastí na výstavách to bude opět špatné !!! Při zimním hárání Pugginky byl Moonek v exilu u Adri a bylo vše v nejlepším pořádku. Jenže Adri je již v pokročilém stupni těhotenství a navíc jsme se pustili do druhé fáze přestavby jejího bytu - ještě před příchodem lidského miminka :o)) Adri teď bydlí u nás, synek pracuje na Slovensku. Exil pro Moonka tím pádem není.... A Moonek toužil, nepapal...... Kouzelné tabletky jsem Samině tentokrát hned od začátku dávat nemohla, musela vonět pro ženicha. Ihned po návratu ze psí "Svatební cesty" jsem jí je, ještě v noci, okamžitě nasadila. Je neuvěřitelné, jak fungují. Další den večer byl doma od psího toužení celkem klid a ve středu absolutně bez problémů. Leda, že by Samantha řekla Monnkovi, že má smůlu, neboť už je V TOM :o)) Ovšem, zatím fakt netuším, stále čekáme ..... :o)) Ale doufám, že to je pravda.
S neúčastí na výstavách jsem počítala, ale ne kvůli kondici našich dorostenců. Zastávám názor, že je-li doma nakrytá fena, tak necourám s ostatními psy na potencionální místo jakékoliv nákazy. A nakrytou fenu v žádném případě nevystavuji!!! Březost sice není nemoc, ale okolí hrozí přenosem chorob !!! Viz loňské Klatovy, odkud jsme si přivezli (a nejen my) pořádný psincový kašel !!! To by teď ještě scházelo..... Mám zkušenost, že se na výstavách pohybují i ušmudlaní chovatelé, kteří kupí doma psy. Nezvládají sami sebe, natož imunizaci velkého množství psů. Razítko a nálepky proočkovanosti si třeba někde seženou, nebo obejdou veterinární kontrolu pozdním příchodem tak, že u vstupu řeknou nějakou výmluvu. Že už veterinou prošli a teď jen venčili psy........ Veterinární atest bezinfekčnosti před výstavou dnes být nemusí a to je chyba!!

Abych nezapoměla.... :o)) Máme také jednu VYNIKAJÍCÍ ZPRÁVU :o)) Při všech starostech a obligátních zmatcích jsem konečně dojela vyzvednout oficiální výsledky RTG kyčlí a loktů našeho "momentálního hubeňoura" Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moonka. Výsledek je opravdu radostný, Moonek je v pořádku :o)) Jeho kyčle jsou 0/0 ( HD A) a lokty také 0/0 ( ED A) :o)))) Jsem moc ráda :o))

12.05.2010
Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha

Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha slaví 7. narozeniny :o)) Bimbulinko naše rozšafná, přejeme všechno Nej a Nej :o))

Už loni jsem si posteskla, že u ní nevidím s věkem přibývání rozumu :o)). I nadále je to veselá, potrhlá a uličnická Samantha - prostě, jak říkám - naše Bimbulinka :o)) Co všechno se svými potomky vymyslí, to by nás ani ve snu nenapadlo. V momentální době mají všichni největší úkol: Hlídat za každých okolností své teritorium a dávají to hlasitě najevo :o)) Popravdě, vždy za plotem někdo jde. A jak peláší pryč !! Lepší hlídače jste neviděli :o))

Baya Tawizi of Naire

Vrh "B" of Naire slaví 11.narozeniny !!! GRATULUJI VŠEM !!!


06.05.2011
Claudia Choccolate of Naire

Vrh "C" of Naire slaví 10.narozeniny !!! GRATULUJI VŠEM !!!


30.04.+01.05.2011
Naše hnědě tečkovaná Int.Ch. ALPHADIRATO ETERNAL LOVE - SAMANTHA byla nakryta černě tečkovaným homozygotem NL Ch. SPOTNIK´S ARCTIC ADAM, NLW 06´, BW 06´,CW 06´+09´,ES 07´ .
KONEČNĚ :o)) Už jsem zvyklá, že u nás není nic jednoduché :o)) A také budu moci sdělit dlouho čekajícím zájemcům o štěňátka, že se u nás něco děje :o))
Int.Ch Alphadirato Eternal Love NL Ch.Spotnik´s Arctic Adam Pouze černě tečkovaná štěňátka by se měla narodit (doufejme) kolem 02.07.2011 :o))
IMPORT Z ESTONSKA DO ČR   IMPORT Z NORSKA DO NL
 
A musím ještě dodat, ZAPLAŤ BŮH !! To to ale trvalo. Ještě jsem nezažila, aby se některá moje fena takhle dlouho courala s ovulací. Vždy se zamyslím nad tím, jak se v literaturách uvádí, že malá plemena se kryjí 8-10 den a velká 10-13 den!!! Neumím si představit, že bych se tímto řídila. To u nás nikdy nebyla pravda. U mojich fen jsme všechna krytí uskutečňovali 15-18 den. Ale Samča se zjevně rozhodla trhnout rekord a vše řádně protahovat. Hárat začala se skoro 4 měsíčním zpožděním. Kontrolovala jsem ji 3-4x týdně, neutekl mi jediný den. Na progesteronový test jsme jely osmý den od zachycení krvácení. Hodnoty byly téměř nulové a tento stav se opakoval ještě jednou. Třetí a čtvrtý test (22.04.+26.04.) začal být slibnější, ovšem ne přesvědčivý. Celou dobu jsem byla jako na jehlách, zajišťovala jsem si přesun práce a pomalu chystala na cestu. Sam byla v klidu a i Mooneček se netvářil, že by se mělo něco podstatného odehrát :o)) Až pátý test, který byl až 21.den od začátku krvácení, nám stanovil krycí dny. Na víkend :o)), hurá !!! Nebudu muset nic přesunovat. Samča je moje holka šikovná, tečkovaná :o)) Když už takové courání, tak alespoň tohle mi dopřála klidnější. Jukněte, jak pomalinku stoupaly hodnoty:
8.den 12.den 15.den 19.den 21.den
8.den - 15.04.2011 12.den - 19.04.2011 15.den - 22.04.2011 19.den - 26.04.2011 21.den - 28.04.2011
Když už zmatky, tak pořádné. Mezitím se trochu zkomplikovala situace doma. Adri ani manžel se mnou jet nemohli a navíc, na víkend bylo potřeba moje auto, které má závěsné zařízení. Dostala jsem přiděleného našeho nenapapánka a už dopředu mne braly mrákoty :o(( Cesta tímhle žroutem bude stát ranec :o((, odhadovala jsem to na 4-5 nádrží..... Další naše auta zase nevyhovovala na tak dalekou cestu svou mrňavostí. Sakriš...... Nedá se nic dělat, jedeme žroutem..... Jsem klidný řidič, žadná brzda - plyn. Třeba si spolu budeme rozumět lépe, než s manželovýma nohama :o)) Počasí bylo hlášeno nádherné (k mému podivu - vždyť někam jedu )
Velmi brzo se ukázalo, že moje jízda je jiné kafíčko :o)) Z bujného, mladého nenapapánka se stal mírumilovný, spořádaný oř, papající jen tolik, kolik mu dopřeji. Juchala jsem radostí, když po 600 ujetých kilometrech byla spotřeba 6.6 litru/100km !! To jsem ani nečekala :o)) Z domova jsem dostala, přes sms, obrovskou pochvalu :o)) Nikam jsem nepospíchala, jela jsem cíleně. Navigace se snažila, ukazovala spolehlivě. Na místo jsme dojely naprosto přesně a i v dohodnutý čas. Přivítání s Adamovými majiteli, i s Adamem samotným, bylo milé. Adam je velmi klidný a rozvážný. Samantha se všem moc líbila. Freek Nierop s Anitou de Boer mají plný dům zvířátek :o)) Dalmatiny, jezevčíky, dogy, výmaráčky, A-N Bassety, jednu rozkošnou kříženku jezevčíka s XY, dále pak andulky, korely, amazoňany, alexandry, vránu, morčata a venku slepice, kachny, krůty, 26-letého ponnyho a 4-letého vepříka :o)) To bylo něco pro mě :o)) Byla jsem ve svém živlu. Každého pohladit a pomuchlat se sním, to zabralo dost času. Hlavně jsem se ale muchňala s malinkými, úžasnými štěňátky Artézsko-Normandského Basseta. Potom jsme chvilku poseděli u výborné kávičky, popovídali, jak jinak než o dalmatinech. Jazyková bariéra v podobě holandštiny, které jsem se docela bála, vlastně nebyla. Většinu německy, něco anglicky, něco univerzálně dalmatinsky :o)) Prostě pejskaři si rozumí za všech okolností :o))
Int.Ch.Alphadirato Eternal Love & Ch.Spotnik´s Arctic Adam 1.den krytí
Nastal čas přivést Samanthu k Adamovi. Znám její vztah ke krytí :o(( V očích má vždy výraz: "Mámo, pomoc !! Ať na mě ten pes nešlape !!! Co můj čistý kožíšek ?" Vím, že na ní musíme pomalinku :o)) No, jen chvilinku protestovala. Schovávala se za mě, Adam pomalu kroužil a nenaléhal. Chytrý pejsek :o)) Dvořil se jí, zřejmě šeptal něžnosti do ouška a čistil, jím ušpiněný kožíšek :o)) Jeho taktika na Samanthu zapůsobila, oddala se milostným hrátkám, ale při nejdůležitějším okamžiku stejně mazala ke mě. Pak, s mou jemnou asistencí, v podobě přidržení Samči za obojek, došlo ke spojení :o)) A já ?? Jako vždy jsem to obulela :o((
Byl to náročný den a já byla opravdu hooodně unavená, nejen po dlouhé cestě :o)) Pozvání na večeři jsem ale nemohla odmítnout. Strávili jsme pěkný podvečer a já pak odjela do hotelu. Nedaleko moře, v jeho blízkém okolí pole s kvetoucími tulipány :o)) Konečně jsem se dočkala kvetoucího Holandska. Opravdu nádhera :o)) Jen přístup přímo k "záhonům" nebyl vůbec možný. Všechny byly mezi širokými vodními kanály. Takže fotit se dalo pouze z dálky. Každopádně jsem se moc těšila, jak ráno vstanu a po snídani vyrazím na dlouhatánskou procházku po mořském pobřeží. Jeden míní, druzí mění.... Stejný nápad mělo asi 15 pejskařů. Zádrhel však byl v tom, že jejich psi byli všichni kluci :o(( Samču jsem připnula na vodítko a sešly jsme k moři. Skoro to vypadalo, že jsem vedoucí kynologické výpravy. Já se Samčou, klidnou chůzí u moře a z valu podél pobřeží scházela banda majitelů, brzdících své natěšené psy :o)) Komický pohled. Prostoru u moře bylo opravdu hodně, tak jsme se jaksi rozpustili a ke kontaktu s fenou v krycích dnech žádný z pesanů nepřišel :o)) Mohla jsem pak v klidu pozorovat vodní ptáky, vlnící se moře a později Surfaře a Kiteboardaře (kajtaře) řádící ve větru na vlnách. Úžasná podívaná. Musím napsat, že i pro Samču. U moře jsme strávily skoro čtyři hodiny, nádherně jsme se odreagovaly, fotek hromada. Po pozdním obědě jsme vyrazily opět za Adamem.
Int.Ch.Alphadirato Eternal Love & Ch.Spotnik´s Arctic Adam 2.den krytí
Překrytí probíhalo podobně, ale rozhodně s kratší dobou protestování. I koketné pózy byly :o))
MISE SPLNĚNA :o))
Čekala nás dlouhá a náročná cesta zpět, při které jsem chtěla ještě něco někde navštívit a porozhlédnout se po kvetoucím Holandsku. Rozloučili jsme se u Nieropových a hodlala jsem vyrazit. Ale ouha.... Navigace začla zlobit!! Spadl software a ne a ne naskočit :o(( Cesta zpět není složitá, ale vymotat se přes sedm dálnic z Amsterodamu ?? Po několika marných pokusech oživit ji, jsem to vzdala. Nu což, máme ještě papírové mapy, že ?? Mám dobrý orientační smysl, tak jedem.... Pár kilometrů před Amstrem jsem zastavila, abych vyfotila tulipány na obrovských lánech. A zkusila moji navi.... Chytla se, potvora... Asi chtěla odpočívat. Dobré ale bylo, že dostala nový rozum, kompletně se zaktualizovala a makala spolehlivě až domů. Vyvedla mě naprosto přesně odevšad :o)) Skvělý výrobek, ikdyž trochu adrenalinu mi taky vypustil do žil... Cesta domů ubíhala dobře, bylo krásně teplo, na dálnicích ohleduplní a přemýšliví řidiči. Za celých 2.000km jsem neměla jediný problém, svižná a plynulá jízda (pravda, s občasným omezením rychlosti kvůli přestavbě dálnic) i přes nedělní podvečerní čas. Nenapapánek se choval dietně :o)) Domů jsme dorazily hluboko po půlnoci v pořádku, celé a Samča nakrytá. Doma připravené řízečky a postýlka, do které jsme potom obě zapadly a okamžitě spaly :o))
Fotografie dodáme později, je jich opravdu mnoho. Musím se jimi prokousat :o)) Ještě je třeba dodat, že krásné počasí vydrželo po celou dobu našeho výletu. Asi zaspalo fakt, že někam jedu, protože Sam se tak DLOUHO courala s ovulací.... I počasí zmátla :o)) Byl však 30.duben a to je čas sletů čarodějnic. Asi mělo počasí práci jinde a nám nevěnovalo tolik pozornosti. Čarodějnice to neměly jednoduché. Tak jsme byly vlastně chráněny. Musela jsem se usmívat, když počasí hned v začátku následného týdne řádilo nad celou Evropou, sněžilo, pršelo, foukal vítr.... Haha, já už byla doma :o)) Jen myšlenkově jsem tomu počasí poslala slib, že zase někam pojedu a že mu dám vědět důrazněji.
Budeme si držet palečky, aby Samča zabřezla. Na malé tečkované " F "of Naire špunty se těšíme nejen my, ale i naši věrní zájemci :o))

Nahoru

 

Duben 2011

30.04. - 02.05.2011
!!! MÁME NOVÉHO PĚTINÁSOBNÉHO ŠAMPIONA Z ODCHOVU NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICE !!!
MVP + NVP BAR - Černá Hora (MNE)- 6x CAC + 1x CACIB
Kyra Int.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra
6x V 1, 6x CAC, 1x res.CACIB, 3x Nejlepší fena
ŠAMPION ČERNÉ HORY + MAKEDONIE + BULHARSKA + MOLDÁVIE + BALKÁNSKÝ ŠAMPION
Jéééžíííššš :o)) Takových šampionátů ?? Holky, vy jste teda ale šikulinky :o)) GRATULUJI MOC A MOC

23.04.2011
MVP Budějky :o)) Moje velmi oblíbená výstava. Těšila jsem se moc a moc :o)) Při přihlašování jsem váhala, kam puntiděti dám. Pugginka je jasná - do mezitřídy. Ale co chlapeček?? Do mezitřídy nebo do šampionů? Že by ?? I přes ubezpečení, že někteří jedinci už mají vše hotovo a jiní dávno, jsem dlouho s touto myšlenkou koketovala. Nakonec jsem se rozhodla dát oba do MT. Věk na to mají a třeba se nám do třídy přihlásí nějací konkurenti. Nebudeme se cpát mezi vyspělé psy. My jsme totiž skromní a při zemi. V konkurenci vyjezděný šampionát nás nevykopne do nebeských výšin. My ještě počkáme a víme, že nebudeme nikoho o nic okrádat :o)) Dobře jsem udělala. Samča nyní hárá 13-tý den, klučík je sice relativně v klidu, ale opět začíná zlobit s jídlem !!! Pacholek !!! Místo misky plné lahůdek je pro něj zajímavější zkoumat maminku Saminku, zda už u ní nenastal ten správný den. Na druhou stranu, vše špatné je pro něco dobré :o)) Vypadá to, že v budoucnu nebudu muset s mojimi fenkami jezdit na Progesteron. Moonek bude velký odborník !! Každopádně, jeho pracně vybudovaná, 32 kilogramová kondice, se začíná ztrácet !!! Odjet na výstavu a nechat maminku Saminku doma je to nejlepší řešení. Těšila jsem se také na Lídu s Kyrou a Mayou.
Na výstaviště jsme dorazili celkem brzo, s myšlenkou parkingu u výstavní haly či kruhu. Tssss..... Cože ?!?! Nene :o(( Již u vjezdu do areálu nás pořadatel nutil zaparkovat zde, že vzadu je to plné a hrozně málo místa. HAHA...., na tomto výstavišti :o(( ?? Blbost!!! Takovou dálku já nepůjdu!! I přes rozčilování dotyčné osoby jsem jela dál. A nestačila jsem se divit. Po cestě stáli informátoři a ochotně navigovali ke správnému prostoru. Místa na parkování všude dost, ba dokonce přímo u naší haly :o)) No, super, to mám ráda :o)) Jenže ?? Vejdu do haly a ....... ??? Málem mi vypadly oči !! Spletla jsem se ?? Tady se přece nemohou vystavovat dalmatini ?!?! Ovšem byla jsem ve správné hale..... Koukám, koukám a vidím, že nekulím oči sama. Jediné, co mě napadlo (teda napadlo mě ještě něco jiného - nezveřejňovatelnéhO), že pořadatelé zřejmě popletli zařazení našeho plemene mezi miniatury !!! V celkem prostorné hale byl v její 1/4, vytýčen pro naše běžce, obdélník o velikosti 3 x 5 m !!!! Navíc, v prostřed dlouhé strany této nudle, stály dva stoly se židlemi k pásce. Proboha ??? Dovedete si představit běhat ve tvaru uuuzoučkého rohlíku ?? Třeba nabitou třídu šampionek - 5 fen ?? Dalmoušků bylo přihlášeno 26 !!! Mazec :o(( To to pěkně začíná, shodli jsme se všichni a byli jsme dost rozladěni. Dalmatiny zde posuzovala paní Věra Dvořáková a rozladila zbytek nálad. Zjevně nebyla s kvalitou předvedení spokojena, létala N-ka, VD-čka i D-čka !! V hale bylo ticho, rozhodčí jen kroutila hlavou. Hmmm, pořadatelé, dejte lepší prostor a uvidíte. Ach jooo :o(( Musím ale říct, že nás se to bombardování, naštěstí, netýkalo. Umístění tří "of Naire" odchovů a malé vnučky Mayi bylo vynikající. Za nás spokojenost :o)) Mooneček a Pugginka šlapali výborně, oba získali res.CACIBy !!! Holka dokonce za Interšampionkou, takže dědíme čistý CACIB :o)) Jen ten můj chlapeček Mooneček má smůlu, zase nic !! Pes, který získal CACIB, zrovna ten den splnil podmínky pro ICH !! No, nepicli by jste se ?? Máme čtvrtou tapetu :o(( A pro mne další ponaučení. Nedá se věřit všemu, co se povídá, hahaha !!!
Závěr?? Po pozdější konzultaci s osobou víc než odbornou, jsme došly k závěru, že kdysi špičková úroveň Česko-Budějovických výstav jde hooodně z kopce. Doufejme, že až se na výstavišti dostaví nová hala, půjde úroveň výstav opět nahoru. Bohužel, nejen úroveň výstav jde dolů. Mám ještě jeden nepříjemný poznatek z této výstavy. V HALE BYLI TAKÉ ZLODĚJI !!! Kolem poledne jsem si šla koupit jídlo, v hale byly zbytky dalmatinařů a Junior Handleři. No ?? Někdo z přítomných mi tam odcizil rukávovou pásku na výstavní číslo (upomínku ze Světovky), kterou jsem měla založenou pod sakem na psím domečku !!! Nemohla spadnout, byla zajištěna a hlavně: NEBYLA vidět !!! Takže ten NĚKDO šel na jistotu !!! Tsss, že mu to za to stálo..... Smutné, opravdu smutné...... Prvně mi na výstavě bylo něco odcizeno !!! FUJJJJ, STYĎTE SE, OSOBO !!!
MVP České Budějovice CZ (rozhodčí Věra Dvořáková - CZ)
Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon - Mezitřída-psi Jun.Ch.Evening Star of Naire - Puggi - Mezitřída-feny Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart - Naše hnědě tečkovaná vnučka Int. Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra-Třída Vítězů-feny
Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon - Exc.1, CAC CZ, res.CACIB Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart IntCh.Dreamskape Loves of NAIRE
V 1, CAC CZ, res.CACIB V 1, CAC CZ, res.CACIB (CACIB) VN 1 V 2, res.CAC CZ

22.04.2011
Dnes jsme s naším čokoládovým chlapečkem Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moonečkem absolvovali RTG kyčlí a loktů u našeho osvědčeného a vyzkoušeného veterináře. Vše dopadlo OK, jsem moc ráda. Z předběžného pohledu na snímky očekáváme super výsledek :o)) Jen najít čas k vyzvednutí výsledků. To abych se naklonovala........ Odjezd za ženichem, přestavba, stavba, práce..... No, vidím to za dlouho :o((

15.04.2011
Po dlouhém čekání je to konečně tady !!!!! Naše hnědě tečkovaná Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha již osmý den hárá :o)) Ženich je vybraný už dávno, jen byly potřeba domluvit podmínky a ty klaply :o)) Teď už budeme jen čekat na ten správný den a Vy se nechte překvapit :o))

09.04.2011
Měsíc od poslední aktualizace uplynul jako voda...... Období zpracovávání účetních podkladů pro daňové přiznání mi zabralo hromadu času a na webky nebyla jaksi nálada :o(( Ale právě jsem to napravila :o))
Naši psíci se stejně činili, daně nedaně. Nejvíc nám dělá radost naše odchovankyně Int.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra, která získala do své sbírky další šampionát :o)) Je to holka šikovná a po štěňátkách se vrací do výstavní kondice. A její maličká dcera (naše hnědě tečkovaná vnučka) Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart-Maya se také snaží. Jistě bude podobně úspěšná, jako její maminka :o))
Také jsme se sešly - po měsíční výstavní pauze - skoro v celé sestavě. S Lidkou, její mamkou, Kyrou a Mayou na Národce v Ostravě. Maminku Saminku jsem opět nechala doma, neboť se mnou jela Adri s manželem, aby společně navštívili jeho rodinu. Stejně i tak jsme na cestu měli v autě čtyři psy :o)) Mladí mě vyložili na výstavišti, pomohli s domečkem a Quechuou a odfrčeli za opavskou rodinou. Teda, řeknu Vám, vteřinový stan ??? To je vynález !!! Na této výstavě se totiž dalmatini posuzovali !!! opět !!! venku a počasí se chovalo dubnově :o(( Foukal vítr a byla poměrně zima. Quechua nám poskytla velmi slušné zázemí :o)) A tak jsme si zaběhali, pokecaly, užily si společnosti stejně praštěných lidí. Také jsme získaly další zkušenosti, nad kterými ovšem zůstává rozum stát. No, člověk se učí v každém věku. Ale tohle?? To teda nemusím, to by mě pak hodně věcí netěšilo. Mám radost z umístění mojich pejsků a to je mi nade vše :o)) Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon získal svého druhého Národního vítěze a ve 22-ti měsících započal cestu ke GRAND ŠAMPIONÁTU ČR :o)) Klučík puntíkatý :o))
NVP Ostrava - CZ (rozhodčí ing.Leoš Jančík CZ)
Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon - Třída Vítězů-psi Jun.Ch.Evening Star of Naire - Puggi - Mezitřída-feny Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart - Naše hnědě tečkovaná vnučka Int. Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra-Třída Vítězů-feny
Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon NÁRODNÍ VÍTĚZ Jun.Ch.Evening Star of Naire Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart IntCh.Dreamskape Loves of NAIRE
V 1, CAC CZ, NÁRODNÍ VÍTĚZ 2011 V 1, CAC CZ VN 1 V 1, CAC CZ

08.04.2011
Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha je opět babičkou :o))
Click on Photogallery Dnes se ve francouzské chovatelské stanici  "des Perles d'ecume" narodilo 10 štěňátek :o)) Matkou je černě tečkovaná Bounthiane Star Magic. Otcem je Samanthin hnědě tečkovaný syn Jun.Ch. Dreamlike Silas of Naire, který žije v Německu.
Gratulujeme k takové úrodě a štěňátkům přejeme do života to nejlepší, ale hlavně HODNÉ A MILUJÍCÍ PÁNÍČKY :o))

Nahoru
Březen 2011

27.03.2011
!!! MÁME NOVÉHO SRBSKÉHO ŠAMPIONA Z ODCHOVU NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICE !!!
IDS Kinjiža - Serbia (judge Istvan Nagy - HU)
Kyra Int.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra
V 2, res.CAC SRB, res.CACIB
SRBSKÝ ŠAMPION
Hupsss :o)) VELIKÉ GRATULACEEEEE, FANTASTICKÉ TAŽENÍ !!!!! Zde >> SRBSKÝ ŠAMPIONÁT <<

19.03.2011
NVP Nitra - SK (rozhodčí Viera Staviarska SK)
Kyra Int.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra
V 1, CAC SK, BOB

Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart - Naše hnědě tečkovaná vnučka
VN 1
Posíláme velké gratulace Lidce :o)) Supeeerrr !!! Fotografie ZDE >> CAC NITRA <<

15.03.2011
VÝSLEDKY CELOROČNÍ KLUBOVÉ SOUTĚŽE TOP DALMATIN za rok 2010 Dalmatin Klubu ČR - Kompletní výsledky najdete ZDE >> TOP DALMATIN 2010 <<
V této soutěži byly Dalmatin Klubem ČR automaticky započítávány body ze všech výstav v ČR ve výstavní sezóně 2010, kterých jsme se účastnili (a také ze zahraničí). Maminka Saminka a jejích 7 potomků se v roce 2010 velmi činili :o)) Čtyři z našich dalmatinů se umístili v absolutní špičce bodovací tabulky - v TOP 10 a další se umístili do 26.místa :o)). Překrásné je umístění naší Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samanthy, která se (ve věku téměř sedmi let) neztratila v konkurenci 28 dospělých fen !!! Fantastické je umístění našeho mlaďounkého Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon v konkurenci dospělých psů. Možná by byl v TOP 10 i o trošku výše, kdyby tabulky pro bodové hodnocení obsahovaly také body za tituly, získané na Středo-Východo Evropské výstavě v Bratislavě. Tato výstava však byla hodnocena jako OBYČEJNÁ CACIBovka. Myslím si, že to je nekorektní. Výstava by měla být téměř rovnocenná s Evropskou výstavou.... Ach jooo ..... No, budiž !!! Již se stalo a nic se proti tomu nenadělám. Možná by se tak stalo, kdyby se této výstavy účastnili jiní psi a dost možná bude pro příští rok bodování podobné výstavy dopsáno (jak se to již v minulosti stalo). Ale další Středo - Východo Evropská výstava ??? Ta se bude konat až za dalších 10 let !!! Takže nyní byl náš čokoládový chlapeček pravděpodobně ošizen o minimálně 45 bodů. Na pořadí psů v roce 2010 by se stejně nic nezměnilo. Každopádně? I tak moje odchovy dopadly v TOP DALMATIN skvěle a mě to ukazuje jedno: Jsem velmi šťastná, že se mi podařila taková úspěšná stvořeníčka ze spojení Samanthy a dvou krásných otců - Int.Ch. Enrico Bazzi Raul a Int.Ch. Elaridge Celtic Warrior :o))

Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon - pes Jun.Ch.Evening Star of Naire - Puggi - fena Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha - fena (13 výstav) Int.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra - fena (17 výstav)
ELDRITCH MOON RAY 20 months PUGGI 18 měsíců Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha Int.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra
1.místo TOP JUNIOR PES 2010(8 výstav) 1.místo TOP JUNIOR FENA 2010 (8 výstav) 3.místo TOP FENA 2010 (13 výstav mezi 28 dospělými fenami !!!) 2.místo TOP FENA 2010 (17 výstav mezi 28 dospělými fenami !!!)
3.místo TOP PES 2010 (5 výstav od 16-19 měsíců mezi 20-ti dospělými psy !!!) 16.místo TOP FENA 2010 (2 výstavy od 17-19 měsíců mezi 28 dospělými fenami !!!)
6.místo TOP 10 Absolutní Vítěz 10.místo TOP 10 Absolutní Vítěz 2010 7.místo TOP 10 Absolutní Vítěz 2010 4.místo TOP 10 Absolutní Vítěz 2010

Ebony Pearl of Naire - Ellin - fena (2 výstavy) Ebony Eyes of Naire - Elsa - fena (1 výstava) Diamond Crown of Naire - Chloe - fena (1 výstava) Dancing Lady of Naire - Denci - fena (1 výstava)
Ebony Pearl of Naire - Ellin Ebony Eyes of Naire - Elsa Diamond Crown Of Naire - Chloe Dancing Lady of Naire - Denci
5.místo TOP JUNIOR FENA 2010 7.místo TOP JUNIOR FENA 2010 24 - 25.místo TOP FENA 2010 26.místo TOP FENA 2010

09.03.2011
Stále čekáme, až naše mamča Samča - Int.Ch. Alphadirato Eternal Love spustí hárání. Holka nám v tom našem plánování dělá pěkný nepořádek :o(( Když to vezmu zpětně, tak se nikdy neopozdila, pouze jednou začala hárat o něco málo dřív. No, a teď má již dva měsíce zpoždění. Trošku jsem spoléhala na to, že spustí těsně po Jun.Ch.Evening Star of Naire-Puggince. Ale hormonální sladěnost našich čubinek ještě nenastala. Tak doufám, že naše zájemce toto zdržení neodradí a budeme moci, s vědomím zamluvených štěňat, uskutečnit plánovaný vrh "F" :o))
V tomto mezidobí nejasného plánování výstav jsme se doma společně rozhodli zajet za naším synem do Bratislavy a spojit tuto návštěvu s velmi lákavou účastí našeho čokoládového Jun.Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moonečka na slovenském Šampionu Šampionů 2010 & Victory Show 2011. Přihlásila jsem ho do třídy Junior Šampionů. Pravda, kdybych prostudovala propozice důsledně, jela bych se oběma mladými a možná i se Samčou. Tak tedy někdy příště....
Victory Show se zúčastnilo celkem 460 ŠAMPIONŮ !!! Propozice slibovaly kvalitní rozhodčí a výstaviště INCHEBA výborné zázemí. Trošku jsem se děsila představy, jaké bude "teplo" v halách. Znám se - věčná zmrzlina :o)) Na večerní šaty to asi nebude :o((, tedy společenský kalhotový kostým.... Jako kdybych to měla v nosu: Jeden den předem dali pořadatelé na web upozornění, že "v hale bude chladnejšie" :o)) A bylo..., ovšem dalo se vydržet :o)) Posuzování Victory Show celkem odsýpala, jen byly zádrhely v ozvučení haly. Hlasatel nebyl slyšet. Dalmatinů bylo přihlášeno pět - čtyři z Čech a jeden ze Slovenska, ale z českého chovu. A jak nám to šlo ? S prvotním průběhem jsem byla nad míru spokojená. Moonek se předvedl perfektně a od pana rozhodčího získal avízovaná ocenění s doslovem, že pes je moc pěkný a drží nám palce o BIG Junior. Zde pak, za 6.skupinu, nastoupilo 9 vítězných Juniorů a my mezi nimi :o)) Ovšem, mezitím se pořadatelům podařilo "opravit" ozvučení haly.... Tak se stalo, že při nastupování do velkého kruhu začal Moonek poskakovat a točit se. Do klidového postoje jsem ho, díky hlučným reproduktorům, nedala... (Je vidět, že je plně slyšící) Pan rozhodčí Matyáš nám dal několik šancí, ale čokoládový klučík, na rozdíl od dalších juniorů, chvíli nepostál. No, nic. I to je zkušenost :o)) Nevadí :o)) Máme dva důležité a potřebné CACe SK a velmi spokojeně jsme výstaviště opustili. Alespoň jsme měli víc času, abychom si užili našeho synka :o)) Jo, mimochodem :o)) Musím mu zde poděkovat za společnost na výstavě a za to, že se zhostil fotografování.
Šampion Šampionů 2010 & VICTORY SHOW Bratislava SK (Rozhodčí MVDr.Vladimír Piskay SK)
Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon - Exc.1,2x CAC SK,Victory Junior Winner, Best of King Junior Jun.Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon: Třída Junior Šampionů
V 1, 2x CAC SK
VICTORY JUNIOR WINNER SKJ 2011 & BEST OF KING JUNIOR SKJ 2011
REPORTÁŽNÍ FOTOGRAFIE VICTORY SHOW NAJDETE ZDE >> VICTORY SHOW 2011 <<

Ten samý den se v Českých Budějovicích konala Krajská výstava, na kterou se vydala naše hnědě tečkovaná odchovankyně Int.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra se svou dcerou (a naší vnučkou) Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart - Mayou. Ta se účastnila, ve třídě štěňat, své úplně nejprvnější výstavy :o)) A jak holky dopadly?? Perfektně :o)) Jako vždy !! Gratulujeme :o))
Krajská výstava psů České Budějovice (Rozhodčí Polgár Andáš - SK)
Kyra Int.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyra
V 2

Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart Aliénor d' Aquitaine Royal Stuart - Maya - Naše hnědě tečkovaná vnučka
VN 3

Nahoru
Únor 2011

13.02.2011
!!! MÁME NOVÉHO ČESKÉHO ŠAMPIONA V NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICI !!!
Po hodně dlouhé době jsem se rozhodla k účasti na únorové výstavě Duo CACIB v Brně a pokusit se ulovit nějaké CACe. Hlavně, získat posledního pro Jun.Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moonka :o)) Dvě výstavy v jednom víkendu byly tomu slibné. Navíc, Lidka mi nabídla, že bych mohla přespat u ní i s puntidětmi :o)) Fantastické, paráda :o)) Nebudu 2x brázdit dálnicí na Moravu a zpět jako velbloud, užiju si malé Mayi a pokecáme. Moc jsem se těšila a byla zvědavá, jak Kyra - co by matka - a Maya - co by miminko - přijmou cizí psy. A také, jak se budou moji mlaďoši chovat v jejich přítomnosti. Musím konstatovat, že vše dopadlo nad očekávání dobře. Pugginka se chovala přesně, jak měla - tedy štěněte si v přítomnosti jeho matky správně nevšímala (chytrá holka) a Jun.Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moonek?? Ten byl úžasný :o)) S malou si něžně hrál, nechal se od ní "mučit", vyzýval ji k dalším hrám. Kouzelné bylo je sledovat. FOTOGRAFIE NAJDETE ZDE >> Moonek, Maya a Kyra << S Lidkou jsme probraly všechno možné, malou Mayu jsme se také pokusily nafotit ( FOTO ZDE >> Maya - 3.měsíce <<) a pak jsme šly spát. Moje puntiděti se na návštěvě chovaly naprosto vzorně a já z nich mám obrovskou radost.
K Duo CACIB: Na výstavu v sobotu jsem dorazila celkem brzo a měla jsem radost, jak si krásně vyberu místo u kruhu dalmatinů. Výborně jsem zaparkovala a šupiny do haly. Ale HUPSSSS :o(( Hala velká, pravda.... Ovšem, jeden kruh na druhém a již v 8 hodin nebylo pomalu kam šlápnout, natož rozložit domeček. Mezi kruhy minimální prostor pro vystavovatele a to tudy ještě měli chodit návštěvnívi a přihlížející ... Docela katastrofa :o(( K mému obrovskému potěšení jsem se setkala s vynikajícím přístupem již usazených vystavovatelů jiného plemene. Ti ochotně sešoupli své domečky dohromady a uvolnili místo pro mě a Lidku. Druhý den se dalmatini posuzovali v jiné, menší hale a my jsme s Lidkou večer vytvořily strategický plán. Přijet ještě dřív a zabrat prostor jen pro dalmatinaře. To se nám perfektně vydařilo a téměř všichni jsme byli pohromadě. Atmosféra byla opravdu vynikající :o))
Po oba dny bylo přihlášeno celkem velké množství dalmatinů a k mé radosti - hnědě tečkovaných bylo skoro stejně, jako černých. Radost pohledět :o)) Sešla se moc pěkná kvalita hnědáčků :o)) Oba rozhodčí posuzovali poměrně přísně, občas nezadali titul a také vylétlo nějaké VDéčko. Oba preferovali nižší psy, velcí nebo mohutní neměli moc šanci. Zástupci naší chov.stanice se po oba dny umístili na vynikajících místech, Moonek získal posledního CACe a stal se, ve věku pouhých 20-ti měsíců, ŠAMPIONEM ČR. V neděli také získal res.CACIB, ale zde opět malinký postesk - tento titul je naší třetí tapetou :o(( Má smůlu, získává tyto tituly za psy, kteří nejsou Interšampioni. Je to velká škoda, ale zase být druhým nejlepším Dalmatinem - psem na MVP ?? Také úspěch :o)) A jak říkám: NÁŠ ČAS TEPRVE PŘIJDE :o))
Lidko, děkuji za péči, kterou jste mi s rodiči v sobotu večer věnovali, za vynikající kuře na paprice, výbornou společnost a za fotky :o)) DĚKUJIII :o))
DUO CACIB - 2x MVP Brno - CZ (rozhodčí: 05.02.2011 - Grzegorz Weron PL, 06.02.2011 - Marija Kavćić SLO). Kompletní výsledky ze soboty >> 05.02.2011 <<, z neděle >> 06.02.2011 <<
Jun.Ch.Eldritch Moon Ray of Naire-Moon-psi: MT (2/2) Jun.Ch.Evening Star of Naire-Puggi - feny: MT (4/4) Ebony Pearl of Naire-Ellin-feny: MT (4/4) Int. Ch.Dreamskape Loves of Naire-Kyra-feny: šampionů (2/2)
Jun.Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon - Exc.1, CAC CZ, res.CACIB Jun.Ch.Evening Star of Naire - Puggi - Exc.1, CAC CZ Ebony Pearl of Naire - Ellin IntCh.Dreamskape Loves of NAIRE
05.02.2011V 2, Res.CAC CZ 05.02.2011 V 1, CAC CZ 05.02.2011 V 3 05.02.2011V 2, Res.CAC CZ, Res.CACIB
06.02.2011V 1, CAC CZ, Res.CACIB 06.02.2011 V 2, Res.CAC CZ 06.02.2011VD 3 06.02.2011V 2, Res.CAC CZ
ČESKÝ ŠAMPION
Za fotografie děkuji Lídě Machačové - ch.st. ROYAL STUART . Fotky z těchto výstav najdete ZDE >> FOTO 05.02.2011 << a zde >>FOTO 06.02.2011 <<

Upravena horní nabídková lišta - přesunut odkaz na moderovanou Návštěvní knihu

Nahoru
Leden 2011

31.01.2011

Dnes by Ch.Arien Kanberi of Naire - Bajunka dovršila 15 let ........

Jsme moc smutní ....


30.01.2011
Aktualizovány stránky a přidány další fotografie Jun.Ch. Eldritch Moon Ray of Naire - Moon, Jun.Ch. Evening Star of Naire - Puggi a Int.Ch. Alphadirato Eternal Love - Samantha

22.01.2011
Tuto sobotu se ve slovenském Trenčíně konala CACIB výstava WINTER SHOW a já opět konstatovala, že mě špatné počasí pronásleduje. V Praze začalo sněžit, rtuť teploměru závratně padala dolů. Safra, safra. Předpověď nebyla moc ideální, ale pro Moravu hlásili den beze sněhu. V časných raních hodinách jsem, tentokrát úplně sama (bez foťáku, jen s mladými), vyrazila směr Slovensko. Neměla jsem rozhodnuto, zda pojedu kratší, ale náročnější trasu přes Starý Hrozenkov nebo jednoduchou, ale mnohem delší cestu po dálnici přes Bratislavu. Vše budu řešit operativně, dle situace. Z počátku cesty jsem byla docela vykulená. Padal sníh, dálnice klouzala.... :o(( BOJIM, BOJIM. Taktika: Ať mi všichni vlezou na záda, jedu opatrně. Po 100 km se počasí umoudřilo, dálnice byla suchá a u Brna jsem měla jasno v trase. Až do Trenčína cesta výborná. No, teda... Zaplať Bůh :o)), že jsem na místě !!!
Posuzování dalmatinů bylo milé, příjemný a koketný pan rozhodčí z Polska posuzoval celkem svižně. Moonek si o něj odváží CAC SK a res. CACIB. K naší smůle, pes ze třídy šampionů nemá splněny podmínky pro Int.Ch. a my získáváme již druhou tapetu. Škoda, ale neméně důležitý slovenský CAC je náš :o)) Puggi také získává CAC SK, v konkurenci vyspělých fen se výše neumístila. Jak říkám, pro co jsme jeli, to jsme dostali. Každý další titul je k radosti navíc. Jsme spokojeni. Jupi jup :o)) Třeba někdo z vystavovatelů fotil, musím proštrachat internet. Pokud poskytne fotky, budu ráda. Děkuji :o))
Z výstavy jsem odjížděla lehce před 14h, nádherně svítilo slunce, nebe jako vymetené. Silnice suché a skoro prázdné. Jelo se bezvadně :o)) Ku Praze začal opět poletovat sníh, na dálnici přibyli víkenďáci, grrr.... Můj zeleno-stříbrný pacholíček změnil barvu na šedobílou - od soli. Slíbila jsem mu, že když mě tak pěkně a spolehlivě vozí, tak s ním zajedu do myčky a umyju kabátek :o)) Vrtěl výfukem a v myčce natřásal anténou :o)) Zelenáček jeden :o)) Bezpečně nás v 17.30 dovezl domů a já, spokojená, padla ve 21h za vlast :o)) Psíčci jsou šikulové a já věřím, že naše dny teprve přijdou :o))
WINTER SHOW - MVP Trenčín - SK (rozhodčí Andrzej Mania - PL)
Jun.Ch. Eldritch Moon Ray of Naire - Moon - psi: Mezitřída (1/1) Jun.Ch. Evening Star of Naire - Puggi - feny: Mezitřída (1/1)
Jun.Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon - Exc.1, CAC SK, res.CACIB Jun.Ch.Evening Star of Naire - Puggi - Exc.1, CAC SK
V 1, CAC SK, res.CACIB V 1, CAC SK
Za fotografie děkuji Monice Sedláčkové, ch.st. Royal Hermelin

Aktualizovány stránky Jun.Ch. Eldritch Moon Ray of Naire - Moon, Jun.Ch. Evening Star of Naire - Puggi a Int.Ch. Alphadirato Eternal Love - Samantha

20.01.2011
MEMORY FOR BAJUNKA Dnes je to jeden rok, co s námi nejsi....... Bajunko ?? NEZAPOMENEME NIKDY, JSI DÁL V NAŠICH SRDCÍCH.............

15.01.2011
V pražském TOP HOTELU proběhl již pátý ročník soutěže České republiky - ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2010. Na poslední chvíli jsem se rozhodla, že na letošní ročník konečně také přihlásím některého z mojich dalmoušů. Možnost měli všichni tři. Samantha by si to jistě zasloužila, je pěkná, ve výborné kondici. Puggi také, ale ta by pak stejně nemohla. Rozhodla jsem se pro Moonka. Ať si zvyká a nasává atmosféru šampionů :o)) Přihlášeni byli 4 dalmatini - tři Interšampioni a můj mlaďásek :o)) Jak tohle může dopadnout ?? Mezi ostřílenými výstavními harcovníky ??
Průběh posuzování všech plemen byl napínavý, rozhodčí byli pečliví a psům věnovali opravdu hodně pozornosti. Za dalmatiny se prezentace nakonec zúčastnili jen tři. Můj mladý, hnědě tečkovaný pejsek Moonek, pak další hnědáček - již ostřílený výstavák a za fenky naše odchovankyně - hnědě tečkovaná Inter Šampionka Dreamskape Loves of Naire - Kyra. První kolo skupiny VI. posuzoval pan ing.Štefan Štefík ze Slovenska. Vítězství v plemeni a titul BOB získal zkušený hnědý pes, Moonek byl hned za ním, ale na této soutěži se pořadí nezadává. I tak je to pro Moonka zkušenost. Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se !!!
Samozřejmě, že jsme tam byli s Adri :o)) Foťák s námi. Jenže osvětlení bylo tak příšerné, že většina fotek není kvalitní. Pro zlepšení kvality záběrů jsem se trošku snažila experimentovat s nastavením ISO. No, to jsem tomu dala. Nejsem na to moc naučená, při snímání v jiných částech hotelu jsem zapoměla nastavení vrátit a ....??? Katastrofa byla na světě :o(( Hromady krásných záběrů byly přeexponovány a jejich náprava se nezdařila. Veliká škoda, protože pěkných psů se v Top Hotelu pohybovala spousta. Ještě si s fotkami pohraju, ale výsledek je nejistý. Některé zdařilé jsou již k dispozici ve >> Fotogalerii Rajče << Další dodám po zpracování asi 1.000 snímků :o))
Šampion Šampionů 2010 CZ - TOP HOTEL Praha
Jun.Ch. Eldritch Moon Ray of Naire - Moon Int. Ch. Dreamskape Loves of Naire - Kyra
ELDRITCH MOON RAY 20 měsíců IntCh.Dreamskape Loves of NAIRE
VÝBORNÝ VÝBORNÁ

DALŠÍ FOTOGRAFIE z prezentace dalmatinů >> RAJČE << a jiných krásných psíků >> RAJČE <<

10.01.2011
NAŠE WEBOVÉ STRÁNKY SHLÉDLO JIŽ 45.000 NÁVŠTĚVNÍKŮ :o))

07.01.2011
Výstavní sezóna 2011 začala Národní výstavou v Olomouci a počasí nevydrželo. Pro mě je skoro tradicí, že se něco meteorologického stane...... Ve čtvrtek odpoledne začalo v Praze pršet. Zem byla promrzlá a tak se během pár hodin Praha změnila v jedno velikánské kluziště. Z práce jsem doklouzala domů, u domu jsem se bála nechat stát auto jen tak, zabrzděné. Musela jsem podsypat kola pískem, protože auto klouzalo po ledu dolů....... Grrrrr.... !!! To mám jet zítra na výstavu ??? Cssss.... Aby mě husa kopla .... Opravdu si mohu zasadit trpaslíka. Aháááá...!!! Já už vím :o)) Vždyť jsem se špatným počasím velká kámoška :-O Počasí mě říká: Hurá, hurá, zítra jedeme spolu a já Tě budu v tomto stavu doprovázet céééličkých 300 km, hahaha !!! Už jsem to pomalu vzdávala. Navíc, Puggi hárá, takže co ?? Nic ??? NE NE !!! Po pár smskách bylo rozhodnuto. JEDEME S ADRI A DVĚMA PSY VLAKEM, bezpečně, v klidu a bez nervů!!! Už jsem si v prosinci stejnou cestu do Olomouce vyzkoušela, byla jsem velmi nadšená. Trochu mě však děsila představa, jak zvládnu výstavu bez zázemí auta. Jsem dost zmrzlina. No, popraly jsme se s tím nad očekávání výborně. Samča s Moonkem se chovali ve vlaku naprosto vzorově, spali celou cestu na dece. Na nádraží v Olomouci na nás čekala Petra, sestra Lidky. Huply jsme společně do tramvaje a po pár stanicích jsme byly/i (zapomínám na Moonečka) na výstavišti. V hale bylo opravdu teplo, tak jsem byla spokojená. Přihlášeno bylo 11 dalmatinů, vystaveno celkem 8. Naše Puggi zůstala hárající doma, další nedorazili, zřejmě kvůli počasí. Čekali jsme na posouzení, před dalmatiny šlo cca 25 psů jiných plemen. Pan rozhodčí nebyl s těmito předváděnými psy spokojen, lítala hojně VDéčka. Všichni jsme měli dost obavy, jak posoudí dalmatiny. Obavy byly liché. Dalmatini se všichni líbili :o)) Moonek začal sezonu 2011 vynikajícím způsobem, získal čtvrtého CACe a dokonce pan rozhodčí dlouho váhal, kterému z CACových psů zadá NV. (Nakonec jej zadal staršímu, č.t.psovi.) Trochu jsem se zamyslela nad tím, jak velká je škoda zrušené listopadové MVP v Praze. Můj čokoládový brouček už mohl mít splněny podmínky pro Šampionát ČR. (Klubovku nepočítám - to nebyla výstava.) Ve třídě šampionek se poprvé utkala naše 6,5 letá mamča Int.Ch. Alphadirato Eternal Love - Samantha se svou 3,5 letou dcerou Int.Ch.Dreamskape Loves of Naire - Kyrou, kterou předváděla Barča. Lidka měla tentokrát výstavu jinak - pracovní. Kyra se představila na výstavě 2,5 měsíce po porodu. Obě čubiny se předvedly výborně, Samantha byla ve svém živlu a opět sršela energií. Měla jsem co dělat, abych jí ukočírovala, ovšem ve statice byla klidná. Panu rozhodčímu se velmi líbila, chválil její vitalitu a chuť prezentovat se. Odměna byla skvělá - Sam získala od pana rozhodčího CACe a Národního Vítěze... Jupi jup :o)) Myslím, že v jejím věku je to vynikající výsledek. A abych nezapoměla :o)) Tentokrát jsem si dala předčasný dárek k narozeninám vlastně sama :o)). No teda ??
Každopádně tato výstava byla hned na začátek výstavní sezóny úspěšná :o)) Nesmím zapomenout poděkovat za veškerou pomoc a péči od Petry a Lidce pogratulovat (tentokrát neměla tolik času a ani jsme si napopovídaly). Také naší Adri, která se mnou - v jejím požehnaném stavu - obětavě absolvovala cestu vlakem a celou výstavu. Škoda, ale foťák musel zůstat doma, vlakem jsme ho s sebou nechtěly tahat. HOLKY ?? DĚKUJU MOC A MOC :o))
NVP Olomouc - CZ (rozhodčí ing.Štefan Štefík - SK)
Jun.Ch. Eldritch Moon Ray of Naire - Moon - psi: Mezitřída (1/1) Int.Ch. Alphadirato Eternal Love - Samantha - feny: třída Vítězů (4/2) Int. Ch. Dreamskape Loves of Naire - Kyra - feny: třída Vítězů (4/2)
Jun.Ch.Eldritch Moon Ray of Naire - Moon - V1, CAC CZ Int.Ch.Alphadirato Eternal Love - Samantha IntCh.Dreamskape Loves of NAIRE
V 1, CAC V1, CAC, NÁRODNÍ VÍTĚZ 2011 V2, res.CAC
Za fotografie děkuji Monice Pelíškové - Ch.st. Monarte Rich

01.01.2011
Hupsss..... :o)) Šťastný Nový rok ?? Hmmmmm.... Proč ho mít jednoduchý hned na začátku ?? To si jeden může plánovat a ostatní si dělají, co chtějí.... Čekám, že bude hárat naše mamča Samča a ona si přesně na Silvestra začne hárat Pugginka !!! Můra jedna :o(( Z výstavy nebude zase nic !!! Tak snad příště.... Pomalu začínáme Moonečkovi balit kufry, pojede na pár dnů do exilu :o)) Kolik pak asi zhubne, brouček :o(( Jen doufám, že nic a že nám vydrží počasí .........

Nahoru

Naire 2004-2011